Jump to content
anestis the boss

Βαση Μηχανησ Powerflex

Recommended Posts

Λοιπον σημερα αντικατεστησα το dogmount της μηχανης αφου ειχε χαλασει η βαση και μαζι ενυσχησα την βαση της γεφυρας με powerflex.αυτη η ενεργεια εχει θετικα και αρνητικα...ας αρχισουμε απο τα αρνητικα!το αμαξι σε πολυ μικρη ταχυτητα για οπισθεν η εμπρος εχει εμφανεις κραδασμους πραγμα που εμενα δεν με χαλαει απλα σε καποιους ισως να μην τους αρεσει η σκληρη αυτη αισθηση!τα θετικα ειναι οτι πλεον τα μπρος πισω του μοτερ εχουν σχεδον εξαφανιστει!και σε καθε αλλαγη ταχυτητας το αμαξι ειναι μπροστα!οποτε ειναι καθαρα θεμα τι ζηταει ο καθενας απο το αμαξι!σαν αλλαγη παντος μου αρεσε πολυ η αισθηση που σου δινει..το μοτερ νομιζεις οτι ειναι πιο αμεσο!οποιος εχει αναλογη εμπειρια η απλα θελει να το συζητησουμε ας γραψει.. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα αντικατεστησα το dogmount της μηχανης αφου ειχε χαλασει η βαση και μαζι ενυσχησα την βαση της γεφυρας με powerflex.αυτη η ενεργεια εχει θετικα και αρνητικα...ας αρχισουμε απο τα αρνητικα!το αμαξι σε πολυ μικρη ταχυτητα για οπισθεν η εμπρος εχει εμφανεις κραδασμους πραγμα που εμενα δεν με χαλαει απλα σε καποιους ισως να μην τους αρεσει η σκληρη αυτη αισθηση!τα θετικα ειναι οτι πλεον τα μπρος πισω του μοτερ εχουν σχεδον εξαφανιστει!και σε καθε αλλαγη ταχυτητας το αμαξι ειναι μπροστα!οποτε ειναι καθαρα θεμα τι ζηταει ο καθενας απο το αμαξι!σαν αλλαγη παντος μου αρεσε πολυ η αισθηση που σου δινει..το μοτερ νομιζεις οτι ειναι πιο αμεσο!οποιος εχει αναλογη εμπειρια η απλα θελει να το συζητησουμε ας γραψει.. :D

Με γεια Ane. :)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Την έχω στο κουτάκι της εδώ και 10 μέρες. Αλλά εφόσον για να μπει θέλει κατέβασμα της γέφυρας με ότι αυτό συνεπάγεται (πάει η ευθυγράμμιση περίπατο), λέω να την περάσω ΟΤΑΝ πάρω τις αντιστρεπτικές...

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να κατεβει η γεφυρα βρε!μπαινει μεσα στην εργοστασιακη!ευχαριστω Στελιο!!εσυ την ειδες πριν μπει ακομα :)

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να κατεβει η γεφυρα βρε!μπαινει μεσα στην εργοστασιακη!ευχαριστω Στελιο!!εσυ την ειδες πριν μπει ακομα :)

Έχω golf 6 tsi 160! Είσαι σίγουρος πως δεν χρειάζεται κατέβασμα η γέφυρα;

Το πάω σε έναν μου λέει 30 ευρώ να στην περάσω (εν το μεταξύ 30 την αγόρασα!)

Το πάω στον άλλο μου λέει θέλει κατέβασμα η γέφυρα. Φέρτο πρωί αλλά έχει πολύ δουλειά!

Έχω ένα φίλο που λέει: Πανεύκολο είναι... Μία βίδα βγάζεις και την περνάς!

Τι ισχύει τέλος πάντων;

Είναι αυτό: sam036023.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλε ιδια γεφυρα εχουμε!!μονος σου βαλ την καλυτερα!!λοιπον πηγαινε σε μια ραμπα..απο κατω λυσε την κεντρικη βιδα βαλε το γρασσο που ειναι στο αλουμινενιο σακουλακη στην βαση μετα σπρωξ την μεσα στην αλλη οι εγκοπες σε οδηγουν βαζεις τους μεταλλλικους κυκλους απο κατω βιδωνεις τελειωσες!!οποιος σου παρει πανω απο 5 ευρο γι αυτην την δουλεια ειναι κλεφτης!!!

Link to comment
Share on other sites

o Γκικας τι σου ειπε?

Δεν μου έδωσε να καταλάβω....

Βασικά εγώ πήγα σκεπτόμενος να του πω... "Ρε Νίκο πέρνα μου μια στιγμή τη μ@λ@κία καθότι ήξερα ότι θέλει απλά βγάλσιμο μια βίδα...

Ο Νίκος είπε "ΟΚ! 30 ευρώ". Τον κοίταξα με περιέργεια και είπα "30 ευρώ;". Τα πήρε στο κρανίο και με διαολοέστειλε... :S Άρχισε να σιγοψιθυρίζει τα περί δωρεάν αλλαγμένης τουρμπίνας καθώς απομακρυνόταν από εμένα...

Τον έχουνε πρήξει όλοι για καλύτερες τιμές και ξέσπασε πάνω μου...

Δεν ξανά πάω στο Νίκο γι αυτό το θέμα...

οποιος σου παρει πανω απο 5 ευρο γι αυτην την δουλεια ειναι κλεφτης!!!

Αυτά μου λέει και ο φίλος μου... :S

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε θα απασχολησεις ενα συνεργειο για να βαλεις αυτην την βαση??καλα σου ειπανε 30 ευρο τοτε!!σου λεω πανε βαλ την μονος σου ειναι πανευκολο!!

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε θα απασχολησεις ενα συνεργειο για να βαλεις αυτην την βαση??καλα σου ειπανε 30 ευρο τοτε!!σου λεω πανε βαλ την μονος σου ειναι πανευκολο!!

ΟΚ, απλά δεν έχω ποτέ ασχοληθεί με τέτοια και είμαι ο πλέον άσχετος! ¶κουγα και περί γέφυρας και ότι θα χάσω ευθυγράμμιση και αποθαρρυνόμουν!

Θα δοκιμάσω και θα σας πω...

Link to comment
Share on other sites

πες μας ποιος σου ειπε για γεφυρα??οι απατεωνες πρεπει να μαθενοντε!!καμια αντιπροσωπεια φανταζομαι...για να μην την πατησουν τιποτα αλλοι..

Link to comment
Share on other sites

πες μας ποιος σου ειπε για γεφυρα??οι απατεωνες πρεπει να μαθενοντε!!καμια αντιπροσωπεια φανταζομαι...για να μην την πατησουν τιποτα αλλοι..

Αυτό με τη γέφυρα μου το είπαν στον Πόποβιτς στη Νέα Φιλαδέλφεια. Όμως για να είμαι και σωστός απέναντι τους, ο αρχιμηχανικός είπε πως δεν έχει περάσει ποτέ κάτι τέτοιο και δεν ξέρει! Στη συνέχεια το είδε και ένας βοηθός του με τον οποίο και συμφώνησαν πως θα πρέπει να κατεβεί η γέφυρα γιατί όπως λέγανε "μπαίνει πρεσαριστό"...

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

α ρε χαλια!!γι αυτο κραζω ρε σεις συνεχεια γι αυτο!!!κατσε να ανεβασω φοτο απο το δικο μου πως μπαινει...

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

πως μου κοψε και μενα και τραβηξα φωτο...τυχαιο??οριστε εδω εχει μπει η μιση..τιγκα στο γρασο αλλιος θελει πολυ ζορι!!29102010101.jpg

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

πριν κανα μηνα εβαλα στο δικο μου αλλα εγω εβαλα και το αλλο ακρο. αυτο που πιανει στο μοτερ δηλαδη.(PFF85-505) ειναι ο κωδικος αν δεν κανω λαθος. εχει αλλαξει πολυ η αισθηση. τωρα λεω να βαλω και στα ψαλιδια.

Link to comment
Share on other sites

η επομενη κινηση ματ!!θα ειναι τα ψαλιδια πες μας εντυπωσεις εγινε αμεσο το τιμονι??!! new_iloveyou.gif

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

πριν κανα μηνα εβαλα στο δικο μου αλλα εγω εβαλα και το αλλο ακρο. αυτο που πιανει στο μοτερ δηλαδη.(PFF85-505) ειναι ο κωδικος αν δεν κανω λαθος. εχει αλλαξει πολυ η αισθηση. τωρα λεω να βαλω και στα ψαλιδια.

Αυτό το άλλο, που ακριβώς μπαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το άλλο, που ακριβώς μπαίνει;

πανω στο σινεμπλοκ της γεφυρας που θα βαλεις βιδωνει ενα "μπρατσο". στην αλλη ακρη του εχει και αυτο σινεμπλοκ που αλλαζει και μπαινει αλλο ατοφιο!!!

Link to comment
Share on other sites

η επομενη κινηση ματ!!θα ειναι τα ψαλιδια πες μας εντυπωσεις εγινε αμεσο το τιμονι??!! new_iloveyou.gif

Ανεστη μολις τα βαλω θα σου πω. σε κανα δυο μηνες λεω βεβαια... παντως εχω ακουσει οτι γινεται ξυραφι shockgun.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να κατεβει η γεφυρα βρε!μπαινει μεσα στην εργοστασιακη!ευχαριστω Στελιο!!εσυ την ειδες πριν μπει ακομα :)

Έπρεπε να την λουφάρω και να την βάλω στο δικό μου αμάξι. :good:

Αυτό το άλλο, που ακριβώς μπαίνει;

http://www.powerflex.co.uk/products/Golf+Mk6+5K+%282009-%29-2646/1.html

Δες τις photos : http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Powerflex-Mount-Insert-GTI-Jetta-EOS-2-0T-06-08-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3caf802c1dQQitemZ260642450461QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το προϊόν της powerflex μπαίνει σαν extra; Δεν αντικαθιστά κάτι;

Το συγκεκριμένο κομματι μπαίνει σαν extra. ¶λλα κομμάτια της Powerflex αντικαθιστούν τα εργοστασιακά.

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφέρομαι και εγώ για αυτό.

Αν έχω καταλάβει καλά, όσο πιο δυνατό είναι το μοτέρ, τόσο πιο πολύ δεν ζορίζει τις βασεις μηχανής? Εγώ, χρειάζεται να πάρω μόνο αυτό που πήρε ο midkin ή και τίποτα άλλο? Και μπαίνει τόσο εύκολα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.