Jump to content
FIBONACCI

Usb

Recommended Posts

Το Θεσσαλονίκη δεν το δα... thumbsdown.gif

Όχι,ο Καλογερόπουλος μόνο Αθήνα(ψυχικό κ μαρούσι),αλλά εφόσον γίνεται,ρώτα σε κάποιον με αντίστοιχο μαγαζί με ήχο,οθόνες κλπ...

Λογικά θα σου το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Το Θεσσαλονίκη δεν το δα... thumbsdown.gif

Όχι,ο Καλογερόπουλος μόνο Αθήνα(ψυχικό κ μαρούσι),αλλά εφόσον γίνεται,ρώτα σε κάποιον με αντίστοιχο μαγαζί με ήχο,οθόνες κλπ...

Λογικά θα σου το κάνει...

εχουμε κανενα νεο για το USB??.με ενδιαφερει αμεσα....

Link to comment
Share on other sites

κάντε ένα search

υπάρχουν μερικά θέματα που περιγράφουν όλες τις λύσεις του εμπορίου

έχω γράψει και εγώ σε μερικά που έχω βάλει στο rcd-310

δεν τα ξαναγράφω όμως 8)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν θελετε να ξηλωνετε απο μεσα και να ακουτε τα αγαπημενα σας mp3 υπαρχει αυτο που εκπεμπει στο ραδιο και ακους την μουσικη σου μεσω ραδιου χωρις να ξηλωνεις τιποτα....

http://www.amazon.fr...87749136&sr=8-1

για οσους εχεουν rcd310

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι μετά το γνωστό update για CAVD κινητήρες, το dension πέθανε!

Στο RCD-310 δεν φαίνεται να υπάρχει και δίνει μόνο ρεύμα απο τη usb.

Θα πάω απο βδομάδα εκεί που το αγόρασα να του ρίξει μια ματιά.

Μπορεί το update να μήν έχει καμία σχέση αλλά δεν άλλαξε τίποτα άλλο στο αμάξι απο τότε που το έβαλα.

Μπορεί να χάλασε και απο μόνο του βέβαια!

Ανεξάρτητα απο αυτό το συστήνω ανεπιφύλαχτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα εγώ έχω το rcd300 και θέκω usb! Αυτό που χρειάζομαι είναι μόνο το καλώδιο iso που από mini jack το βγάζει usb ή και κάτι άλλο;; Επειδή δεν το έχω πολυκαταλάβει....

Edited by Argie58
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα εγώ έχω το rcd300 και θέκω usb! Αυτό που χρειάζομαι είναι μόνο το καλώδιο iso που από mini jack το βγάζει usb ή και κάτι άλλο;; Επειδή δεν το έχω πολυκαταλάβει....

Τσέκαρε στην ιστοσελίδα της Dension ποια καταστήματα είναι επίσημα:

http://www.dension.com/where-to-buy

Στην λίστα έχει στην κορυφή τον επίσημο αντιπρόσωπο για τα προϊόντα της Dension. Μπορείς να τοποθετήσεις σίγουρα 100% USB προϊόν και έχουν και ενα καινούριο προϊόν που έχει και Bluetooth εργοστασιακό όπως της Kufatec που λέγεται Gateway Five και κάνει μια χαρά δουλειά και σε RCD300.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ πολυ! Είσαι και ο πρώτος... Απλά είχαν και ένα Link του καλογερόπουλου και μου φάνηκε πιο εύκολο....Επειδή πιο πολύ με ενδιαφέρει η usb κατέληξα στο gateway 300..Μήπως ξέρεις πόσο κοστίζει περίπου;;

Link to comment
Share on other sites

Το Gateway Lite είναι στα 120-130 Ευρώ συνήθως (USB), GW300 (iPod, USB, AUX) είναι στα 200-220 Ευρώ και το Gateway Five - USB, Bluetooth, AUX 229-239(+30 iPod dock).

Δεν είναι ανάγκη να πάς για GW300 εάν θές απλά ένα USB για να κάνεις την δουλειά σου γιατί το GW Lite προσφέρει μόνο σκέτο USB και είναι μια χαρά για το ηχοσύστημα σου. Δεν έχει τίτλους αλλά είναι απλό στην χρήση γιατί παίζει CD1-Folder-1, CD2-Folder-2. Επίσης τώρα βγάζουν το GW Blue που είναι USB+Bluetooth που είναι και αυτό αρκετά απλό και θα βγεί στα 150 Ευρώ.

Edited by MadBrainiac
Link to comment
Share on other sites

Φίλε MadBrainiac το βρήκα το GW Blue! Από ότι λεέι αντικαθηστά το cd changer του rcd300 μου με usb και μπορώ να διαχειριστώ μέχρι 6 φακέλους(δεν με πολυ ικανοποιεί αλλά.....). Για το bluetooth θέλω κανένα αντάπτωρα;; Ιδού:

http://www.gelisound.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=718266

Edited by Argie58
Link to comment
Share on other sites

Το GW Blue είναι μια απλοϊκή λύση που σου δίνει Bluetooth μέσω της θύρας CD Changer. Για να έχεις έλεγχο των κλήσεων χρησιμοποιείς το Previous Track (hang-up) / Next Track (answer). Δεν είναι και ότι καλύτερο αλλά για απλό handsfree κάνει μια χαρα δουλειά. Για απλό USB είναι μια χαρά, αλλά θα πρότεινα να πάς σε Gateway Five εάν μπορεί να το δεχτεί το αυτοκίνητο σου γιατί το τελικό αποτέλεσμα είναι απλά ασύγκριτο στην χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Με το Gateway Five τί παραπάνω θα έχω;;; Σε σχέση με το bluetooth....για το Usb ξέρω θα διαβάζει τα ονόματα των τραγουδιών...

Το Gateway Five προσφέρει εργοστασιακό Bluetooth δλδ έχεις πλήρη τηλεφωνικό κατάλογο στο καντράν του αυτοκινήτου και έλεγχο κλήσεων απο τα χειριστήρια τιμονιού. Είναι σαν το κίτ που είδες στην φωτογραφία στο Fiscon. Παράλληλα τους τίτλους των τραγουδιών τα βγάζει πάνω στο καντράν και μπορείς να έχεις πάλι έλεγχο των τραγουδιών και browser για τα αρχεία απο το καντράν τιμονιού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.