Jump to content
kostasx69

Kostasx69-Golf V Gti Candy White Kostas X.

Recommended Posts

ήρθε η ώρα να σας γνωστοποιήσω και το δικό μου αμάξι! Golf MkV Gti μοτέρ BWA του 2007. Aπό εργοστασιακά extra εχουμε οροφή, full αερόσακους και Ρcd500.

dscn8929g.th.jpg

απο εκει και περα...πρόγραμμα Superchips Stage 2 με χειριστήριο που το γυρνάς και σε μαμά...

κιτ εισαγωγής, "σκαστρα" τις Forge και εξάτμιση από καταλύτη και πίσω τις BSR φ76. Eκτιμώμενη ιπποδύναμη στρόφαλο κοντά στα 260ps γραμμικό και ροπάτο πρόγραμμα, ροπή πάντως στο vagcom λίγο πάνω από τα 36 κιλά. περιμενω 76αρι DP. :thumbsup:

16286010150366687400416.th.jpg

Προχωράμε με μια βάση μοτέρ τις Powerflex αμορτισέρ από Edition 30 και ελατήρια χαμηλώματος Eibach... απόλυτα ευχαριστημένος.

16558910150379425705416.th.jpg

Διαθέτουμε Xenon φώτα τις Mitec, Led σε πινακίδα και μπροστά φανούς, Led στις πλαφονιέρες Led και στα πόδια οδηγού-συνοδηγού.

Βαμενα σηματα VW Βρος-πισω μαυρο ματ... βαμενη η κοκκινη ρηγα του Gti λευκη...

πισω φαναρια R32.

Bαμμένα μπροστινό Lip πλαϊνά μασπιέ και πίσω προφυλακτήρας στο χρώμα του αυτοκινητου.

Φιμέ τζαμια τις lumar.

Turbo timer Apex-i.

18αρες ζαντες RS4 και λαστιχα Toyo 225/40/18.

ψυχρότερα μπουζί... φετίχ μου η συνεχόμενη ελένχει-βόλτες με το vagcom τακτική συστηματική συντήρηση, κώλυμα με τις αλλαγές λαδιών.

Sprint Booster με χειριστήριο επιλογής 0-50%-100%. πολυ καλο!

16823310150368321925416.th.jpg

ewfwem.th.jpg

wetwrt.th.jpg

περιμενω ενα φ76 dp, 2 semi slic regal racer, εχω βαση Osir περιμενω μπαρομετρο...

ευχαριστω!

Edited by kostasx69
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο !! Να το χαίρεσαι !!

μολις παραλάβεις βαση κλπ βαλε μας και μια φωτό απο μέσα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ελα ελα βαλεεεεεε ,φορτωσε φωτο...ωραιο ειναι και καλη δουλεια....:thumbsup:

βαλε και απο μεσα φωτο να δουμε βελτιωσεις...

εχεις ξενον κιτ στα μαμα φαναρια χωρις προτζεκτορα?

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ελα ελα βαλεεεεεε ,φορτωσε φωτο...ωραιο ειναι και καλη δουλεια....:thumbsup:

βαλε και απο μεσα φωτο να δουμε βελτιωσεις...

εχεις ξενον κιτ στα μαμα φαναρια χωρις προτζεκτορα?

αααα θες φωτο ε? η αγαπη μου ειναι!

απο μεσα συντομα....

ξενον κιτ ναι χωρις!

18152717986675190231009.th.jpg

16738310150366688480416.th.jpg

16895517536591151201048.th.jpg

Edited by kostasx69
Link to comment
Share on other sites

Off Topic

όλα ωραία και καλά , αλλά κλείδωσε το album στο imageshack γιατί φαίνονται εικόνες που δεν θα έπρεπε B):thumbsup:
Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Off Topic

όλα ωραία και καλά , αλλά κλείδωσε το album στο imageshack γιατί φαίνονται εικόνες που δεν θα έπρεπε B):thumbsup:

ευχαριστώ έσβησα τα επίμαχα ....

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρελαβα το 'ετσι' μου απο το μαστορα μου γιωργο μαλιαρακη, η δουλιτσες που καναμε αυτη τη φορα ειναι αλαγη της βαλβιδας βεντιλατερ του gti με του s3/cupra οπιο αποδεδιγμενα με το vagcom παρατηρισαμε οτι δουλευει περιπου 84 σε σχεση με τους 87 του gti εχω ενα κολιμα με της θερμοκρασιες σε ολα μου τα αμαξια εκτος απο το να βαζω πιο μικρες θεμροκρασιες εβαζα παντα και κουμπακι για να ανοιγω την 2η σκαλα βεντιλατερ οποτε θελω! το αμαξι ειναι πολυ καλητερο και δουλευει πιο δροσερα τωρα!

ειχα αλαξη τα λαδια και εβαλα Valvoline 5/40 στα 1000κμ δεν εβαλα γραμμαριο και στα 2000κμ ελαχιστα!

δοκιμασα τα μαγνιτακια οικονομιας βενζινης....απαπα πιο πολυ εκεγε!

Link to comment
Share on other sites

σε μερα εχεις τιποτα χωρις photoshop και χωρις ρετουσαρισμα,απο φωτογραφιες???βαλε και καμια απο low profil να το δω...

Link to comment
Share on other sites

σε μερα εχεις τιποτα χωρις photoshop και χωρις ρετουσαρισμα,απο φωτογραφιες???βαλε και καμια απο low profil να το δω...

οι 3 πρωτες ειναι org η 4 ειναι ασπρομαυρη!

πως θες να σου βγαλω πες μου?

low profil δηλ?

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε ζαντες.το χαμηλομα ειναι τελειο!ωραιο σαν συνολο απο μακρυα χανει απο κοντα επειδηη εχει ζαντες πολυφορεμενες οσο καμια.και δεν ειναι καν απο γκολφ αλλα απο αουντι.γνωμη μου....η ασπρη ριγα εμπρος τα σπαει.καλα χμ φιλε.να το χαιρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

dscn8927b.th.jpg

dscn8920.th.jpg

dscn8922v.th.jpg

αλλαξε ζαντες.το χαμηλομα ειναι τελειο!ωραιο σαν συνολο απο μακρυα χανει απο κοντα επειδηη εχει ζαντες πολυφορεμενες οσο καμια.και δεν ειναι καν απο γκολφ αλλα απο αουντι.γνωμη μου....η ασπρη ριγα εμπρος τα σπαει.καλα χμ φιλε.να το χαιρεσαι.

η ζαντες μου αρέσουν πολύ...

δεν δίνω φράγκα για εκεί... teliosane xixixixi...

είναι από rs4 audi και είναι αρκετά ελαφριές!

από εμφάνιση μόνο καπια προσθήκη καρβων και τπτ αλο!

Link to comment
Share on other sites

Νai απο κατω εννοουσα...πως και δεν εβαλες αλλο λιπ αφου τα εκανες ολα τα απεξω??

θυμασαι ποσο σου πηγε το κομματι για να τα βαψεις?μπροστινος προφυλακτηρας πχ??το λιπ?ρωταω γιατι εδω θελουν 100 ευρο για βαψιμο!

Δεν μπορω να συνηθισω ακομη την αντικατασταση της κοκκινης ριγας(οπου ειναι το διακριτικο του αυτοκινητου) αλλα οκ..εισαι ξεχωριστο αδερφακι εσυ!!

:blush:

Για την ζαντα ,οκ...καλυτερη απτη μαμα αλλα υπαρχουν και καλυτερες προτασεις...

με το κουμπακι κσι την ιερμοκρασια τι κοολο ειναι αυτο???δηλαδη μεχρι τωρα το 90 πχ που βλεπουμε στα αμαξια δεν ειναι καλο ???εσυ εχεις δει διαφορα απτους 87 στους 84 βαθμους??

το προτεινεις?βαβιδα βεντιλατερ απο σ3?απο ποιο κιολας το (8 ρ ) η το (8 L) ??

Υπαρχει σημειο οπου λες φτανει??αρκετα??χαχαχ οχι ε?

Το προγραμμα ποσο πηγε ολο και επιμερους softaware??

το χειριστηριο για να αλλαζεις προγραμματα ειναι σαν του ρεβο?

απο ροπη γιατι δεν ακουμπησε τα 40+??

η εταιρεια ποσο το παει αυτη?

Την βαση της Powerflex εχει κανα σιτε που μπορω να την αγορασω ,γιατι μενω επαρχια...σιτε??την πηρες απο μαγαζι του ιντερνετ η απο μαγαζι??εχεις τιμη?

Στα φαναρια πισω ,οκ να υποθεσω αφου τα αγορασες ηδη θα τα χεις για μονιμα...καλυτερα απο τα μαμα αλλα εμενα μαρεσουν της χελλα για μονιμα...

και α πολυ μαυριλα για μενα στη μασκα,πως και δεν εκανες διχρωμια στο σημα?

το rcd με το rns τι διαφορες εχουν??

πολυ ωραιο και απτα αμαξια που συμπαθω παρα πολυ...χαιρομαι να βλεπω αδεφακια ωραια...,ανεβαζουμε το επιπεδο!!!!

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Νai απο κατω εννοουσα...πως και δεν εβαλες αλλο λιπ αφου τα εκανες ολα τα απεξω??

θυμασαι ποσο σου πηγε το κομματι για να τα βαψεις?μπροστινος προφυλακτηρας πχ??το λιπ?ρωταω γιατι εδω θελουν 100 ευρο για βαψιμο!

Δεν μπορω να συνηθισω ακομη την αντικατασταση της κοκκινης ριγας(οπου ειναι το διακριτικο του αυτοκινητου) αλλα οκ..εισαι ξεχωριστο αδερφακι εσυ!!

:clapping:

Για την ζαντα ,οκ...καλυτερη απτη μαμα αλλα υπαρχουν και καλυτερες προτασεις...

με το κουμπακι κσι την ιερμοκρασια τι κοολο ειναι αυτο???δηλαδη μεχρι τωρα το 90 πχ που βλεπουμε στα αμαξια δεν ειναι καλο ???εσυ εχεις δει διαφορα απτους 87 στους 84 βαθμους??

το προτεινεις?βαβιδα βεντιλατερ απο σ3?απο ποιο κιολας το (8 ρ ) η το (8 L) ??

Υπαρχει σημειο οπου λες φτανει??αρκετα??χαχαχ οχι ε?

Το προγραμμα ποσο πηγε ολο και επιμερους softaware??

το χειριστηριο για να αλλαζεις προγραμματα ειναι σαν του ρεβο?

απο ροπη γιατι δεν ακουμπησε τα 40+??

η εταιρεια ποσο το παει αυτη?

Την βαση της Powerflex εχει κανα σιτε που μπορω να την αγορασω ,γιατι μενω επαρχια...σιτε??την πηρες απο μαγαζι του ιντερνετ η απο μαγαζι??εχεις τιμη?

Στα φαναρια πισω ,οκ να υποθεσω αφου τα αγορασες ηδη θα τα χεις για μονιμα...καλυτερα απο τα μαμα αλλα εμενα μαρεσουν της χελλα για μονιμα...

και α πολυ μαυριλα για μενα στη μασκα,πως και δεν εκανες διχρωμια στο σημα?

το rcd με το rns τι διαφορες εχουν??

πολυ ωραιο και απτα αμαξια που συμπαθω παρα πολυ...χαιρομαι να βλεπω αδεφακια ωραια...,ανεβαζουμε το επιπεδο!!!!

Για απάντησε ...

Link to comment
Share on other sites

Νai απο κατω εννοουσα...πως και δεν εβαλες αλλο λιπ αφου τα εκανες ολα τα απεξω??

θυμασαι ποσο σου πηγε το κομματι για να τα βαψεις?μπροστινος προφυλακτηρας πχ??το λιπ?ρωταω γιατι εδω θελουν 100 ευρο για βαψιμο!

Δεν μπορω να συνηθισω ακομη την αντικατασταση της κοκκινης ριγας(οπου ειναι το διακριτικο του αυτοκινητου) αλλα οκ..εισαι ξεχωριστο αδερφακι εσυ!!

:clapping:

Για την ζαντα ,οκ...καλυτερη απτη μαμα αλλα υπαρχουν και καλυτερες προτασεις...

με το κουμπακι κσι την ιερμοκρασια τι κοολο ειναι αυτο???δηλαδη μεχρι τωρα το 90 πχ που βλεπουμε στα αμαξια δεν ειναι καλο ???εσυ εχεις δει διαφορα απτους 87 στους 84 βαθμους??

το προτεινεις?βαβιδα βεντιλατερ απο σ3?απο ποιο κιολας το (8 ρ ) η το (8 L) ??

Υπαρχει σημειο οπου λες φτανει??αρκετα??χαχαχ οχι ε?

Το προγραμμα ποσο πηγε ολο και επιμερους softaware??

το χειριστηριο για να αλλαζεις προγραμματα ειναι σαν του ρεβο?

απο ροπη γιατι δεν ακουμπησε τα 40+??

η εταιρεια ποσο το παει αυτη?

Την βαση της Powerflex εχει κανα σιτε που μπορω να την αγορασω ,γιατι μενω επαρχια...σιτε??την πηρες απο μαγαζι του ιντερνετ η απο μαγαζι??εχεις τιμη?

Στα φαναρια πισω ,οκ να υποθεσω αφου τα αγορασες ηδη θα τα χεις για μονιμα...καλυτερα απο τα μαμα αλλα εμενα μαρεσουν της χελλα για μονιμα...

και α πολυ μαυριλα για μενα στη μασκα,πως και δεν εκανες διχρωμια στο σημα?

το rcd με το rns τι διαφορες εχουν??

πολυ ωραιο και απτα αμαξια που συμπαθω παρα πολυ...χαιρομαι να βλεπω αδεφακια ωραια...,ανεβαζουμε το επιπεδο!!!!

λόγο του ότι είμαι υπεύθυνος πωλήσεων στην mercedes-benz στη ρόδο και τα έκανα στην ετερια η τιμή δεν είναι αντιπροσωπευτική...

την ρήγα την έκανα λευκή γιατί την ιδα σε πόλes φωτο από γκολφ στο εξωτερικό και μαρεσε τρέλα όπως κ η γενικότερη μαυρίλα άσε που όλα τα gt έχουν γίνη.... gti!!!

βασικά με την ζάντα δεν έξω θέμα εκτός ότι μαρεση τουλάχιστον στο νηση δεν πεζή σε αλο, πιο κινη είναι η μαμά 18αρα παρά αυτή που έxω εξάλου σε κόντρες αλλά και στα track day που συμμετέχω δεν πεζή ρόλο το στυλ!

κουμπάκι δεν έβαλα στο γκολφ εκτός από τη βαλβίδα η θερμοκρασία καθορίζετε κ ηλεκτρονικά από τον εγκέφαλο.

η 90 που δείχνει στο καντράν δεν είναι ποτέ 90! στους εστητήρες στο μοτέρ το vagcom παntα διχνη λιγότερα που είναι κ τα πραγματικά.

ενοιτε από s3 8 P αν διντε που είναι η βαλβίδα θα πάθετε σοκ δεν σας το πρότινο βγενη όλη η ισαγωγή η μίζα, λύνετε το μισό μοτέρ θες περίπου 200ε. 60ε το ανταλλακτικό ++!

χτες το έσκισα το αμάξι να δω τι κάνει από θερμοκρασίες έκανα ανάβαση στην φιλεριμο η διάφορα ήταν ότι δεν το άφησε να ζεστάνι πόλη και να κάνει μια ώρα να κρίωση αλά ήταν συνεχώς δροσερό like like like!!!

το πρόγραμμα μαζί με χειριστήριο εχω φωτο πάνω 850e. το χιριστήριο έχει μέσα 2 προγράμματα το μαμά και τo superchips θες ένα 10λεπτο να μπει το μαμά η αλιος από το μαμά στο superchips δεν αφήνη ίχνη δεν το αναγνοριζι το μηχάνημα vw δεν φέneτε ότι ο εγκέφαλος πιρακτηκε...

το πρόγραμμα είναι ήπιο καρasefe ροπάτο, μηδέν πυράκια, τρομερή λιτουργία, γραμικό, οικονομικό, δεν έχει καμία σχέση με το επιθετικό ρεβο ούτε safemode ούτε τπτ!

site & info superchips... http://www.superchips.co.uk/search?make=38&fueltype=3&model=159&variant=2016

ροπή ειδα στο βαγκομ 37 κιλα super!

βάση εδώ streetandcircit.gr πέρνης τηλ λέs αυτό κ στο φέρνη στη πόρτα το πληρονης ενώ μπόρις να το βάλης κ μόνος αν έχεις όρεξη. 25e!

φανάρια τώρα σήματα κτλ δεν δίνω πόλη βάση ήθελα απλά κάτι διαφορετικό να ξεφηγή που είναι όλα τα ίδια και το έκανα!

*ανεβάζω και 2 φωτο από της μέτρησης που έκανα με v-box και μην σας παραμυθιάζουν με τα προγράμματα αν έχει 20-30 άλογα πάνω, στο v-box βλέπης αν ησε γρήγορος η όχι εμινα πόλη ευχαριστημένος ξετρελαμένος. το revo απλά δεν ξεκινά και σπινάρη άχρηστα οπότε τσίου να κάνη χρόνους!

18276510150398170380416.th.jpg

18267910150398169940416.th.jpg

Edited by kostasx69
Link to comment
Share on other sites

εδω εχουμε το μαγικο κουμπακι του sprint booster!

κοκκινο 100% το πρασινο 50% μαυρο μαμαα αποκριση!

kloa.th.jpg

hjkld.th.jpg

ghjk.th.jpg

και εδω το turbo timer voltometer ktl apex-i

ghhjc.th.jpg

ηρθε η βαση για το μπαρομετρο το απογευμα φωτο!

Link to comment
Share on other sites

οκ προχωρα στο παρασυνθημα τωρα βαλε πανω και το μπαρομετρο και αν εχεις vagcom κανε και μ ετο λαπτοπ κανα 0-400 για συγκριση....τωρα καμια απο μεσα βαλε μιας και στολιδια υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

φορούσα τα poliδιαφημιζόμενα T1R της TOYO λάστιχα που δεν εμινα ευχαριστημένος, δεν ξέρω δεν μαρεσαν. σήμερα φόρεσα τα Bridgestone POTENZA ΡΕ050 τα οπία ήδη δεν με ενθουσίαζουν ενώ πήρα και 2 x Pirelli P-Zero Rosso τα οπία δεν τα έβαλα, ευχομε τα Rosso να είναι οκ μέχρι να μου έρθουν τα Regal Racer... για τον αγώνa Dragster αρχές απριλίου στο αεροδρόμιο μαριτσων ρόδου!

φωτο από το εσωτερικό σύντομα :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ετσι ετσι...keep up ....τη καλη δουλεια..τι εχει το μενου μετα????

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ετσι ετσι...keep up ....τη καλη δουλεια..τι εχει το μενου μετα????

μετα εχει τα λαστιχα για τον αγωνα, πριν τον 2ο αγωνα το dp, ηρθε η βαση παμε για το μπαρομετρο και look carbon σε κοματια του αμαξιου!

μου την λεγανε που δεν εχω πινακιδα εμπρος....

ετσι και εγω αποφασισα να βαλω!!!

miamir.th.jpg

την αγαπιμενη μου την πειρα περιση οταν πηγα να παιξω μουσικη στο miami!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.