Jump to content
vegaducatista

Κωδικοι Για Δισκους Κ Τακακια Μπρος Πισω

Recommended Posts

Ξερει καποιος τουσ κωδικουσ απο τις δισκοπλακες κ τα τακακια απο γολφ 5 1.6..???τι μαρκα ειναι τα μαμισια????αξιζει καμια αλλη μαρκα να τοποθετησεις γτ απο τα μαμα ειναι πολυ ευχαριστημενος (με αλλαγη στα σωληνακια ομως)...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος τουσ κωδικουσ απο τις δισκοπλακες κ τα τακακια απο γολφ 5 1.6..???τι μαρκα ειναι τα μαμισια????αξιζει καμια αλλη μαρκα να τοποθετησεις γτ απο τα μαμα ειναι πολυ ευχαριστημενος (με αλλαγη στα σωληνακια ομως)...

Προσεξε τι γινεται... Η περιπτωση στα FSI ειναι ιδιαζουσα, τι εννοω μ'αυτο; Τα πρωτα βγηκαν με 280x22 δισκο εμπρος κι ενσωματωμενες δαγκανες. Επειτα βγηκαν με 288x25 δισκο χωρις ενσωματωμενες δαγκανες... Οποτε εγω θα σου δωσω τους κωδικους να ξερεις σε καθε περιπτωση τι παιζει, αλλα καλο ειναι να απευθυνθεις στην αντιπροσωπεια δινοντας τον αριθμο πλαισιου σου (πλεον οσες εκδοσεις ΕΤΚΑ δοκιμασα δεν τους αναγνωριζει) να στο διευκρινισουν..

Ετσι λοιπον, εχουμε:

Εμπρος δισκοι 280x22 -> 1Κ0 615 301 AC, τακακια -> 1Κ0 698 151 Α ή F

Εμπρος δισκοι 288x25 -> 1Κ0 615 301 Τ, τακακια -> 3C0 698 151 A ή C

Πισω δισκοι 253x10 -> 1Κ0 615 601 ΑΒ, τακακια -> 1Κ0 698 451 J

Οι μαρκα τους ειναι ΑΤΕ TEVES μπροστα κ πισω LUCAS... Τους θεωρω μια χαρα, δεν θα σου προτεινα ν'αλλαξεις μαρκα αναλογα φυσικα τις απαιτησεις σου... Οσον αφορα τα τακακια θεωρω τα Galfer ή Ferodo ως ιδανικη λυση.. Ειδικα τα Galfer μου κρατησαν παρα πολλα χιλιομετρα...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος..εμενα ειναι 2/05 μηπως ξερεις τι εχει???

βρηκα δισκους ΑΡ κ τακακια GALFER σε πολυ καλη τιμη...καλη επιλογη????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το TSi και στα 42000 περίπου άλλαξα τα πίσω τακάκια (περίεργο που φαγώθηκαν πρώτα τα πίσω). Τα πίσω μαμίσια ήταν Galfer, ενώ εγώ έβαλα BOSCH. Ελπίζω να μην έχει διαφορά (πιο σκληρή πάστα από τα Galfer) και μου χαλάσουν οι δίσκοι.

Link to comment
Share on other sites

εχω 85000 χιλιομετρα στο gt μου και τακακια δεν εχω αλλαξει ακομα!!!πηγα αντιπροσωπεια πηγα σε αλλο συνεργειο τους παρακαλαω να μου τα αλλαξουν και ολοι μου λενε το ιδιο!!εχουν πολυ ψωμι ακομα

Link to comment
Share on other sites

εχω 85000 χιλιομετρα στο gt μου και τακακια δεν εχω αλλαξει ακομα!!!πηγα αντιπροσωπεια πηγα σε αλλο συνεργειο τους παρακαλαω να μου τα αλλαξουν και ολοι μου λενε το ιδιο!!εχουν πολυ ψωμι ακομα

Μήπως κάνεις κάθε μέρα το Αθήνα - Θεσσαλονίκη και επιστροφή ???

Link to comment
Share on other sites

Προχθές άλλαξα και τακάκια μπροστά.

Ήταν έτοιμα να αρχίσουν να τρώνε τις δισκόπλακες.

Κράτησαν για 49600 Km. Δεν είναι άσχημα.

Τα μαμίσια ήταν JURID και αυτά που έβαλα ATE.

Φρενάρισμα πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.