Jump to content
Guest vwclub21

Ζαντες για Polo9n

Recommended Posts

Guest vwclub21

Γεια σας!

Ποσοι απο εσας με polo(εκτος gt) εχουν βαλει 16αρες ζαντες?

Πριν 2 μηνες αγορασα ενα polo9n με τα 101 αλογα και επειδη σκευτομαι να του αλλαξω ζαντες(εχει 14αρες) και τεινω σε 16αρες θελω να ξερω αν απο αυτους που βαλανε, το εχει μετανιωσει κανεις, 'Η αν εχουν παρουσιασει καποιο προβλημα στο αμαξι τους....'Η και το αντιθετο.

Περιμενω γνωμες!

Σε λιγες μερες θα μπουνε για αυτο οποιος εχει κατι να πει ας το πει ''as soon as possible''

Eυχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Guest super savvato!!!
Γεια σας!

Ποσοι απο εσας με polo(εκτος gt) εχουν βαλει 16αρες ζαντες?

Πριν 2 μηνες αγορασα ενα polo9n με τα 101 αλογα και επειδη σκευτομαι να του αλλαξω ζαντες(εχει 14αρες) και τεινω σε 16αρες θελω να ξερω αν απο αυτους που βαλανε, το εχει μετανιωσει κανεις, 'Η αν εχουν παρουσιασει καποιο προβλημα στο αμαξι τους....'Η και το αντιθετο.

Περιμενω γνωμες!

Σε λιγες μερες θα μπουνε για αυτο οποιος εχει κατι να πει ας το πει ''as soon as possible''

Eυχαριστω!!

εγω εχω ΑΒΛΕΠΗΗΗΗΗ!!!

δε το συζητας το αμαξι παει το ιδιο κ απο εμφανιση ειναι μερα με τη νυχτα

κ ουτε τρελο κοστος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 16άρα φοράω! Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Με τι προφίλ φοράτε παιδιά τις 16αρες? 45αρι?

Κανένα πρόβλημα με κομμένα λάστιχα? στράβωμα ζαντων?

και με τι ανάρτηση, εννοώ 'μαμά' η χαμηλωμενη/σκληρη?

Kανένα πρόβλημα! Μια χαρά και τα λάστιχα και όλα! Ναι 45άρι είναι το προφίλ! Εγώ βασικά έχω την μαμά ανάρτηση ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Guest vwclub21

Μονο 2 ατομα με 16αρες απαντησαν..

Που σημαινει οτι οι περισσοτεροι που αλαξαν ζαντες στα πολο τους κατεληξαν σε 15αρες??

Σκευτομαι οτι αν βαλω 15αρες θα το μετανιωσω...Αλλα..

I need help...

Link to comment
Share on other sites

Μονο 2 ατομα με 16αρες απαντησαν..

Που σημαινει οτι οι περισσοτεροι που αλαξαν ζαντες στα πολο τους κατεληξαν σε 15αρες??

Σκευτομαι οτι αν βαλω 15αρες θα το μετανιωσω...Αλλα..

I need help...

Κοίτα να σου πω! Μάλλον δεν το έχουν δει ακόμα πολλοί και δεν έχουν απαντήσει! Από το club με Polo 9Ν είναι πολλοί που έχουν 16άρες πάνω! Είναι και ένα μέλος με 17άρες! Οπότε βουρ για 16άρες!

Link to comment
Share on other sites

εγω που εβαλα 15αρες το μετανιωσα παντως, αλλα τι να κανουμε, δεν επαιζαν αλλα λεφτα τοτε! 16αρες με τη μια βαλε

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω 15αρες φοράω και το έχω μετανιώσει πολύ αφού και πάλι φαίνεται πολύ μεγάλο το διάστημα μεταξύ θόλου και τροχού!16αρες και μην το συζητάς

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά, μη το συζητάτε! Στο 9Ν και στο 9Ν3 οι 16άρες ζάντες είναι νόμος, αλλιώς δε γεμίζει ο θόλος και χαμήλωμα να κάνεις! Ενώ με τις 16άρες είσαι κομπλέ και γίνεται πανέμοργο το αμάξι!

Link to comment
Share on other sites

205/45/16 'Η

195/45/16 ??

Αλλοι λενε το πρωτο αλλοι το δευτερο...(ζανταδες)

Ποιο αραγε ειναι καλυτερο??

Eμένα τα λάστιχα είναι 195/45/16! Αυτό μου πρότεινε ο ζαντάς, αυτό φόρεσα! Ε και 205 να βάλεις, το ίδιο πράγμα είναι, δεν είναι και μεγάλη διαφορά! Απλώς με το 205 μπορεί να κόψει σε επιταχύνσεις λίγο πιο πολύ από το 195! Αλλά δε θα καταλαβαίνεις διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

Στο πολο με 195/45/16 η ζαντα φαινεται μια χαρα και μεγαλυτερη μαλιστα!!

Μην φυγεις απο την εργοστασιακη διασταση.

Link to comment
Share on other sites

205/45/16 'Η

195/45/16 ??

Αλλοι λενε το πρωτο αλλοι το δευτερο...(ζανταδες)

Ποιο αραγε ειναι καλυτερο??

Εγω θα σου πρότεινα να βάλεις την 205/45/16 που προτείνει η μαμά VW.

Link to comment
Share on other sites

Guest ibisdas
Εγω θα σου πρότεινα να βάλεις την 205/45/16 που προτείνει η μαμά VW.

Παιδιά συμφωνώ απόλυτα για το 205/45/16...είχα κι εγω δίλημμα για 15'' ή 16'' μέχρι που είδα 16''άρα και το αυτοκίνητο αλλάζει ΤΕΛΕΙΩΣ!!!!! όσον αφορά για σχέδιο ζάντας θα πρότεινα κάτι πολύ απλό και αραιό σχεδιάκι για να φαίνονται και τα 4 δισκόφρενα με τους δίσκους τους "αλλάγμένους"... όπως καταλαβαίνετε όλοι 16''άρες :huh:;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Ποσοι απο εσας με polo(εκτος gt) εχουν βαλει 16αρες ζαντες?

Πριν 2 μηνες αγορασα ενα polo9n με τα 101 αλογα και επειδη σκευτομαι να του αλλαξω ζαντες(εχει 14αρες) και τεινω σε 16αρες θελω να ξερω αν απο αυτους που βαλανε, το εχει μετανιωσει κανεις, 'Η αν εχουν παρουσιασει καποιο προβλημα στο αμαξι τους....'Η και το αντιθετο.

Περιμενω γνωμες!

Σε λιγες μερες θα μπουνε για αυτο οποιος εχει κατι να πει ας το πει ''as soon as possible''

Eυχαριστω!!

Φιλαρακι εγω μολις τωρα εβαλα 17" πανω το χαμηλωσα το σκληρυνα και δεν εχω κανενα προβλημα... μονο λιγο η 1η μου εκοψε αλλα αυτο βελτιωνεται ευκολα....ααα!!!με λαστιχα 215/35/17 dunlop sp sport maxxx!!! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.