Jump to content
giannispolo

Τετράθυρη M3 450Ps

Recommended Posts

backrrd.jpg

insideyv.jpg

m3crtfront.jpg

Η νέα Μ3 των 450 ιππων θα έχει όλα τα καλά των προηγούμενων Μ3 αλλά επιπλέον 2 πόρτες. Ο κινητήρας είναι V8 4.4 λίτρων απόδοσης 450 ίππων με αναλογία 3,4 κιλών/ιππο. H veyron έχει αναλογία 1,8κιλών/ίππο. Αυτή η BMW όπμως διαφέρει από τις άλλες. Με χρήση ανθρακονημάτων στα καθίσματα, καπό, πόρτες έχει μειωμένο βάρος. Θα εφοδιάζεται με φρένα 378χ32 πίσω και 380χ28 μπροστά.

Τελική 290χλμ/ω

ο-100. 4,4 sec

η πιο ομορφη M3 είναι η E46 κατα τη γνώμη μου.

πηγή

http://www.autotriti.gr/4x4/news/preview_news.asp?news_data_id=100420&category_id=72

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπετε απο πισω ελεος τουλαχιστον η coupe ειναι και ωραια! το τιμονι αθλιο.και ουτε ενα αλουμινενιο πενταλ δεν βαλαν οι γυητοι

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπετε απο πισω ελεος τουλαχιστον η coupe ειναι και ωραια! το τιμονι αθλιο.και ουτε ενα αλουμινενιο πενταλ δεν βαλαν οι γυητοι

Σιγουρα ειναι σωστη η φοτο?Γιατι ειναι ιδιος κωλος με την e90 Μ3 που δεν κυκλοφορησε Ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

υπηρχε και παλιοτερα η 4πορτη..μαλλον ειναι καποια ειδικη εκδοση για να εχει 450 αλογα.

εχει δικιο ο ανεστης ειναι παλιο μοντελο facelift νομιζω?η καινουργια θα ειναι πιο ωραια σιγουρα!αγαπαμε m3!και οσο ωραι και να ναι η coupe η 4πορτη εχει αλλη χαρη

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο ανεστης ειναι παλιο μοντελο facelift νομιζω?η καινουργια θα ειναι πιο ωραια σιγουρα!αγαπαμε m3!και οσο ωραι και να ναι η coupe η 4πορτη εχει αλλη χαρη

αυτη είναι η τελευταια Μ3, δεν ειναι facelift

Link to comment
Share on other sites

backrrd.jpg

insideyv.jpg

m3crtfront.jpg

Η νέα Μ3 των 450 ιππων θα έχει όλα τα καλά των προηγούμενων Μ3 αλλά επιπλέον 2 πόρτες. Ο κινητήρας είναι V8 4.4 λίτρων απόδοσης 450 ίππων με αναλογία 3,4 κιλών/ιππο. H veyron έχει αναλογία 1,8κιλών/ίππο. Αυτή η BMW όπμως διαφέρει από τις άλλες. Με χρήση ανθρακονημάτων στα καθίσματα, καπό, πόρτες έχει μειωμένο βάρος. Θα εφοδιάζεται με φρένα 378χ32 πίσω και 380χ28 μπροστά.

Τελική 290χλμ/ω

ο-100. 4,4 sec

η πιο ομορφη M3 είναι η E46 κατα τη γνώμη μου.

πηγή

http://www.autotriti.gr/4x4/news/preview_news.asp?news_data_id=100420&category_id=72

Να κ μια πρόταση για τους γρήγορους οικογενειάρχες!!Οχι Γιάννη δε μου αρέσει σαν ιδέα Μ3.Μου αρέσει φοβερά η coupe έκδοση το design κ ψηφίζω Μ3 Ε90 αν το γράφω σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Να κ μια πρόταση για τους γρήγορους οικογενειάρχες!!Οχι Γιάννη δε μου αρέσει σαν ιδέα Μ3.Μου αρέσει φοβερά η coupe έκδοση το design κ ψηφίζω Μ3 Ε90 αν το γράφω σωστά.

Ε90 sedan, E92 coupe, E93 cabrio.

Link to comment
Share on other sites

Η νέα Μ3 των 450 ιππων θα έχει όλα τα καλά των προηγούμενων Μ3 αλλά επιπλέον 2 πόρτες. Ο κινητήρας είναι V8 4.4 λίτρων απόδοσης 450 ίππων με αναλογία 3,4 κιλών/ιππο. H veyron έχει αναλογία 1,8κιλών/ίππο. Αυτή η BMW όπμως διαφέρει από τις άλλες. Με χρήση ανθρακονημάτων στα καθίσματα, καπό, πόρτες έχει μειωμένο βάρος. Θα εφοδιάζεται με φρένα 378χ32 πίσω και 380χ28 μπροστά.

Τελική 290χλμ/ω

ο-100. 4,4 sec

η πιο ομορφη M3 είναι η E46 κατα τη γνώμη μου.

πηγή

http://www.autotriti.gr/4x4/news/preview_news.asp?news_data_id=100420&category_id=72

+1000 και η τελευταία καθαρόαιμη να προσθέσω.. ..με κουπέ αμάξωμα φυσικά!!

Link to comment
Share on other sites

+1000 και η τελευταία καθαρόαιμη να προσθέσω.. ..με κουπέ αμάξωμα φυσικά!!

εγω γιατι νομιζω οτι η καλυτερη ειναι η αμεσως επομενη?και με πολλα αλογα παραπανω και carbon κτλ

Link to comment
Share on other sites

Να κ μια πρόταση για τους γρήγορους οικογενειάρχες!!Οχι Γιάννη δε μου αρέσει σαν ιδέα Μ3.Μου αρέσει φοβερά η coupe έκδοση το design κ ψηφίζω Μ3 Ε90 αν το γράφω σωστά.

Και μενα η coupe μαρεσει. Οσο για το μοντελο προτιμω τη CLS M3

Link to comment
Share on other sites

Guest Κωστας

αν και λατρης της BMW εχω να πω οτι η συγκεκριμενη εκδοση δεν μου λεει και πολλα για 2 λογους!

1τον την εβγαλαν μονο σε 4πορτο το οποιο ειδικα απο πισω ειναι εμετος (μπλιαχ!)

2τερον θα πληρωσεις ενα καρο λεφτα για carbon κτλ κτλ για μονο -45 κιλα

η καλυτερη Μ3 που εχει βγει εως τωρα σε θεμα αισθησης και αμεσοτητας στην οδηγηση (και οχι σε χρονους) ειναι η Ε30

(γνωμη περιοδικων , δοκιμαστων κτλ κτλ)

η καλυτερη Μ3 σε εμφανιση ειναι η Ε46 Μ3 (γνωμη δικια μου)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι νομίζω ότι η ωραιότερες Μ3 είναι όντως αφενός η Ε30 2.3 230ΗΡ και η τωρινή Ε92. Η λίγο παλιότερη Ε46 3.2 ήταν μεν αρκετά εμφανίσιμη (την έχω οδηγήσει και μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε πιο πολύ κι από την Porsche 911 3.8 S PDK του ιδιοκτήτη που την απέκτησε πουλώντας την Μ3 γιατί ήταν ακραιφνώς sport, με "θανάσιμη" απόκριση στο SMG III και κράτημα "αλλού" χωρίς να κοπανάει ακόμα και στο sport mode!)αλλά ΣΑΝ ΣΧΕΔΙΑΣΗ νόμιζες ότι είναι μια "προωθημένη" 330i! Επίσης πιο πρωτότυπη και καθαρόαιμη σχεδιαστικά μου φαίνεται αυτή που βγήκε γύρω στο 1992 (νομίζω Ε36 Coupe;:pπου είχε ισχύ αρχικά 286 και μετά 321HP.Πάντως σαν "πακέτο" όλοι οι ειδικοί θεωρούν καλύτερη -εκτός της Ε30- την Ε46.

ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΝΟ 2ΠΟΡΤΕΣ ΠΑΙΔΙΑ! ΤΑ 4ΘΥΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕXECUTIVE (ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ:)ΜΑΝΑGER!

Link to comment
Share on other sites

Η Ε46 CSL που παρουσιάστηκε το 2003 ήταν απλά απίστευτη..!!1.385 κιλά με χρήση καρμπόν κλπ και 360 ίπποι ήταν απίστευτα χαρακτηριστικά (111 ίππους στο λίτρο σε ατμοσφαιρικό μοτέρ δεν το έχουν καταφέρει και πολλοί).

Η Ε92 "κληρονόμησε" κάποια στοιχεία της Ε46 (καρμπόν οροφή κλπ) είναι όμως 8κύλινδρη με τελείως διαφορετικό μοτέρ. Η νορμάλ έκδοση αφενός έχει πιο soft χαρακτήρα σε σχέση με την Ε46 και αφετέρου δεν μπορεί να κρύψει το βάρος της (1700 σχεδόν κιλά).

Η έκδοση GTS βέβαια είναι άλλη υπόθεση!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.