Jump to content
playmaker

Δαγκανες Τι Πρεπει Να Προσεξω

Recommended Posts

παιδια οταν αγοραζουμε ενα kit φρενων μεταχειρισμενο (του gti Πισω συγκεκριμενα) τι πρεπει να προσεξω ως προς τις δαφκανες και τις βασεις τους αλλα και τα πιατα?

χαλανε απο κατι?η ειναι ολα οκ?μαλλον θα τα παρω απο 1 τρακαρισμο εγινε σπαραλια βεβαια ι πισω τροχοι απο τις photo ειναι οκ..τον πηρε ο υπνος μου ειπε το παιδι

μονο απο φωτογραφιες θα τα δω...θα postaro εδω αν ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι δαγκάνες έχουν πολλές πιθανότητες να "πάθουν" οτιδήποτε. Αν η απόσταση μεταξύ των τακακιών είναι ίδια σε όλο τους το μήκος το πιθανότερο είναι ΟΚ. Δεν ισχύει όμως το ίδιο και για τις δισκόπλακες, είναι πιθανό να την ακούσει το κέντρο τους.

/ ΒΣ

Link to comment
Share on other sites

frena1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

frena2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

frena3.jpg

Uploaded with ImageShack.us

frena5.jpg

Uploaded with ImageShack.us

frena6.jpg

Uploaded with ImageShack.us

photoΠως τις βλεπετε?λεει οτι ακομα δεν μπορει να βγαλει 2x m14 triple square bolts αυτα απο τις βασεις και τα ψεκασε με κατι και περιμενει να ξαναδοκιμασει!

μου ειπε οτι αυτο πανω απο τους δισκους θα βγει ισχυει?μενα τορνο η με τη χρηση εφυγε?

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Εγω σου προτεινω να μην τα αγορασεις, και ο λογος?? γιατι ειναι πισινα, δεν θα δεις τρελη διαφορα στο φρεναριζμα σου, καλυτερα αν δεν εχεις αλαξει μπροστα φρενα, επενδυσε εκει και οχι στα πισω...

Τωρα αν τα παρεις η σκουρια απο τους δισκους αναλογα το παχος που εχει πανω αν ειναι μικρη θα φυγει με την χρηση αλλιως σε ενα τορνο θα στις περασει ενα μαχαιρι και θα ειναι σαν καινουριες.

μπροστα εχω ιδιες με gti πισω θα παω αυριο αντιπροσωπια να δουμε κωδικους να με και 100% σιγουρος.

και θελω να παρω σετ τακακια και δισκους πιο μετα μπρος πισω δεν θελω κατι παραπανω μπροστα! αυτο που ειπε για τις βιδες οτι δεν βγαινουν?λες να στραβωσαν μεσα στη βαση?

επισης ενας καλος φρενας μου ειπε οι δαγκανες ακομα και με 50.000κμ δικες σου στεγνωνουν με τη χρηση και ειδικα τι σκληρη και τους κανεις μια διαδικασια δνε θυμαμαι :flowers:

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

στις δαγκανες κοιταμε παντα τα τσιμουχακια.

αυτη που ειδα στη φωτο ειναι οκ ;)

+1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.