Jump to content
Σπύρος

Cruise Control

Recommended Posts

Αμε...αυτο ειναι..Πολυ χρησιμο για οικονομια, δεν φανταζεσαι ποσο... :)

Ε οχι και τρελη οικονομια..Αν το αμαξι δεν εχει δυναμη δινει αρκετο γκαζι και ρουφαει βενζινουλα..Το βασικοτερο ειναι οτι ειναι ξεκουραστο το..ποδαρι!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Μάλιστα... Για πείτε! Επειδή μου αρέσουν τα gadgetάκια, όσο άχρηστα κι αν μου είναι...

Το εχω απο το ebay με τις οδηγεις. Επιασε 80€.

Ακομη δεν βρηκα χρονο να το τοποθετησω.

Πως το ψάχνω στο eBay?

Cruise Control?

Μήπως λέγεται αλλιώς?

Και 80 euros είναι κλασική τιμή για την περίπτωση;

Τι μου στέλνουν;

Απ'όσα είδα, αυτό που θα περιμένων να μου στείλουν είναι ένας λεβιές για να αντικαταστήσω έναν άλλο πίσω από το τιμόνι;

Ξέρει κανείς πόσο έχει το ανταλλακτικό αν το αγοράσω από εδώ; (Golf MKV Sportline έχω...)

Από κόστος για τοποθέτηση;

Πήγατε όλοι μαζί στον ίδιο;

Πόσο πάει περίπου;

Πολλά ρωτάω?

Υ.Γ. Stoila δώσε τα φώτα σου εσύ που τα ψάχνεις αυτά... worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Stoilas! Εντοπίζει άμεσα τη βασική μου απορία και απαντάει άμεσα και σαφέστατα! Για ακόμη μια φορά... worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Μόνο 2 ερωτήσεις μένουν λοιπόν αφού ο Stoilas με μία μόνο γραμμή απάντησε όλες τις άλλες...

1. Ξέρει κανείς πόσο έχει το ανταλλακτικό στην Ελλάδα; (Για να δω αν αξίζει τελικά το eBay μην τρέχω τζάμπα...)

2. Τοποθέτηση πόσο σας πήγε; (Για να δω αν αξίζει τελικά να το αγοράσω ή θα μου πάει ο κούκος αηδόνι...)

Για ακόμη μια φορά... ΤΗΑΝΧ STOILAS! worthy.gifworthy.gif

Υ.Γ. Για να μην κάνω καμία βλακεία, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ SPORTLINE ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ GRA 'Η Ο ΛΕΒΙΕΣ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ. ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ! ΕΤΣΙ?

Edited by k_t_g
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις tripcomputer μονο αυτό χρειάζεσαι και την εγκατάσταση. Εδώ κανα 80άρι έχει το ανταλλακτικό
Mmmmm.... Παίζει και να συμφέρει να το πάρεις από εδώ. Αν το πουλάει 50 ο γερμανός και σου ζητήσει άλλα 20 για shipping... Μία η άλλη έρχεται! Thanx a lot Stoila!

Επειδή τον έπρηξα λίγο τον Stoila - και ομολογουμένως δεν μου χαλάει χατίρι - κανείς από εσάς που το βάλατε, ξέρει να μου πει κόστος εγκατάστασης;;

Link to comment
Share on other sites

150 με το ανταλλακτικό :)
Ο άνθρωπος με τις απαντήσεις εξακολουθεί να με κάνει να νιώθω άσχημα... ¶σε που έχω μπλέξει άσχημα με την Πτυχιακή και του χρωστάω ΑΚΟΜΑ τα σουβλάκια!!!

worthy.gif Ευχαριστώ! worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του club,

Όποτε μπορείτε στείλτε και εμένα ένα pm με τα στοιχεία του Θανάση, μιας και θυμήθηκα λίγο αργά :) να προσθέσω το Cruise Control.

(Golf GT+trip computer)

Edited by johnnyb
Link to comment
Share on other sites

pm me οποιος θελει στοιχεια για το που και πως να τους κατατοπισω :)

Αν έχεις tripcomputer μονο αυτό χρειάζεσαι και την εγκατάσταση. Εδώ κανα 80άρι έχει το ανταλλακτικό

Νομιζω πως στα Golf 5 δεν εσχυει ο,τι με τα Polo

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το απογευμα ειμαι και γω ενας ευτυχης με cruise control

Ευχαριστω το Γιατρο μας που με εστειλε στο σωστο μερος. Ευτυχως δε χρειαστηκε να περαστει κανενα καλωδιο και ξεμπερδεψαμε συνολικα σε 40 λεπτα -_-

Ενα ευχαριστω και στον ανθρωπο μας που κανει καλα τη δουλεια του και αψογα :)

χωρις να αγχωνομαστε για το τι και ποσες ζημιες θα βρουμε μετα στα αυτοκινητα.

Βρηκα τον ηλεκτρολογο μου για τα επομενα χρονια worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Tο ξερω οτι ξεθαβω αλλα εχω αποριες tongue.gif

1) Πότε ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να περαστει και καλωδιο για το cruise control και ποτε απλα μας χρειαζεται μονο ο διακοπτης??

2)Μπορει καποιος να μου εξηγησει ποια η διαφορα αναμεσα σε αυτους τους 2 τους διακοπτες?Και οι 2 ντεμεκ οριτζιναλ λενε..:

A) cruise control 1

;)cruise control 2

και κατι ακομα :τον κωδικο εγκεφαλου που αναφερθηκε παραπανω , πως μπορω να μαθω ποιος ειναι στο τουτου μου?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η αντιπροσωπεια δεν δινει τα part number.Εκτος και εαν ειναι φιλος σου αυτος στα ανταλακτικα.

Link to comment
Share on other sites

Απαγορευεται να δωσει ο υπευθυνος ανταλακτικων το part number

γιατι μπορεις να πας αλλου και να βρεις σε ημιτασιον με την ανιστοιχια του TECDOC προγραμματος.

Link to comment
Share on other sites

respect ;):thumbsup: @ DiS

edit: να υποθεσω οτι εγω με κατασκευη μαιο 05 ψαχνω για τον 1ο διακοπτη ετσι?

Ευχαριστω και παλι!

Edited by Renaissance
Link to comment
Share on other sites

Απαγορευεται να δωσει ο υπευθυνος ανταλακτικων το part number

γιατι μπορεις να πας αλλου και να βρεις σε ημιτασιον με την ανιστοιχια του TECDOC προγραμματος.

οτι απαγορευεται ,απαγορευεται.αλλα ειμαστε στην ελλαδα. emoticon_42.gif

respect ;):thumbsup: @ DiS

edit: να υποθεσω οτι εγω με κατασκευη μαιο 05 ψαχνω για τον 1ο διακοπτη ετσι?

Ευχαριστω και παλι!

εγω που το αγορασα τον 11/2006 ποιον διακοπτη θελω???

Link to comment
Share on other sites

DiS στο ετκα εχει 3 διακοπτες για without MFD ..ολοι ταιριαζουν?'Η παιζει ρολο το τι διακοπτη φλας φορουσε πριν γινει η αλλαγη?

Με εκτιμηση , Renaissance

Link to comment
Share on other sites

ω, εισαι ενας μικρος θεουλης worthy.gifworthy.gif !

οποτε προφανως να ξεχασω την αγορα του cruise απο εξω?Γιατι αν ειναι να πρεπει να βρω τον σωστο κωδικο ζητω που καηκαμε...Ασε που δεν θυμαμαι να τον αναφερουν κιολας..

Edited by Renaissance
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα που χρειαζεται να περαστει και ενα καλωδιο για το cruise control, υπαρχει κανενα σχεδιαγραμμα για το ποιο ειναι αυτο το καλωδιο και που παει???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.