Jump to content
Z3R@tuL

Πίεση Ελαστικών;

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες! Τις τελευταίες μέρες κυκλοφορώ με αυτοκίνητο εξυπηρέτησης μέχρι να παραλάβω το τουτού μου και σήμερα μου έβγαλε το εξής παρακάτω μήνυμα στο καντράν. Επειδή δεν έχω το manual του για να είμαι σίγουρος τι σημαίνει αυτό το σηματάκι, μήπως σημαίνει ότι θέλουν αέρα τα λάστιχα; Όποιος γνωρίζει ας μου πει. Ευχαριστώ!

20042010136.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες! Τις τελευταίες μέρες κυκλοφορώ με αυτοκίνητο εξυπηρέτησης μέχρι να παραλάβω το τουτού μου και σήμερα μου έβγαλε το εξής παρακάτω μήνυμα στο καντράν. Επειδή δεν έχω το manual του για να είμαι σίγουρος τι σημαίνει αυτό το σηματάκι, μήπως σημαίνει ότι θέλουν αέρα τα λάστιχα; Όποιος γνωρίζει ας μου πει. Ευχαριστώ!

20042010136.th.jpg

Καλημέρα φίλε ,Αυτό ακριβώς σημαίνει οτι κάποιο απο τα λάστιχα έχει χάσει αέρα. Αφού τα ελέγξεις και συμπληρώσεις σε όποιο λείπει ανοίγεις το ντουλαπάκι και πατάς το κουμπάκι SET και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ! Θα το πάω να του βάλω το απόγευμα που θα βάλω και βενζίνη. Μήπως γνωρίζεις αν θέλουν το κλασικό των 30psi; Ή άλλη τα μπροστά κι άλλη τα πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οχι δεν ξέρω πόσο ακριβώς θέλει αφού δεν έχω βάλει ακόμα αέρα (το έχω μόλις 4 μέρες) απλά την παραπάω απορία σου την είχα δει στο manual.

Πάντως νομίζω γράφει στην πόρτα ή στο ρεζερβουάρ την πίεση.

Link to comment
Share on other sites

Αν τσεκάρεις την πίεση και τη βρεις και στα 4 λάστιχα περίπου την ίδια (ακόμη κι αν είναι χαμηλή) τότε όλα ΟΚ.

Αν όμως σε κάποιο από τα 4 είναι πολύ πιο χαμηλή, τότε βουρ σε κανένα συνάδελφο.

Να δουλέψουν και τα βουλκανιζατέρ, έ ?

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς πρόκα ήταν στο μπροστά αριστερό λάστιχο! Απλά την ώρα που σχόλασα (6:00) δεν υπήρχε βουλκανιζατέρ ανοιχτό να πάω να το μπαλώσω. Αύριο λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω γράφει στην πόρτα ή στο ρεζερβουάρ την πίεση.

+1 ! ή στο manual

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέχασα το γράφει στη τάπα του ρεζερβουάρ και μάλιστα γράφει ξεχωριστή πίεση για φορτωμένο και ξεχωριστή για λίγους επιβάτες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.