Jump to content
vasilis77

17Αρες Gti Και Galfer 4Πίστονα 320''

Recommended Posts

Αδέρφια επειδή βαρέθηκα τις ζάντες μου και η αλήθεια είναι εχει και τρελό βάρος 18αρα και φρένα (μαζί)...ήθελα να ρωτήσω όποιον ξέρει αν μπαίνουν οι μαμά 17άρες από GTI(εννοώ αν χωράνε τα φρένα.Το θέμα είναι στο offset γιατί κατά το μέγεθος τις ζάντας χωράει(ίσα ίσα)..όμως ακόμη και με τις 18άρες που έχω βρίσκει η δαγκάνα στις ακτίνες....Αν ξέρει κάποιο παιδάκι..ας απαντήσει να δούμε τι θα κάνουμε και με αυτό

Υ.Γ

Το..να δουμε τι θα κάνουμε και με αυτό.... κολλάει στο ότι αγόρασα αυτοκίνητο με 23.000 και μου έχει πάει 30.000 μεχρι τώρα και χωρίς βλάβες(ευτυχώς)!!!!!!!!!

Edited by vasilis77
Link to comment
Share on other sites

51 προβολές και ούτε 1 απάντηση...τα παρατήσαμε λόγω καλοκαιριού παιδιά ή είμαι τόσο γκαντέμης που έτυχα στην περίπτωση?????

οι μαμα 17αρες gti εχουν ΕΤ51.μαλλον απιθανο να χωρεσουν 4πιστονα με 320 δισκο.για να βρισκει ισα ισα η 18αρα φαντασου στην 17αρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ joop αλλα το θέμα είναι πωςστισ 18αρες χωρουσε άνετα από θέμα διαμέτρου...βρίσκανε στο θέμα απόστασης δαγκάνων από τισ ακτίνες της ζάντας..γι'αυτό ρωτάω αν χωράει η μαμά 17...και μια βλακεία που είπα οι δίσκοι μου είναι 312 ap racing με δαγκάνες galfer.Μήπως τελικά χωράνε???

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ειναι το θεμα φιλε μου στα πολυπιστινα,βρισκουν οι μεγαλες δαγκανες στις ζαντες και οχι οι δισκοι που ειναι πιο πιο μεσα.τα φρενα που λες τα φορουσε το προηγουμενο ibiza coupra σε 17αρες αλλα ειχαν το γνωστο πλεον σχεδιο....και επιπλεον ειχαν ΕΤ41.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις...δηλ πάει και το όνειρο για μαμά 17άρες..και μένουμε σε αυτές που έχω με προσθήκες!!!!Λαλακεία δηλ..χώρια ότι θέλουν βάψιμο και ο Πέτας έχει τρελές τιμές και όχι την καλύτερη δουλειά..και δεν βρίσκω και κανέναν άλλο μάστορα στην Αθήνα...σόρρυ για το off topic!!!

Link to comment
Share on other sites

για φτιαξιμο/βαψιμο του ζαντικου υπαρχει και ο Στεργιος group στο Περιστερι.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε μήπως κανένα τηλ η διεύθυνση??...ευχαριστώ joop!!!

ΣΤΕΡΓΙΟΣ GROUP τηλ: 210.5900621

ΛΕΥΚΤΡΩΝ 13 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (γεφυρα Ροσινιολ)

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=26528

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΕΡΓΙΟΣ GROUP τηλ: 210.5900621

ΛΕΥΚΤΡΩΝ 13 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (γεφυρα Ροσινιολ)

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=26528

Τις πήγα τελικά το Σάββατο το πρωί..εντάξει τύπος...είδα δουλειά του και μου φάνηκε πολύ καλή..μένει να δούμε τι θα κάνει στις δικές μου!!!!!

Τελικά 300 ευρό μου είπε...πολλά..αλλά περιμένω να δω την δουλειά του!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τις πήγα τελικά το Σάββατο το πρωί..εντάξει τύπος...είδα δουλειά του και μου φάνηκε πολύ καλή..μένει να δούμε τι θα κάνει στις δικές μου!!!!!

Τελικά 300 ευρό μου είπε...πολλά..αλλά περιμένω να δω την δουλειά του!!!!!!!!!!!!

Tι ακριβως του ζητησες να σου κανει???χρωμα??ηλεκτροστατικη ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβως του ζητησες να σου κανει???χρωμα??ηλεκτροστατικη ετσι?

Μαύρο με κόκκινη ρίγα στην άκρη γιατί έχουν πατούρα και ταιριάζει πολύ με τα φρένα και την κόκκινη ταινία της μάσκας. Ναι ηλεκτροστατική βαφή και ήταν αρκετά ταλαιπωρημένες...ακόμη και μια ακτίνα ήταν πολύ χτυπημένη..είμαι περίεργος να δώ το αποτέλεσμα την Τετάρτη...αν και αυτός μου λέει..μη μασάς..ένα τσίμπημα με αλουμινοκόλληση είναι....θα δούμε......

Υ.Γ το αυτοκίνητο είναι ασημί με φημέ....

Edited by vasilis77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.