Jump to content
Guest Nightangel

Vag Com (Σφάλματα,μετρήσεις Group, Blocks Κ.α.)

Recommended Posts

Εγώ πάντως θέλω το micro-CAN. Αυτό πχ. σε Golf 4 δεν κάνει; Μόνο για τα πιο νέα είναι; Όπως κ να χει, δε νομίζω να θέλει κανείς το πιο ακριβό. (Αυτό που έχω τώρα έχει ακουμπήσει, εκτός του αμαξιού μου, ένα 1.6 FSI και ένα Touareg! - για λίγο - και επιφυλάσσομαι για ένα Α3 125.) Πιστεύω το γνήσιο θα τα βγάλει τα λεφτά του, αφού το μαϊμού δεν ολοκληρώνει autoscan!! Δεν αντέχει την ταχύτητα επικοινωνίας και απενεργοποιείται! Μεμονωμένη εξέταση ενός controller μια χαρά τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θέλω το micro-CAN. Αυτό πχ. σε Golf 4 δεν κάνει; Μόνο για τα πιο νέα είναι; Όπως κ να χει, δε νομίζω να θέλει κανείς το πιο ακριβό. (Αυτό που έχω τώρα έχει ακουμπήσει, εκτός του αμαξιού μου, ένα 1.6 FSI και ένα Touareg! - για λίγο - και επιφυλάσσομαι για ένα Α3 125.) Πιστεύω το γνήσιο θα τα βγάλει τα λεφτά του, αφού το μαϊμού δεν ολοκληρώνει autoscan!! Δεν αντέχει την ταχύτητα επικοινωνίας και απενεργοποιείται! Μεμονωμένη εξέταση ενός controller μια χαρά τουλάχιστον...

Ποιος σου είπε οτι δεν ολοκληρώνει το autoscan.

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι κι εγώ για ένα microCan. Φαίνεται ότι κάνει για όλα τα καινούρια. Οπότε θα κάνει και για τα 6άρι. Θα μας πει ο Ross.

Έχουμε 2 ενδιαφερόμενους μέχρι στιγμής. ¶λλος κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex
sillyhorse1rb5.gif ο ασχετος επανερχεται.διαβασα για αυτο το vag com κ εχω να ρωτησω κατι.εχει κανει κανεις απο το club καμια ρυθμιση με αυτο? να μου πειτε κατι συγκεκριμενο. π.χ. αλλαξα αυτο ή ρυθμισα αυτο. απο το site διαβασα αρκετα αλλα δεν βρηκα κατι αρκετα πρακτικο ωστε να δωσω 250€
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το εργοστασιακό GPS

Εγκατέστησα bluetooth πάνω στο ηχοσύστημα

Εγκατέστησα τηλεόραση στην οθόνη του GPS

Ρύθμισα το αυτοκίνητο να κλειδώνει μόνο του όταν ξεκινάω

Ρύθμισα το αυτοκίνητο να ΜΗΝ ξεκλειδώνει όταν βγάζω το κλειδί από τη μίζα

Ρύθμισα τα καινούρια biXenon μου για να μην ανάβουν τα DLR

Έσβησα το beeper της ζώνης που μου έπρηζε τον έρωτα

Δεν είναι απολύτως απαραίτητο εργαλείο. Εάν ασχολείσαι λίγο παραπάνω, έχει ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

@ nikoskallithea: Μου το είπε... στην πράξη. Εκτός του ότι το έγραφε ένα κείμενο στο cd, το δοκίμασα και στα μισά του scan μου έβγαλε σφάλμα ότι δε βρίσκει το interface. Το καλώδιο δούλεψε ξανά μετά από restart του προγράμματος, του λαπτοπ και απο/επανα-συνδέσεις του καλωδίου (ανάμικτα).

Ο λόγος λέει το κείμενο είναι ότι τα τσιπάκια του καλωδίου δεν αντέχουν την ταχύτητα επικοινωνίας του autoscan (χωρίς turbo mode κλπ, κ σε USB δε μπορείς να χαμηλώσεις την ταχύτητα). Αν εσένα δουλεύει κανονικά και είναι ιμιτασιόν, τότε αποδεικνύει ότι μαϊμού από μαϊμού διαφέρει.

@G3Τ: Ίσως σε ενδιαφέρει το ιμιτασιόν τότε. Εγώ προσωπικά ενεργοποίησα το auto-lock (κλείδωμα θυρών όταν αρχίσει να κινείται το αμάξι) αλλά μου την έσπαγε και ενεργοποίησα μόνο το auto-unlock (ξεκλείδωμα τυχόν κλειδωμένων θυρών όταν βγάλεις το κλειδί απτη μίζα).

Όταν εγκατέστησα ΜΡ3 αντάπτορα (το ραδιόφωνο το βλέπει σα σιντιέρα), μετά από σκαν μου έβγαλε σφάλμα το ράδιο ότι είναι λάθος κωδικοποιημένο. (Μπα, το ρώτησα; Αφού δούλευε κανονικά!) Του άλλαξα τον κωδικό (το ψηφίο που δηλώνει αν υπάρχει σιντιέρα) και όλα ΟΚ.

Αν βάλω επιτέλους το RCD310, θα το χρειαστώ. Για το media in που θα μπει αν δουλέψει το 310, πάλι θα το χρειαστώ.

Για να βρω τον κωδικό ανταλλακτικού του CAN gateway μου ή του τιμονοεγκεφάλου (για να δω αν υποστηρίζει το 310 το 1ο και κουμπιά στο τιμόνι αντίστοιχα το 2ο) αντί να τρέχω στην αντιπροσωπεία να ρωτάω (να μου ζητάνε αριθμό πλαισίου και να ψυθιρίζουν "τι μας πρήζει πάλι") το έκανα σε 2 λεπτά.

Αν θες απενεργοποιείς την ένδειξη για φαγωμένα τακάκια (κακώς) ή για ζώνη (το δοκίμασα για λίγο και μόνιμα δεν το συνιστώ).

Αν θες το ρυθμίζεις να μετρήσει το 0-100 (ακόμα να το κάνω). Πατάς ΟΚ, βάζεις 1η και όποτε θες...ΒΡΟΥΜ!

Αυτό απτον εγκέφαλο (κάποιον απ'όλους) βρίσκει πότε πιάνεις τα 100, πότε διανύεις 400μ (το γνωστό 400άρι) και με τι ταχύτητα εξόδου. Είναι αρκετά ακριβές (+/- 0,1 με 0,2 sec δεν είναι άξια λόγου όταν δεν οδηγείς 350 και πάνω άλογα).

ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΜΕ:

Σ'αρέσει να σκαλίζεις το αμάξι σου; Θα εγκαταστήσεις άλλο ραδιόφωνο(εργοστασιακό), φώτα ξένον, cruise control, νέο αερόσακο; (ακόμα και προγραμματισμό νέων κλειδιών μπορεί να κάνει);

Ή τρέχεις στην αντιπροσωπεία (στην ¶ρτα τα εργατικά του cruise control ήταν 90 ευρώ-με τζάμπα τοποθέτηση τιμονιού GTI και πεταλιέρας, χεχε!!) ή ... το φτιάχνεις μόνος σου.

Εσύ ξέρεις.

(Σόρυ για τη φλυαρία, enough free time)

@ k t q : Ζώνη, autolock, autounlock: όπως βλέπεις είμαστε αντιδιαμετρικά όσον αφορά αυτά... :)

Edited by firev12
Link to comment
Share on other sites

sillyhorse1rb5.gif ο ασχετος επανερχεται.διαβασα για αυτο το vag com κ εχω να ρωτησω κατι.εχει κανει κανεις απο το club καμια ρυθμιση με αυτο? να μου πειτε κατι συγκεκριμενο. π.χ. αλλαξα αυτο ή ρυθμισα αυτο. απο το site διαβασα αρκετα αλλα δεν βρηκα κατι αρκετα πρακτικο ωστε να δωσω 250¤

Φιλε αυτο ειναι εργαλείο όπως πχ το κατσαβίδι, αν δεν εχεις βίδες να ξεβιδώσεις ή δεν μπορείς, τι να το κάνεις το κατσαβίδι?? thumbsdown.gif

οσο για τα χρήματα εδω το vwclub κάνει ομαδικές αγορές και η τιμή του είναι γύρω στα 80ευρω

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

@firev12 + k_t_q. δεν προλαβαινω να ρωτησω και μου ερχονται απανωτα 2 απαντησεις!!χαχαχαχα! ευχαριστω ρε παιδια για τη γνωση που προσφερετε και το χρονο σας!να ξεκαθαρισω λιγο τη θεση μου για να μη σας πρηζω συνεχεια.το εχω μολις μια βδομαδα και θα ηθελα να φτιαξω autolock-auto unlock. στην πορεια(αμα μαζευτει κανα φραγκο) σκεφτομαι να βαλω cruise control(αρκετα βολικο σε ταξιδι απο οτι ακουω), ενα πιο δυνατο ραδιοφωνο και βασικα με πιο καλο ηχο(να μη βγαζει τσιριχτες!) και ισως xenon. για αρχη ομως (autolock-auto unlock) αξιζει να δωσω λεφτα για vagcom? δε θα μου το κανουν στην αντιπροσωπεια δωρεαν?

ΥΓ1.@firev12 αεροσακο γιατι να αλλαξεις?? και κλειδια?χαλανε τα κλειδια μας?

ΥΓ2.ψυθιρίζουν "τι μας πρήζει πάλι" χαχαχχααα! μαλλον ξερω τωρα γιατι εχει τον αριθμο πλαισιου στο παρμπριζ!!

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex
Φιλε αυτο ειναι εργαλείο όπως πχ το κατσαβίδι, αν δεν εχεις βίδες να ξεβιδώσεις ή δεν μπορείς, τι να το κάνεις το κατσαβίδι?? thumbsdown.gif

οσο για τα χρήματα εδω το vwclub κάνει ομαδικές αγορές και η τιμή του είναι γύρω στα 80ευρω

φιλε νικο ηδη ξεκαθαρισα οτι μολις πηρα το αυτοκινητο και απλα ρωταω για να μαθω καποια πραγματα.δεν πιστευω να ηξερε κανεις αυτες τις λεπτομερειες πριν το παρει.για την τιμη ειπα 250€ γιατι τα παιδια λενε για αυθεντικο.τωρα αν μεσω του γκρουπ ερθει πιο φθηνα ακομα καλυτερα.φυσικα δε συζηταω για ιμιτασιον,ή το κανεις σωστα ή καθολου. anyway δεν ειναι θεμα τιμης,ειναι θεμα του αν μου ειναι χρησιμο για την τιμη του.τελος κατι για κατσαβιδια κτλ, αν σε πειραξε κατι που ειπα απλα πες το.

Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεία... ό,τι κάτσει. Θα είναι γύφτοι αν σε χρεώσουν, αλλά ικανούς τους έχω. Για 1-2 τέτοιες δουλίτσες, μπορείς να βρεθείς από κοντά με κάποιο μέλος που έχει καλώδιο και να στο κάνει αυτός. Η ρύθμιση ξένον χρειάζεται ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΦΑΝΑΡΙΑ (βέβαια μπορεί να κάνω λάθος).

Cruise control θα συνιστούσα στην αντιπροσωπεία, θέλει ξεβίδωμα τιμονιού και άλλα ωραία.

Αερόσακο και κλειδιά τα διαφημίζει ο vag-comίτης δημιουργός. Εσένα δε θα σου χρειαστούν ποτέ. (εύχομαι)

Όταν κάθε λίγο και λιγάκι ρωτάς για ανταλλακτικά (και δεν ξέρεις κωδικό ανταλλακτικού που τον βολεύει απίστευτα), πιστεύω κάποτε θα τον πρήξεις... ¶γνωστε τυπά στο Φιλοσίδη, σόρι που σε πέθανα στις ερωτήσεις μέχρι να αγοράσω - μέχρι σήμερα: -

-Κάτω γρίλια μάσκας GTI

-Πλαφονιέρες - φύσες - καλώδια (είχα κωδικό)

-Καλώδια και αντάπτορα fakra για κεραία (είχα κωδικό)

-Φαρμακείο

-Τρίγωνο

-Πίσω λαστιχένια πατάκια

-Αλουμινένιο footrest (είχα κωδικό)

-Λεβιέ cruise control

...αλλά όταν γυρίσω Αθήνα θα επανέλθω... :) :)

EDIT: Μα σου φαίνεται να πειράχτηκε ο Νίκος; Μια παρομοίωση έκανε! (Τουλάχ. έτσι μου φαίνεται.)

Edited by firev12
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Μα σου φαίνεται να πειράχτηκε ο Νίκος; Μια παρομοίωση έκανε! (Τουλάχ. έτσι μου φαίνεται.)

Ακριβώς δεν εχω τίποτα με τον φίλο, ασε που χάνω (κάθε φορα που ερχεται εμαιλ) τον ΛΑΚΗ :) :) :lol: :lol: :lol:

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

@ k t q : Ζώνη, autolock, autounlock: όπως βλέπεις είμαστε αντιδιαμετρικά όσον αφορά αυτά...
Φαίνεται πως είμαστε... :D Και τα δύο τα κάνω για λόγους ασφαλείας. Θέλω να κλειδώνουν όλες οι πόρτες αυτόματα, για να μη μου την πέσει κανένας όσο είμαι σταματημένος σε φανάρι (πχ). Θέλω επίσης να ΜΗ ξεκλειδώνει όλο το αυτοκίνητο μόνο του όταν βγάζω το κλειδί από τη μίζα. Μπορεί να βρίσκομαι νύχτα σε καμία περίεργη περιοχή. Πριν ανοίξω, ελέγχω γύρω μου! Α! Επίσης έχω κάνει και το άλλο! Όταν πατάω το κουμπί του συναγερμού για να ανοίξει το αυτοκίνητο, ανοίγει μόνο η πόρτα του οδηγού! Αγοραφοβικός, ε;; :D Και να φανταστείς μένω σε "ασφαλή" σχετικά περιοχή!
για αρχη ομως (autolock-auto unlock) αξιζει να δωσω λεφτα για vagcom? δε θα μου το κανουν στην αντιπροσωπεια δωρεαν?
Κάποτε που το είχα ζητήσει, μου το είχαν κάνει δωρεάν. Δεν είχα πάει μόνο για αυτό όμως. Στο πλαίσιο ενός service το ζήτησα. Είναι δουλειά δευτερολέπτων. Ελπίζωνα μην είναι τόόόόσο γύφτοι. Όπως επίσης και την αλλαγή γλώσσας. Δωρεάν μου την είχαν κάνει.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα στην δικια μου ΕΤΕΑ μου ειπαν επαναπρογραμματισμος στο ραδιοφωνο για να βαλουν fader για τα πισω ηχεια 20 ευρωπουλα!!!

δηλαδη μαζι με εμενα ειμαστε 3 στα καλωδια??

Μπας και πρεπει να το βαλουμε στα group buy????

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είστε βλάκες και οι δύο!!!Είστε τόσο ηλίθιοι που τσακώνεστε για το λογισμικό και ο καθένας λέει την παπαριά του!!!!
Δεν ξέρω σε ποιον απευθύνεσαι. Σε κάθε περίπτωση μαζέψου.

Και την επόμενη φορά που θα αποφασίσεις να κάνεις post μέσα σε αυτό το forum, διάβασε τους όρους χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα στην δικια μου ΕΤΕΑ μου ειπαν επαναπρογραμματισμος στο ραδιοφωνο για να βαλουν fader για τα πισω ηχεια 20 ευρωπουλα!!!

δηλαδη μαζι με εμενα ειμαστε 3 στα καλωδια??

Μπας και πρεπει να το βαλουμε στα group buy????

Δλδ τι συναινεί αυτο?? οταν βαλεις πισω ηχεία (εχεις Βαλει) εμφανίζετε αυτόματα το fader

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

@nikoskallithea τπτ προσωπικο απλα νομιζα οτι το post σου ηταν λιγο ειρωνικο.θες που δε σε ξερω ,θες που με το γραπτο λογο δε μπορεις να διακρινεις το υφος του συνομιλητη,μου φανηκε καπως.τεσπα,παμε παρακατω.

παιδες εγω θα παω αντιπροσωπεια να μου φτιαξουν τις κλειδαριες για αρχη, μαλλον αυριο.παντως αν ειναι να με χρεωσουν και μετα αν δε μ'αρεσει και θελω αλλαγη και πρεπει να ξαναπληρωσω δε λεει οποτε μαλλον θα το παρω κ εγω.θα εχετε νεα αυριο απο την αντιμετωπιση και τη χρεωση που θα εχω.

sorry αλλα εμενα εχει πισω ηχεια(εργοστασιακα) και το fader δουλευει κανονικα.εννοεις οτι τα αλλαξες και θελουν παλι ρυθμιση?20¤? πες τους :''πολυ ευχαριστως,οριστε." και δωσε ενα πλαστο new_lol.gifnew_lol.gif

Edited by ksalex
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιοφωνο βγαζει σημα και για τα πισω ηχεια χωρις το fader ενεργοποιημενο.Εμενα δεν ειχε πισω ηχεια.Αλλα εβαλα ενισχυτη.Τα δυο μπροστα καναλια για τα ηχεια και τα πισω για το sub.Το προβλημα ειναι οτι θελω το fader για να ρυθμιζω την σταθμη του sub.Και αυτο μου ειπαν 20 ευρω.Δεν προκειτε να τα παρουν γιατι το θεωρω κλεψια.Το ρυθμισα λιγο με τα gain και κατι εγινε.Θα το κανω μονος μου μολις παρω το γνησιο,γιατι με το κινεζικο δεν γινεται.Δεν δεχεται την ρυθμιση δεν ξερω γιατι.

Και αφου ειμαστε offtopic εχει κανει κανεις τον καθρεφτη του συνοδηγου να κατεβενει αυτοματα με την οπισθεν?

Τελικα στα ποσα καλωδια ειμαστε?Να ξερω τι να ρωτησω!

Link to comment
Share on other sites

Εάν κατάλαβα καλά είμαστε ΟΚ οι

1.ktm25089

2.k_t_g

3.firev12

και διατύπωσαν ενδιαφέρον οι

4.G3T

5.johnnyb

Οπότε, μπορείς να κάνεις μια διερευνητική ερώτηση για 5κομμάτια. Εάν μας δώσει μια λογική τιμή και ψηθούμε, μπορούμε να οργανώσουμε ένα group buy και να παζαρέψουμε ακόμη πιο χαμηλή τιμή! Είμαι σίγουρος ότι εάν το κοινοποιήσουμε στα μέλη, θα βρεθούν πολλοί που θα ενδιαφέρονται.

Edited by k_t_g
Link to comment
Share on other sites

μηπως πρεπει να το βαλουμε στο group buy??

πως γινονται αυτες οι αγορες?

Θα στειλω μηνυμα για τα πεντε και θα σας πω απαντηση.Εαν ειναι για πεντε κομματια περνω την ευθυνη αλλα για πιο πολλα δεν ξερω.Δεν ειναι και λιγα τα λεφτα!!!

Edited by ktm25089
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά; Όσο έλειπα έπεσαν μπινελίκια; Είδα παράθεση από κάποιον Pedro;; anyway...

Εγώ μέσα για καλώδιο (ο λόγος μου συμβόλαιο - τσσσσ, τι είπα...)

Φίλε ktq εγώ το vag-com το πήρα λίγο πριν φύγω από Αθήνα (το δοκίμασα αφού έφυγα). Μέχρι τότε σε ύποπτες περιοχές κ εγώ κλείδωνα όταν ήμουν σε φανάρι. Στο νησί όμως είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα (και μου την έσπαγε μόλις κυλούσα να ακούω το γκαπ από τις κλειδαριές) γι αυτό το είχα on... 1 μέρα. Όταν γυρίσω Αθήνα (εκτός κ αν ξαναμείνω Ζωγράφου!) θα το ξανασκεφτώ... ¶τιμη Ζούκγλα...

Ο άσχε....εεε, ο φίλος G3T :rolleyes: δεν έχει κανένα γνωστό με καλώδιο να βρεθούν; Ή έστω κάποιο μέλος του φόρουμ που να μένει κοντά! Οι ρυθμίσεις είναι 1 λεπτό δουλειά!! Αν επιμένεις αντιπροσωπεία, πάρε πριν ένα τηλέφωνο κ ρώτα τους : "θα με χρεώσετε;" και πράξε αναλόγως. Αν γίνει το group buy, σου πουλάω μετά το ιμιτασιόν δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

χαχαχαχα!! ;);) τον ασχετο θα τον κανετε ξεφτερι ,ειδικα εσυ και ο k_t_g! αν μας κανει καλη τιμη θελω και εγω vag com. τζιφος με την αντιπροσωπεια.πηγα σημερα μετα τη δουλεια.μπαινω μεσα και του λεω :"το και το" κ ερχεται να το δει.αρχιζει και παιζει με το διακοπτη κ μου λεει:"αυτο δεν εχει το ταδε μενου,πρεπει να το βαλω στο μηχανημα!",....σωωωωωπα ρε μεγαλε,αφου στο ειπα απο την αρχη.(γελια) κ συνεχιζει:"δως μου λιγο το manual....(σιωπη για λιγο)...μπα,το εχουν αλλαξει και αυτο!?!" (ξανα γελια) και καταληγει :"γινεται αλλα φερτο ενα πρωι το πολυ ως τις 3." (κλαματα) γιατι δουλευω παντα εκεινες τις ωρες.δε λεω ειχε διαθεση να βοηθησει κ δε νομιζω να με χρεωνε αλλα δυστυχως δε μπορω να το παω οποτε αν μας βγει σε καλη τιμη το vag-com με ενδιαφερει.

μπορει να κατεβαινει με την οπισθεν ο καθρεπτης του συνοδηγου?το κανεις με το μαραφετι που λεμε? το θελωωωωωω!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

θελω και εγω για τον καθρεπτη.Αλλα καπου διαβασα οτι δεν γινεται.Το εχει κανει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Να μαι πάλι. Δεν ξέρω αν κάτι άλλαξε στα αμάξια μας όπως λεν, (εμένα 2008) αλλά στην ¶ρτα τα παιδιά παλεύανε την κωδικοποίηση cruise control 1 ώρα!! Δεν ξέρω αν έφταιγαν αυτοί, ίσως το διαγνωστικό της VW είναι μάπα. Πίστεψέ με, κάποιος που ξέρει πού πρέπει να κάνει κλικ στο vag-com σε έχει φτιάξει σε 1'.

Όσο για τον καθρέφτη, κάπου είχα διαβάσει ότι θέλει το highline central convenience module για να δουλέψει. Όπως ο midline εγκέφαλος τιμονιού υποστηρίζει cruise control / trip computer αλλά όχι κουμπιά στο τιμόνι (όπως ο highline) έτσι και με τον εγκέφαλο άνεσης (ελληνική απόδοση). Αυτός τοποθετείται μόνο αν πάρεις κάποιο πακέτο άνεσης με coming home-leaving home κλπ. Αλλιώς αγορά σαν ανταλλακτικό.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι ονομασίες των εγκεφάλων,χωρίς να ξέρω αν είναι επίσημες ή όχι, δεν έχουν καμία σχέση με τον εξοπλισμό του αμαξιού, πχ. ένα golf highline δε σημαίνει ότι έχει το highline εγκέφαλο (τότε εμένα θα είχε τον... GT Sport!!)

Αυτά που λέω δεν κόβω το χέρι μου ότι ισχύουν, απ'ότι διάβασα κατά καιρούς και θυμάμαι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Να μαι πάλι. Δεν ξέρω αν κάτι άλλαξε στα αμάξια μας όπως λεν, (εμένα 2008) αλλά στην ¶ρτα τα παιδιά παλεύανε την κωδικοποίηση cruise control 1 ώρα!! Δεν ξέρω αν έφταιγαν αυτοί, ίσως το διαγνωστικό της VW είναι μάπα. Πίστεψέ με, κάποιος που ξέρει πού πρέπει να κάνει κλικ στο vag-com σε έχει φτιάξει σε 1'.
Μάλλον ήταν άσχετοι... Το δικό μου cruise control μου το εγκατέστησε ένας τυπάς σε 15 λεπτά περίπου. Παρόλο που έχω VagCom, φοβήθηκα να βγάλω το τιμόνι και να το ξαναβάλω μόνος μου.

Κάτσε μη μας μείνει κανένα τιμόνι στα χέρια... new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κι αυτό. Νέοι ήταν, όχι τίποτα μπαρμπάδες που δεν ξέρουν πού είναι το power on, απλώς έβγαζε ένα μήνυμα σφάλματος το VAS θυμάμαι, (το οποίο έχει οδηγίες για ηλίθιοιυς - σβήστε τη μηχανή, αποσυνδέστε το καλώδιο, κουμπί στην touchscreen "ενεργοποίηση cruise control"). Αφού δούλεψε πάλι καλά. Αν είχα το vag-com τότε, θα το είχα φέρει εκεί και μπροστά τους θα το ενεργοποιούσα σε 2'. (αφού είχα κάνει προπόνηση στο coding!!)

Προς G3T: ¶νοιξε θέμα ομαδικής αγοράς του ιμιτασιόν καλωδίου (στο υποφόρουμ πριν τις αγγελίες). Η τιμή θα παίξει μεταξύ 60-70 ευρώ. Αν ενδιαφέρεσαι, σημειώσου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.