Jump to content
Tatosxan

¶γνωστο Μπούκωμα

Recommended Posts

Παίδες έχω ένα Golf V Gt-Sport TSI 140ps me Unitronic Stage1+ Λοιπόν .....

Ξεκινάω να το σπάω από χαμηλά,όλα καλά εκεί όμως π.χ με τετάρτη ταχύτητα και στις ψηλές στροφές με κάνει κάτι τρελά και το ζόρισα λίγο παραπάνω και άναψε Chek Engine.Έτσι το πήγα στο συνεργείο βάζουμε διαγνωστικό και λέει: Αστοχία τέταρτου κυλίνδρου βγάζουμε πολλαπλασιαστή και τελικά ήταν ραγισμένη από πάνω έως κάτω η πορσελάνη από το μπουζί. Αλλάζουμε τετράδα(NGK-PZFR6R) δοκιμάζω όλα τέλεια και φεύγω.Την επόμενη μέρα ξανά τα ίδια και λέω αν είναι πάλι τέταρτου κυλίνδρου,πολλαπλασιαστής αλλαγή και Ready.Πάω βάζουμε Vagcom και βγάζει Αστοχία πρώτου κυλίνδρου αυτήν την φορά! Όπα έχουμε θέμα εδώ... τι κάνουμε τώρα...για πείτε Γνώμες...Σας Ακούω Παίδες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως ρε συ Νικόλα αυτό δεν με βοηθάει ιδιαίτερα που λες ... ;)

Κάτι άλλο;;;;;;;;;;

Edited by Tatos GT-SPORT
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ οτι δεν βοηθαει αυτο που εγραψα, απλός ηταν μια διαπίστωση.

Τωρα για να σκσει πρόβλημα απο τον ενα κύλινδρο στον αλλον υποθετω κακη διαχείρισή της λειτουργίας του κινητήρα.

Το πρωτο που θα σου πρότεινα ειναι να γυρισεις στο εργοστασιακό προγραμμα και μετα να πας για ψάξιμο.

καλη τυχη

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ οτι δεν βοηθαει αυτο που εγραψα, απλός ηταν μια διαπίστωση.

Τωρα για να σκσει πρόβλημα απο τον ενα κύλινδρο στον αλλον υποθετω κακη διαχείρισή της λειτουργίας του κινητήρα.

Το πρωτο που θα σου πρότεινα ειναι να γυρισεις στο εργοστασιακό προγραμμα και μετα να πας για ψάξιμο.

καλη τυχη

+1 εγω προοσωπικα την unitronic πρωτη φορα την ακουω.Ασε που μπαινω στο site και δεν εχει προγραμμα για τον 1,4tsi.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο Το αυτοκίνητο δουλεύει μια χαρά εδώ και πολλές χιλιάδες χιλιόμετρα με το Πρόγραμμα.Το πρόβλημα είναι κάτι ανάμεσα σε (πολλαπλασιαστές) ή τις 2 αντλίες το οποίο πρέπει να βρω χωρίς να φάω τσάμπα χρήματα .Όποτε μετράω ροή και πίεση από αντλίες και αν είναι όλα OK τότε αλλάζω πολλαπλασιαστές. Αυτά απλά ήθελα γνώμες γιατί πολλά άτομα εδώ μέσα νιώθουν από το Spor.Τέλος πάντων μου εύχομαι καλή τύχη.

Πάντως όποιος θέλει να ρίξει γνώμη η προσωπική εμπειρία Δεκτή.........

Link to comment
Share on other sites

+1 εγω προοσωπικα την unitronic πρωτη φορα την ακουω.Ασε που μπαινω στο site και δεν εχει προγραμμα για τον 1,4tsi.

http://www.unitronic.gr/uni/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=4&id=17&Itemid=26

Πάρε τηλ αδερφέ και ρώτα --->>>>>

Link to comment
Share on other sites

Μένω άφωνος ... με unitronic και τέτοιο πρόβλημα ? :thumbsup: :thumbsup:

Πραγματικά πέφτω από τα σύννεφα .. εύχομαι να μην είναι από το πρόγραμμα γιατί τότε θα χάσω πάσα ιδέα . dizzy2.gif

Link to comment
Share on other sites

Μένω άφωνος ... με unitronic και τέτοιο πρόβλημα ? :thumbsup: :thumbsup:

Πραγματικά πέφτω από τα σύννεφα .. εύχομαι να μην είναι από το πρόγραμμα γιατί τότε θα χάσω πάσα ιδέα . dizzy2.gif

Η Unitronic είναι από τις λίγες εταιρείες που δίνει Δύναμη+ Αξιοπιστία+ Ασφαλή λειτουργία

και δεν υπάρχει περίπτωση να είναι από το πρόγραμμα αυτό ... Μην ανησυχείς φίλε Speedy :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα ρε παιδια.... εδω συνεβη σε φιλο με Gt stock στα 48χιλ >.. και ευτυχως που ηταν εγγυηση....Αλλαξαν πολλα πραγματα παντως θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα ρε παιδια.... εδω συνεβη σε φιλο με Gt stock στα 48χιλ >.. και ευτυχως που ηταν εγγυηση....Αλλαξαν πολλα πραγματα παντως θυμαμαι

Για πες ρε φίλε τι είχαν βρει τελικά τι έφταιγε;;

Είχαν βρει τι φταίει ή τσάμπα άλλαζαν πράγματα;;;

Link to comment
Share on other sites

Η Unitronic είναι από τις λίγες εταιρείες που δίνει Δύναμη+ Αξιοπιστία+ Ασφαλή λειτουργία

και δεν υπάρχει περίπτωση να είναι από το πρόγραμμα αυτό ... Μην ανησυχείς φίλε Speedy :thumbsup:

Ναι , κι εγώ έτσι ξέρω ... γι αυτό και γέμισα τον τόπο με emoticons που έχουν φάει ταμπλά ...

Εύχομαι να είναι κάτι μικρό και φθηνό αυτό που προκαλεί το πρόβλημα σου και να λυθεί γρήγορα ώστε ν' απολαύσεις και πάλι το αμάξι σου !

Καλή τύχη και υπομονή ! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ναι , κι εγώ έτσι ξέρω ... γι αυτό και γέμισα τον τόπο με emoticons που έχουν φάει ταμπλά ...

Εύχομαι να είναι κάτι μικρό και φθηνό αυτό που προκαλεί το πρόβλημα σου και να λυθεί γρήγορα ώστε ν' απολαύσεις και πάλι το αμάξι σου !

Καλή τύχη και υπομονή ! :thumbsup:

Ευχαριστώ αδερφέ ------->>>>>>Έχεις Mail.........

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια έχει λίγο καιρό που πήγα στον προγραμματιστή μου Θεσ/νίκη και μετά από ελέγχους και τεστ που έκανε στο Golfaki μου καταλήξαμε σε 4 καινούργιους πολλαπλασιαστές <<BERU>> και εδώ και 2 βδομάδες το αμάξι πετάει και πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια έχει λίγο καιρό που πήγα στον προγραμματιστή μου Θεσ/νίκη και μετά από ελέγχους και τεστ που έκανε στο Golfaki μου καταλήξαμε σε 4 καινούργιους πολλαπλασιαστές <<BERU>> και εδώ και 2 βδομάδες το αμάξι πετάει και πάλι!!!

:lol: :lol: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια έχει λίγο καιρό που πήγα στον προγραμματιστή μου Θεσ/νίκη και μετά από ελέγχους και τεστ που έκανε στο Golfaki μου καταλήξαμε σε 4 καινούργιους πολλαπλασιαστές <<BERU>> και εδώ και 2 βδομάδες το αμάξι πετάει και πάλι!!!

ποσο πηγε το μαλλι;beru ειναι η εταιρεια;γιατι δεν εχει ανοιξει τοπικ με πολλαπλασιαστες αφου ειναι γνωστο οτι οι μαμα ειναι υποπτοι.

Link to comment
Share on other sites

ποσο πηγε το μαλλι;beru ειναι η εταιρεια;γιατι δεν εχει ανοιξει τοπικ με πολλαπλασιαστες αφου ειναι γνωστο οτι οι μαμα ειναι υποπτοι.

Ναι BERU είναι η εταιρεία και κάνουν 45 ευροπουλάκια ο καθένας τους...

Link to comment
Share on other sites

Ναι BERU είναι η εταιρεία και κάνουν 45 ευροπουλάκια ο καθένας τους...

διαφορα απο τουσ μαμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.