Jump to content
soto

Το μπούμπισα!

Recommended Posts

Αφού δεν μπορώ να το τουρμπίσω,είπα να το μπουμπίσω.

Μέτα λοιπόν από φιλτροχωάνες,χταπόδια, καλαμάρια, καταλύτες, εξατμίσεις κ.λ.π,

αύριο παίρνω από τον Boubis τον μεταμορφωμένο εκκεντροφόρο μου. Μέσα στις γιορτές θα τον τοποθετήσω,μετά ένα πρόγραμμα απο tuning faster και.....μετατροπές

ΤΕΛΟΣ!!!

Τώρα αν θα δουλέψει...........θα δείξει!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν θα δεις και πολλα μονο με εκκεντροφορους,sorry που στο λεω αλλα πρεπει να ρωτας μιασ και ειμαστε μια παρεα, το πολυ να παρεις 12άλογα σε 1000αρι,αναλογα τα "αμυγδαλα" και το βυθισμα,

Edited by giannispolo
Link to comment
Share on other sites

δεν θα δεις και πολλα μονο με εκκεντροφορους,sorry που στο λεω αλλα πρεπει να ρωτας μιασ και ειμαστε μια παρεα, το πολυ να παρεις 12άλογα σε 1000αρι,αναλογα τα "αμυγδαλα" και το βυθισμα,

12 άλογα!!! Μακάρι να είναι τόσα. Εγώ έλεγα για 7-8 άλογα.

Βέβαια 12 άλογα στα 50,είναι τρομερή βελτίωση,αλλά δεν είναι αυτό που μετράει.

Αν ήθελα πολλά άλογα θα μπορούσα να είχα καταφύγει σε άλλες λύσεις με τα ίδια λεφτά σχεδον που έχω χαλάσει γι'αυτό το μοτέρ.

Αυτό που μετράει περισσότερο είναι η εμπειρία της βελτίωσης και όχι τα νούμερα.

Για μένα τουλάχιστον. new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Nikolas83
12 άλογα!!! Μακάρι να είναι τόσα. Εγώ έλεγα για 7-8 άλογα.

Βέβαια 12 άλογα στα 50,είναι τρομερή βελτίωση,αλλά δεν είναι αυτό που μετράει.

Αν ήθελα πολλά άλογα θα μπορούσα να είχα καταφύγει σε άλλες λύσεις με τα ίδια λεφτά σχεδον που έχω χαλάσει γι'αυτό το μοτέρ.

Αυτό που μετράει περισσότερο είναι η εμπειρία της βελτίωσης και όχι τα νούμερα.

Για μένα τουλάχιστον. new_lol.gif

Ρε Soto λύσε πρώτα τα προβλήματα που χει το Polaki (ρελαντι,θυμάσαι τελίκα το κοίταξες αυτό που σου είπα?) και μετά βάλτου και φτερά να πετάξει!Και όπως θα θυμάσαι το ίδο μοντέλο με σένα έχω!

Anyway σου εύχομαι να γίνει Τουμπανο με μηδεν πρόβλημα (Συμπαράσταση..)

Θέλω να μου πεις διαφορές με πριν σε νεύρο και τετοια με την μετατροπή που του κανες rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μετράει περισσότερο είναι η εμπειρία της βελτίωσης και όχι τα νούμερα.

Είσαι πολύ ωραίος φίλε μου! Tuning soul! :thumbsup::blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest super savvato!!!

μεγειες σωτηρακι!να σου πω δε πρεπει να παιξει κ καμια ροικη νομιζω?

θα πηγαινει τρελα καλα μετα παντως να ξερεις ,θα πηγαινεις μαζι με τα 1400 75 αρια

Link to comment
Share on other sites

θα πηγαινει τρελα καλα μετα παντως να ξερεις ,θα πηγαινεις μαζι με τα 1400 75 αρια

μαμισια ομως 1400αρια οχι 1oυ σταδιου :D

αν θες να κοντραρεις 1ου σταδιου πρεπει οπωσδηποτε να κανεις μια ροικουλα επεμβασουλα ανοιχτης καρδιας :)machinegun.gif

Link to comment
Share on other sites

με γεια ο εκκεντροφορος σου-τελικα τι χαρακτηριστικα ειχες και τι εχεις τωρα ? ρωταω για να παιρνουμε ιδεες

επωνυμο εκκεντροφορο δεν ηθελες πχ Shrick ?

Link to comment
Share on other sites

με γεια ο εκκεντροφορος σου-τελικα τι χαρακτηριστικα ειχες και τι εχεις τωρα ? ρωταω για να παιρνουμε ιδεες

επωνυμο εκκεντροφορο δεν ηθελες πχ Shrick ?

H shrick δεν έβγαζε εκκεντροφόρο για το ρημάδι μου, οπότε πήγα στον Μπούμπη, του είπα τι θέλω να κάνω, και του άφησα έναν εκκεντροφόρο που έχω και είναι από μοτέρ ίδιο με το δικό μου.

Ο Δημήτρης (γιος του Μπούμπη ) ο οποίος είναι παρεπιμτόντως πολύ εξυπηρετικός και ασχολήθηκε μαζί μου χωρίς να δυσανασχετήσει ή να μου δώσει απαντήσεις του στιλ "Τι θες τώρα και ασχολείσαι με το 1000άρι..." και διάφορα άλλα,κράτησε τον εκκεντροφόρο,τον μέτρησε και μου είπε "άστο πάνω μου, θα κάνω το καλύτερο που μπορώ για την περίπτωση σου".

Σήμερα πήγα και τον πήρα.

Μαμά είχε διάρκεια 235 μοίρες και βύθισμα 8,5mm.

Τώρα έχει διάρκεια 248 μοίρες και βύθισμα 8,8 mm.

Μου πήρε 140 ευρώ από 160 που μου είχε πει στην αρχή.

Κατά τα λεγόμενα του το αμάξι θα αλλάξει πάρα πολύ,και σε συνδιασμό με ένα σωστό πρόγραμμα θα έχει πολύ μεγάλη διαφορά.

Μετά τις γιορτές θα τον τοποθετήσω, και είδωμεν...........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σε ρωτησα γιατι Shrick λενε βαζει ο Γκικας που ασχολειται με VAG ενω ο Μπουμπης παιρνει τους Kent και κανει αντιγραφη

στα γαλλικα παει πασπαρτου η δουλεια στα γερμανικα ομως θελει ψαξιμο.....

με το καλο το προγραμμα <αν και μιας και το ανοιξες λιγο το καπακι η' καμια ροικη θα βοηθουσε γιατι ποτε τωρα θα το ξανα ανοιξεις ? >

Link to comment
Share on other sites

Guest arci_20VT4

Ξεικινάς απο 50 άλογα μη το ξεχνάς...για να πας μαζί με μαμά 75άρι δλδ 80άλογα πρέπει να έχεις αν όχι περισσότερα τουλάχιστον τόσα κοινώς χλωμό..με το ζόρι να πηγαίνει όπως τα 60'αρια.σίγουρα αξίζει η πορεία της βελτίωσης αλλα το θέμα είναι να έχεις και αποτελέσματα.τώρα ας πούμε για να δείς όσα περιμένεις θες πρόγραμμα σε δυναμόμετρο απο γνώστη και πρόθυμο γιατί θα είσαι μάλλον ο πρώτος που ασχολείται με κάτι τέτοιο.και κάτι ακόμα οπωσδήποτε θες πεταλούδα μαγαλύτερα αλλιώς χαμένα έξοδα..

Link to comment
Share on other sites

Για μεγαλυτερη πεταλουδα...χμμ παιζεται-μπορει απλα να ανοιξει την μαμα,το να βαλει μεγαλυτερη δεν ειναι απολυτα σωστο <πολλα 106 εχασαν στο β' σταδιο με μεγαλυτερη πεταλουδα> & ισως εχει προβλημα χαμηλα

Αφου γινουν ολα τοτε θελει προγραμμα σε δυναμομετρο & δοκιμη στον δρομο-τα λεφτα σαφως ειναι πιο πολλα μα "κονσερβα" δεν σηκωνει εδω

Link to comment
Share on other sites

Στο tuning faster θα βρεις σιγουρα ακρη αφου ο ανθρωπος ειναι ''δικος μας''.

Κανε του ενα τηλεφωνο και πες τι θες. Δεν εχεις να χασεις τιποτα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ace motosport,King dragon,Εxtreme tuning ειναι 3 με δυναμομετρο που κανουν και προγραμμα πανω σε αυτο

;(- Superchips κονσερβα και Powerchips αναλογα του τι εχεις

δηλ οι 2 τελευταιοι δεν ειναι τοσο καλοι οσο οι πιο πανω γιατι το μοτερ σου εχει ιδιαιτεροτητα τωρα-δεν ειναι τυφλοσουρτης και θελει ψαξιμο και μελετη για τυχον "κοιλιες" στην καμπυλη κλπ

η κονσερβα ειναι πιο φτηνη αμεσως μετα το στο περιπου και τελος πιο ακριβο το χειροποιητο

Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη, σίγουρα ο Tuning Faster θα ασχοληθεί μαζί σου, όταν έφτιαξε για το polo το 1ο πρόγραμμα (όταν δούλευα 0.5bar & ο μαμά εγκέφαλος το άντεχε) κάναμε περίπου 10 χαρτογραφήσεις για να βγάλουμε το πρόγραμμα όπως το ήθελε ο Γιάννης & όπως θεωρούσε αυτός ότι έπρεπε να γίνει... αποτέλεσμα αυτού ήταν το αυτοκίνητό μου να δουλεύει αρμονικότατα!!!!

Οπότε μην έχεις καθόλου ενδοιασμούς για τον Γιάννη, είναι πάρα πολύ καλός στη δουλειά του!

Link to comment
Share on other sites

καλα 140 ευρω μονο?σαν λιγα δεν ειναι?

Όταν είχα μιλήσει για πρωτη φορά μαζίτου από το τηλέφωνο μου είχε πει ότι πέρνει 180 ευρώ και εμένα θα μου έπερνε 160.

Όταν πήγα να πάρω τον εκκεντροφόρο μου, είπε δώσε μου 140 ευρώ και είμαστε εντάξει.

Του έκανε εντύπωση το ότι ασχολούμαι με το χιλιάρι, και μου ζήτησε όταν βάλω τον εκκεντροφόρο να περάσω να του πω εντυπώσεις.

Λέτε να του κάνω καμιά πρόταση για έκπτωση στο club?

Κώστα ο Γιάννης πως βλέπει τα αποτελέσματα του προγράμματος? Σε δυναμόμετρο ή στον δρόμο?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε γίνει στο δρόμο, δεν θυμάμαι αν συνεργάζεται με κανένα δυναμόμετρο για να στο κάνει εκεί επάνω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.