Jump to content
GOLFiiiGT

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΗΓΗ Αυτοκινήτου

???? ????? ? ????T??? ????  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Guest VIDEOMIX
ΔΕΝ ΞΕΡΩ,,,,,,,,,,,,,,,,ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ JVC KVD AX-1 ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ :unsure::blink:;)

@Α@ΑΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτή έχω και εγώ. Πολύ καλό μηχάνημα. Πιστεύω πάντως οτι τα καλύτερα τα έχει η ALPINE και η PIONNER.

Link to comment
Share on other sites

τα pioneer τα θεωρώ κι εγώ πολύ καλά σαν ποιότητα αλλά δεν έχουν τόσο "εξοπλισμό" όσο τα άλλα

το τελευταίο μου pioneer δεν είχε ούτε ρολόι!

και δεν ήταν και ότι φτηνότερο..

Link to comment
Share on other sites

Guest kathgti

Pioneer & Alpine νομίζω είναι τα καλύτερα, με το πρώτο λίγο πιο μπροστά από το δεύτερο, τώρα nacamichi super αλλά πολύ high end κατάσταση για αμάξι (είχε ο Θείος μου στην golfo πρίν πάρει το Α4) και πανάκριβα....... :ninja::thumbsup: Kenwood είχε κάποια φεγγάρια και ο πατέρας μου, δεν μπορώ να πω οτι ενθουσιάστηκα.......

Link to comment
Share on other sites

το 8600 ηταν οτι καλυτερο ειχα δουλεψει για δυνατο ηχο αλλα και ποιοτικο. τωρα παει κ αυτο. την αλλη εβδομαδα ερχεται το 9800bt. αντικαταστατης του 8600 κ 9600.κ ειναι κ bluetooth car kit

Edited by decibel
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Εγώ πάντως με το JVC μου 2,5 χρονάκια είμαι πολύ ευχαριστημένος!

Να ρωτήσω κάτι που μου σπάει να νεύρα...?

Όταν βάζω να παίξει το CD και πιάσει έναν σταθμό το radio μου το γυρίζει στο ραδιόφωνο... fire.gif

Και εκεί που είσαι στο απώγειο γιατί ακούς το αγαπημένο σου κομμάτι, κλατς πάρε διαφημίσεις... new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif

Ξέρετε πως απενεργοποιείται αυτή η παπαριά? Το κάνει τώρα και της Κατερίνας... machinegun.gif

Μήπως φταίω εγώ??? Και κατεβάζω όλα τα ερτζιανά σήματα???? new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
xaxaxaxaxa. ειναι πολυ απλο. βγαλε off την λειτουργια AF k TA. αυτο τα κανει ολα στα jvc.

Thanks ρε db! Σου λέω ήθελα να το σπάσω tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio
ρωτα. γι'αυτο ειμαστε δω. αν ηταν να το σπασεις μπορουσες να μου το κανεις δωρο κ να σου πουλησω ενα αλλο που να μην το εκανε... tongue.gif

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Πλάκα πλάκα τί λες για αυτό???

http://www.studiosound.gr/product_info.php...products_id=275

Μόνο 800....

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα ένα JVC mp3 player το οποίο μου κλέψανε.

Μετά έβαλα το pioneer MP80 που είναι κορυφή!

Θα έβαζα alpine αλλά το design με χαλάει λίγο...

Οπότε δαγκωτό pioneer.

Link to comment
Share on other sites

Ο κυριος λογος που δεν αγοραζει ο κοσμος Alpine ειναι το design τους, οτι δεν εχουν πολυχρωμα καντραν κλπ, ισως να ειναι μειονεκτημα αλλα μπροστα στην ποιοτητα αναπαραγωγης και στις δυνατοτητες προενισχυσης που εχουν ειναι αμελητεο B)

Link to comment
Share on other sites

Guest VIDEOMIX

Το JVC KVD AX-2 που έχω είναι απίθανο και έχει τα πάντα. Τόσα που δεν νομίζω κανένα να το φτάνει σε μονάδα του ενός din.

Και προκαλώ τον ανταγωνισμό να παραθέσει δυνατότητες άλλων μοντέλων και να τα βάλουμε κάτω να δούμε ποιό αξίζει περισσότερο και ποιό δίνει ποιό πολλά σε μια τόσο "τίμια" τιμή.

Link to comment
Share on other sites

εγω το clarion δε το αλλαζω με τιποτα...ισως με ενα καινουργιο μοντελο....5χρονια και δεν εκανε γκουκ,(φτου μη το ματιασω) και το σημα που βγαζει καμπανα...

για μενα ειναι λαθος η συγκριση μαρκας, καθε μαρκα εχει και το μοντελο της, ποιος θα αμφισβητισει το κορυφαιο μοντελο της pioneer 9600DEph...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό που παρατήρησα!

απο θέμα design σαν την pioneer καμμία... Είναι ένα σκαλί πιο πάνω

ναι αλλα για να παρεις design πρεπει να πας σε υψηλα μοντελα...οπου ανεβαινει η τιμη και εχεις πολλες επιλογες...το θεμα οταν πληρωνεις μια πηγη ειναι αλλο κατα βαση και μετα το design για μενα...τι να το κανω το design ενος sony οταν βγαζει ενα σημα χαλια που ουτε με 7 αντιπαρασιτικα δε στρωνει!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και οι Alpine και οι Pioneer πηγές καλες ειναι! Στην ιδια κατηγορία τις εντασω! Η διαφορά ειναι πως για να παρεις μια Alpine ισάξια μιας Pioneer πρεπει να δωσεις λιγα λεφτακια παραπανω. Πχ Θα δωσεις για μια Pioneer 160Eυρώ? Μια Alpine θα σου στοιχίσει 300. Το θεμα ειναι πως η Pioneer ειναι λιγο πιο ευαισθητη (σε αρκετα θέματα) ενω την Alpine θα την παρεις κ θα την κρατήσεις μια ζωή! Εγω προσωπικα προτιμώ τις Pioneer γιατι αλλάζω πηγή καθε τρεις κ λίγο! Εε κ μου αρεσουν κ λιγο παραπάνω! :D Τωρα οσο αφορα τις άλλες πηγές εχουμε κ λέμε!

Jvc -----> Ενα κλικ πιο κατω απο Alpine-Pioneer

Sony ----> Μακριά!!! Εκτός και αν θές να εχεις δυο οβάλ πισω κ δυο 10ρακια μπροστα κ τιποτα άλλο.

Clarion---> Ena κλικ πιο κατω απο τις Jvc

Kenwood-> Οχι κ κάτι φοβερό

Blaupunkt-> Αρκετά καλές για τα χρήματα τους!

Rockford--> Δεν εχω τεσταρει καμια

Nakamichi-> Ισως οι καλυτερες πηγές σε high end ηχοσυστηματα

Βecher-----> Δεν τις γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Nakamichi-> Ισως οι καλυτερες πηγές σε high end ηχοσυστηματα

Βecher-----> Δεν τις γνωρίζω.

-Η πρωτη ειναι η γνωστη σε εμας panasonic, η οπιαα @#@# και δερνει στο εξωτερικο αλλα στην Ελλαδα λογω κακου μαρκετινγκ και

προβολης εχει παρει την κατιουσα.

- Βecκer. Σκεψου οτι τα εβαζε η Mercedes στα αυτοκινητα της απο το '90 . Εχω στη mercedes 200E του '90 ενα ραδιοκασετωφονο και δεν

εχει παθει το παραμικρο. Απλως ειναι ακριβα και προσωπικα δεν μου αρεσει το σχεδιο τους.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.