Jump to content
billakos10

Φιλτρο Αερος

Recommended Posts

γεια! εχω στο πολακι το κλασικο μανισιο φιλτρο αερα. γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο αλλο φιλτρο που θα περναει περισσοτεροσ αερας ωστε να πηγαινει καλυτερα? κ αν ναι τι τιμες παιζουν?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια! εχω στο πολακι το κλασικο μανισιο φιλτρο αερα. γνωριζει κανεις αν υπαρχει καποιο αλλο φιλτρο που θα περναει περισσοτεροσ αερας ωστε να πηγαινει καλυτερα? κ αν ναι τι τιμες παιζουν?ευχαριστω

αυτο που ψαχνεις υπαρχει.σιγουρα θα περναει περισσοτερος αερας και θα γινεται καλυτερη καυση θα δεις και μια μικρη διαφορα στον ηχο του αυτοκινητου αλλα μην περιμενεις να δεις διαφορα στην αποδοση.Οι τιμες παιζουν απο 60 εως 90 ευρω αναλογα την μαρκα του φιλτρου.Εαν ενδιαφερεσαι εχω ενα το οποιο το πουλαω διοτι προκειται να πουλησω το πολακι μου.Ειναι της king dragon με τα κουτια του τα χαρτια του και την εγγυηση του και ηταν φορεμενο μονο 5 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

παιδαι εχω βρει φιλτο της K&N αλλα για το 1.4 κ 1.2 και για TSI δεν εχω βρει τπτ...υπαρχει στο εμποριο καποιο site??

εχει βγαλει καμια μαρκα για συγκεκριμενα το TSI???

Link to comment
Share on other sites

παιδαι εχω βρει φιλτο της K&N αλλα για το 1.4 κ 1.2 και για TSI δεν εχω βρει τπτ...υπαρχει στο εμποριο καποιο site??

εχει βγαλει καμια μαρκα για συγκεκριμενα το TSI???

Απ οτι ξερω δεν εχει βγαλει καμια εταιρεια panel για το polo 1.2tsi.Εγω ειχα παει αρχες αυγουστου σε ενα μαγαζι για να βαλω kn και σκεπτομενος οτι το polo εχει τον ιδιο κινητηρα με το yeti1.2 πηρα το φιλτρο που μπαινει στο yeti αλλα τελικα δεν εμπαινε στο δικο μου και το γυρισα πισω.Το polo 1.2tsi ειναι το μοναδικο που εχει αλλο φιλτροκουτι απ ολα τα αυτοκινητα που φορανε αυτον το κινητηρα.Δοκιμασα και μια χοανη αλλα την εβγαλα με την μια γιατι το αμαξι δεν τραβουσε καθολου,αλλα απο ηχο εσκιζε ειδικα οταν το τουρμπιζα.

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ξερω δεν εχει βγαλει καμια εταιρεια panel για το polo 1.2tsi.Εγω ειχα παει αρχες αυγουστου σε ενα μαγαζι για να βαλω kn και σκεπτομενος οτι το polo εχει τον ιδιο κινητηρα με το yeti1.2 πηρα το φιλτρο που μπαινει στο yeti αλλα τελικα δεν εμπαινε στο δικο μου και το γυρισα πισω.Το polo 1.2tsi ειναι το μοναδικο που εχει αλλο φιλτροκουτι απ ολα τα αυτοκινητα που φορανε αυτον το κινητηρα.Δοκιμασα και μια χοανη αλλα την εβγαλα με την μια γιατι το αμαξι δεν τραβουσε καθολου,αλλα απο ηχο εσκιζε ειδικα οταν το τουρμπιζα.

μαλιστα...ειμαστε στην αναμονη...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... μια ερωτηση: :thumbsup:

αν στο φιλτροκουτι του νεου POLO GTi τοποθετηθει ενα ελευθερο φιλτρο π.χ. Κ&Ν θα ακουγεται ο ηχος τησ εκτονωσης της τουρμπινας? :thumbsup:

Μην περιμένεις τρελά πράγματα....αν βάλεις ενα ελεύθερο μεσα στο υπάρχον φιλτροκούτι θα έχει μια μικρή διαφορά με το εργοστασιακό στον ήχο....Διαφορά θα δεις με μια εισαγωγή , πράγμα που προσωπικά πιστεύω θέλει μελέτη...

Πάντως σε αυτή την περίπτωση θα ακούς την εκτόνωση...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Εγω φοραω φιλτρο τις ΒΜC.απο οτι ειδα και μου ειπαν εχει περισσοτερο καταναλωση-θορυβο παρα αποδοση..

Σκεφτομαι να βαλω το εργοστασιακο φιλτρο..

θα κερδισω εστω την καταναλωση?! τι λετε?

Ευχαριστω προκαταβολικα.!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά αυτό που ψάχνατε μπορείτε να το και δείτε και εδώ http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=43691 θα λυθούν οι απορίες σας….

Και αν είστε και μελή στο polo club υπάρχει και βιντεακι στην κατηγορία Polo 6R ‹ Κινητήρας / Μετάδοση < φίλτρο για να ακούσετε και ήχο αλλά πρέπει να γίνετε μελή πρώτα...

Edited by dodos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.