Jump to content
nikos73gr

Golf V Tsi Warning Message

Recommended Posts

Γεια σας!

Αυτο που εχω δεν ειναι τοσο προβλημα, απλα επειδη αλλαξα τον μπροστινο προφυλακτηρα απο το tsi μου

και εβαλα του R32 αναγκαστικα βγηκαν και τα φωτα ομιχλης!

Ετσι τωρα μου βγαζει μηνυμα "front left fog light defective....." και το ιδιο για το δεξι!

Πως μπορω να εξαφανισω το μηνυμα?

Τωρα θα μου πειτε να το παω σε service-αντιπροσωπου.....!

Ετσι λεω, απλα εαν καποιος το εχει αντιμετωπιση μονος και μπορει να μου πει κατι....!

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Αυτο που εχω δεν ειναι τοσο προβλημα, απλα επειδη αλλαξα τον μπροστινο προφυλακτηρα απο το tsi μου

και εβαλα του R32 αναγκαστικα βγηκαν και τα φωτα ομιχλης!

Ετσι τωρα μου βγαζει μηνυμα "front left fog light defective....." και το ιδιο για το δεξι!

Πως μπορω να εξαφανισω το μηνυμα?

Τωρα θα μου πειτε να το παω σε service-αντιπροσωπου.....!

Ετσι λεω, απλα εαν καποιος το εχει αντιμετωπιση μονος και μπορει να μου πει κατι....!

ευχαριστω!

Βαλε στα καλωδια απο μια λαμπα 12v και κρύψ' τα κάπου!!

Link to comment
Share on other sites

Ή πολύ απλά τα απενεργοποιείς μέσω vag-com !

Λοιπον παιδια πηγα σε εξουσιοδοτημενο service vw, αλλα μου κανανε την "παπια" για την ενδειξη που μου

βγαζει οταν ειδαν οτι αλλαξα μασκα!

Μου ειπαν οτι δεν μπορουν να εξαφανισουν το μηνυμα κτλ.... ΒΛΑΚΕΙΕΣ δηλαδη! Μου σπασανε τα νευρα!!!

Ξερει κανενας καποιο συνεργειο που να εχει και να ξερει να χρησιμοποιει καλα VAG-COM

ωστε να παω εκει και να τελειωνω???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια πηγα σε εξουσιοδοτημενο service vw, αλλα μου κανανε την "παπια" για την ενδειξη που μου

βγαζει οταν ειδαν οτι αλλαξα μασκα!

Μου ειπαν οτι δεν μπορουν να εξαφανισουν το μηνυμα κτλ.... ΒΛΑΚΕΙΕΣ δηλαδη! Μου σπασανε τα νευρα!!!

Ξερει κανενας καποιο συνεργειο που να εχει και να ξερει να χρησιμοποιει καλα VAG-COM

ωστε να παω εκει και να τελειωνω???

Σε Golf V TDi είχαμε παρόμοιο θέμα και δεν απενεργοποιείται. Προσέξτε επίσης τις πατέντες που μπορεί να κάψουν μέχρι και εγκέφαλο δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.