Jump to content
chryssoula

Polo 1.2 Tsi

Recommended Posts

Kαλησπερα θα ηθελα να ρωτησω (αν εχει ) και που το εχει το intercooler to polo tsi!ενω η τουρμπινα ειναι μπροστα και σε εμφανες σημειο το intercooler κρυβεται?

Καλησπερα φιλε, ναι το cooler κρυβεται ;) ειναι αερος-νερου οπως στα 122, ειναι στην εισαγωγη...

cooler105.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχοντας στο αιμα μου το μικροβιο της βελτιωσης...θελω για αρχη, μιας κ ειναι αστρωτο ακομα, να βαλω ενα φιλτρο! οποιος ξερει ας πει την γνωμη του....

Σαν πρωτο βημα ειναι μια χαρα,θα δεις λιγη διαφορα στη αποκριση του γκαζιου ,στην προφυμια του κινητηρα να ανεβασει στροφες και φυσικα στον ηχο.Εγω απο μερα σε μερα θα βαλω ελευθερω φιλτρο Κ&Ν στον παπα.Το φιλτρο αερος του 1,2tsi ειναι ακριβως το ιδιο με το φιλτρο του 1,4tsi με τα 122.

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρωτο βημα ειναι μια χαρα,θα δεις λιγη διαφορα στη αποκριση του γκαζιου ,στην προφυμια του κινητηρα να ανεβασει στροφες και φυσικα στον ηχο.Εγω απο μερα σε μερα θα βαλω ελευθερω φιλτρο Κ&Ν στον παπα.Το φιλτρο αερος του 1,2tsi ειναι ακριβως το ιδιο με το φιλτρο του 1,4tsi με τα 122.

καλησπερα! εβαλες το φιλτρο ή ακομα? περιμενω τις εντυπωσεις σου!

Link to comment
Share on other sites

και εγω τον ιδιο ηχο ακουω μονο οταν ειναι κρυο! μετα την βολτα δεν ακουγεται... φυσικα να το αφηνετε εστω 1 λεπτακι να ζεσταθει και αλλο 1 μετα να κρυωσει. Εφτασα 1600 χιλ και ελεγα να παω για λαδια... τι να κανω τελικα? και κατι αλλο, στο βιλβιαρακι δεν μου λεει κωδικους λαδιων... λεει δεν ηταν γνωστα οταν τυπωθηκε....

CASTROL 5-30 ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ....

Ρε παιδία μια βοήθεια…. Έχω ένα πολο 1.2τσι δσγ……

Όταν γκαζώνω λίγο στο ρελαντί και όταν πηγαίνω με χαμηλές στροφές και κάθε που αλλάζει ταχύτητα ακούγεται ένα κροτάλισμα από το κινητήρα.

Ξέρει κανείς τίποτα για αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε μάγκες που λέει τι λάδι παίρνει το TSI; Γιατί στο manual γράφει ότι κατά τη γραφή του δεν ήταν διαθέσιμες οι πληροφορίες! Όχι τίποτε άλλο, απλά να ξέρουμε όταν είναι να αλλάξουμε γύρω στα 2.000km με 2.500km τα λάδια από το στρώσιμο...

castrol 5-30

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.