Jump to content
balloonas

Πρόβλημα Στο Κοντέρ

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους.ξαφνικά στα 15.000 χιλ μου εμφάνισε στο κοντέρ το θαυμαστικό που βλέπετε στη φωτογραφία.μετά το σβήσιμο και ξαναάναμα τησ μηχανής εξαφανίστηκε αλλά δεν είχα προλάβει να το τραβήξω φωτογραφία .τώρα στα 19.500 χιλ μου το ξαναεμφάνισε για μια διαδρομή 500 μέτρων και μόλις έσβησα την μηχανή και ξαναέβαλα μπρος δεν το ξαναείδα.πρόλαβα και το έβγαλα φωτό για να το δείτε και να μου πείτε τη γνώμη σας ή κάποια λύση.αν ξέρει κάποιος τι είναι ασ μου απαντήσει γιατί στο manual δεν γράφει τίποτα για αυτό το σύμβολο.ευχαριστώ εκ των προτέρων..post-11524-127480310913_thumb.jpgαμα ανοίξετε τη φωτό θα το δείτε πιο καθαρά.

Edited by black_tsi
Link to comment
Share on other sites

Κατα 99% αυτο ειναι το σημα για να κανεις σερβις..

Δεν εκανες στα 15.000? Και αν εκανες μηπως δεν το εσβησαν?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοιο σύμβολο για το Service (αυτό είναι και δυσδιάκριτο). Όταν είναι η "ώρα" για το Service στο γράφει στο Display με λέξεις την στιγμή που γυρίζεις το κλειδί. Πιστεύω πως κατά κάποιο τρόπο τα "έπαιξε" το Display του φίλου. Ελπίζω να είμαι λάθος!!!

Link to comment
Share on other sites

παίδες ευχαριστώ για τις απαντήσεις.η πρώτη βέβαια δεν ισχύει γιατί έκανα service στα 15.000 και το έσβησαν κιόλας αλλά όπως λέει και ο παραπάνω φίλος δεν είναι αυτη η ένδειξη για service.απο την άλλη δεν νομίζω να τα έπαιξε το display γιατί αν ήταν κάτι τέτοιο θα το έβγαζε συνέχεια.δεν έχει συμβεί σε κανέναν αλλο εδω μέσα ρε παιδιά?τόσο τυχερός είμαι?

Link to comment
Share on other sites

παίδες ευχαριστώ για τις απαντήσεις.η πρώτη βέβαια δεν ισχύει γιατί έκανα service στα 15.000 και το έσβησαν κιόλας αλλά όπως λέει και ο παραπάνω φίλος δεν είναι αυτη η ένδειξη για service.απο την άλλη δεν νομίζω να τα έπαιξε το display γιατί αν ήταν κάτι τέτοιο θα το έβγαζε συνέχεια.δεν έχει συμβεί σε κανέναν αλλο εδω μέσα ρε παιδιά?τόσο τυχερός είμαι?

Βρήκα αυτό :

sent down to VCS for a checkup and it said that there was a fault in the brakes sensors. So, they updated the firmware in the car. If the problem still persists, then need to change the brakes sensors.

Anyone know how to see the version of the firmware of the car?

Μακάρι να είναι λάθος ...

Link to comment
Share on other sites

πιθανον να στρωσει με update στον πινακα οργανων πρεπει να μπει διαγνωστικο στο αμαξι

Link to comment
Share on other sites

Για ψαξου λιγο και σε αλλα φορουμ ανα τον κοσμο.Καπου εχω ξανακουσει για την εμφανιση θαυμαστικου.

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθει και μέσα εδω για κανε ενα καλο search

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=34126&st=0&p=362270&hl=%E8%E1%F5%EC%E1%F3%F4%E9%EA%EF&fromsearch=1entry362270

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.