Jump to content
JIMBAK32

Aral High Tronic 5W-40 Σε Vw Golf V Gt

Recommended Posts

Kαλησπερα σε ολους

Εαν γνωριζει καποιος να μου πει εαν το συγκεκριμενο λαδι Aral high tronic 5w-40 με προδιαγραφη 502.00 και 505.00 κανει να τοποθετηθει σε κινητηρα ενος VW GOLF V GT 170 PS 2008?

Το αμαξι εχει κανει ολες του τις αλλαγες με ARAL SUPER TRONIC 5W-30 longlife καθε 15000km και επειδη τσιμπαει λαδια στα 80.000km (γυρω στα 750ml στις 7500km μετα απο την αλλαγη λαδιων) εαν μπορω νατο αλλαξω με το HIGH TRONIC?

Εχω ακουσει πως με τα 5w-40 μειωνεται αρκετα η καταλαλωση λαδιου

Θελω να μου απαντησει καποιος για το συγκεκριμενο λαδι που αναφερω.

Σας ευχαριστω προκαταβολικα

Edited by JIMBAK23
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δοκιμασε και το Valvoline 5-30 longlife το οποιο ουτε το τσιμπαει ουτε σπαει το ιξωδες του ευκολα.σε περιπτωση που σου καιει ακομα ή στο μαυριζει ισως πρεπει να τσεκαρεις και το μοτερακι σου..

Δε σου απαντησα για το λαδι που ανεφερες γτ δε το εχω δοκιμασει ή βαλει σε GT.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους

Εαν γνωριζει καποιος να μου πει εαν το συγκεκριμενο λαδι Aral high tronic 5w-40 με προδιαγραφη 502.00 και 505.00 κανει να τοποθετηθει σε κινητηρα ενος VW GOLF V GT 170 PS 2008?

Το αμαξι εχει κανει ολες του τις αλλαγες με ARAL SUPER TRONIC 5W-30 longlife καθε 15000km και επειδη τσιμπαει λαδια στα 80.000km (γυρω στα 750ml στις 7500km μετα απο την αλλαγη λαδιων) εαν μπορω νατο αλλαξω με το HIGH TRONIC?

Εχω ακουσει πως με τα 5w-40 μειωνεται αρκετα η καταλαλωση λαδιου

Θελω να μου απαντησει καποιος για το συγκεκριμενο λαδι που αναφερω.

Σας ευχαριστω προκαταβολικα

Πρέπει να πληρή την προγραγραφή 504 (εξέλιξη της 502) εφόσον έχεις βενζινοκινητήρα και εμπίπτεις στο πρόγραμμα Longlife κλπ κλπ

Προσωπικά σου συστήνω Mobil ESP 5-30 και Castrol Edge 5-30.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.