Jump to content
PanosTDi

Καθυστέρηση Παράδοσης Golf Vi

Recommended Posts

Καλησπέρα σας συνΓκολφήτες.

Θα ήθελα τα φώτα σας και την γνώμη σας , περιμένω το νέο μου Γκολφ 2.0TDi R-line 4motion , και σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα που μου είχανε δώσει θα έπρεπε να έχω το αμάξι μέσα Σεπτεμβρίου. Εχθές λοιπόν επικοινώνησα μαζί τους για να δω τι γίνεται και αν υπάρχει κάποιο νέο με την παράδοση. Τελικά ο ντίλερ με ενημέρωσε ότι υπάρχει πρόβλημα στο εργοστάσιο με την παραγωγή αυτοκινήτων 4motion (Όλα το μοντέλα) , και η παράδοση θα καθυστερήσει 1 μήνα περισσότερο για το πρόβλημα αυτό. Περιμένω βέβαια νέα τους γιατί είπε ότι θα το πιέσουν να είναι εδώ τουλάχιστον την πρώτη βδομάδα του Οκτώμβρη. Πως θα γίνει να μάθω αν όντως υπάρχει τέτοιο πρόβλημα παρακαλώ και δεν είναι καμιά *μη επιτρεπόμενη λέξη* του ντίλερ ώστε να πάρω και εγώ τα μέτρα μου; Ξέρετε πως είναι όταν περιμένεις για την Γκολφάρα δεν είναι ότι καλύτερο να σου λένε συν μήνας :frantics::lol::bow:

Σας ευχαριστώωωωω!

Link to comment
Share on other sites

8 Ιουλίου φίλε μου , ξέχασα να το γράψω.

3 μήνες περίπου κάνουν οι παραγγελίες, οπότε αν σου είπαν αρχές Οκτωβρίου εμένα δεν μου φαίνεται ότι είναι καθυστέρηση.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

3 μήνες περίπου κάνουν οι παραγγελίες, οπότε αν σου είπαν αρχές Οκτωβρίου εμένα δεν μου φαίνεται ότι είναι καθυστέρηση.

Στην αρχή είπαν μέσα Σεπτέμβρη για αυτό σας ρωτάω αν δηλαδή και μέχρι αρχές Οκτώμβρη είναι νορμάλ να γίνει η παράδοση. :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή είπαν μέσα Σεπτέμβρη για αυτό σας ρωτάω αν δηλαδή και μέχρι αρχές Οκτώμβρη είναι νορμάλ να γίνει η παράδοση. :frantics:

Pano αν εσυ τους πληρώσεις αρχές Δεκεμβρη και όχι μέσα Νοέμβρη που τους είχες πει θα είναι νορμαλ; Λεω εγώ τώρα!! Ίσως να είμαι και λίγο μακακας αλλά γιατί αυτοί να μπορούν να καθυστερήσουν παράδοση και εμείς όχι τη δόση; Εμενα πάντως που μου έτυχε κάτι παρόμοιο μου δώσανε αυτοκίνητο για όσο διάστημα καθυστέρησε η παράδοση!! Σιγά το πράγμα θα μου πείτε....αλλά πιστεύω κάτι είναι κ αυτό!! Κυνηγα τους!!! Γνώμη μου πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Pano αν εσυ τους πληρώσεις αρχές Δεκεμβρη και όχι μέσα Νοέμβρη που τους είχες πει θα είναι νορμαλ; Λεω εγώ τώρα!! Ίσως να είμαι και λίγο μακακας αλλά γιατί αυτοί να μπορούν να καθυστερήσουν παράδοση και εμείς όχι τη δόση; Εμενα πάντως που μου έτυχε κάτι παρόμοιο μου δώσανε αυτοκίνητο για όσο διάστημα καθυστέρησε η παράδοση!! Σιγά το πράγμα θα μου πείτε....αλλά πιστεύω κάτι είναι κ αυτό!! Κυνηγα τους!!! Γνώμη μου πάντα!

Τι να σου πώ φίλε μου εγώ θέλω απλά να μάθω αν όντως είναι καθυστέρηση από το εργοστάσιο. Εμένα μου είπαν να τους πω τι θέλω έτσι σαν "δώρο" κάτι γιατί το τρενάραμε. Δεν ξέρω τώρα ακόμη περιμένουμε απάντηση από το εργοστάσιο σύμφωνα με τα λεγόμενά τους. :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προβλημα λενε μωρε ....απλα πολλες φορες δεν ξερουνα κριβως το χρονοδιαγραμμα και αυτο εχει και πολλες αλλαγες ...Η γραμμηπαραγωγης αναπροσαρμοζεται πολλες φορες για διαφορους λογους ...3-3.5 μηνες τοσο ειναι .Υγ Συγχαρητηρια θα αποκτησεις το ποιο αξιοπιστο αλλα και ενα πολυ οικονομικο αυτοκινητο .Ο κινητηρας ειναι πραγματικα αθανατος..

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Ποιο προβλημα λενε μωρε ....απλα πολλες φορες δεν ξερουνα κριβως το χρονοδιαγραμμα και αυτο εχει και πολλες αλλαγες ...Η γραμμηπαραγωγης αναπροσαρμοζεται πολλες φορες για διαφορους λογους ...3-3.5 μηνες τοσο ειναι .Υγ Συγχαρητηρια θα αποκτησεις το ποιο αξιοπιστο αλλα και ενα πολυ οικονομικο αυτοκινητο .Ο κινητηρας ειναι πραγματικα αθανατος..

Ευχαριστώ φίλε μου! Περιμένω πως και πως! :p:zorro::sword:

Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλά εγώ θα ρωτήσω... λόγω της 4κίνησης τι πορτ παγκαζ έχει σε χωρητικότητα. Δηλαδή είναι μικρότερο όπως είναι το R ??

Να σου πω την αλήθεια δεν το σκέφτηκα καν .... Υπάρχει τέτοια περίπτωση? Αν ξέρει κανείς μπορεί να μας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Βάση των στοιχείων από τους καταλόγους με τα τεχνικά χαρακτηριστικά, το R έχει

275 λίτρα χωρητικότητα σε αντίθεση με τα υπόλοιπα Golf που έχουν 350.

Λογικά o μόνος λόγος είναι η 4κινηση..

Δεν πιστεύω το R να έχει την μπαταρία πίσω σε στύλ Polo GTI;

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Όχι η μπαταρία είναι κανονικά στο R. Χάνει χώρο αποσκευών λόγω πίσου διαφορικού (από 350 σε 275)... μάλλον έτσι θα είναι και σε όλα τα 4κίνητα... εκτός και αν γλυτώνεις το "φάγωμα" του χώρου με την έλειψη ρεζέρβας...

Αν μάθεις πές μας...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τηλεφώνησα πάλι στον ντίλερ και μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα με το 4motion και ότι στην τελική αν δεν γίνει κάτι αν θέλω να έρθει χωρίς 4motion..................Τι να πω τώρα..... Να πάρω κάνα τηλ στα κεντρικά λέτε;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μην τους ακους.εσυ θελεις το 4κινητο και θα παρεις αυτο που θες.μην κανεις κατι που θα μετανιωσεις αργοτερα.η τετρακινηση ειναι σαν την οροφη..μετα πολυ δυσκολα μπαινει και ποτε σωστα.παρε τηλ στα κεντρικα λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μην τους ακους.εσυ θελεις το 4κινητο και θα παρεις αυτο που θες.μην κανεις κατι που θα μετανιωσεις αργοτερα.η τετρακινηση ειναι σαν την οροφη..μετα πολυ δυσκολα μπαινει και ποτε σωστα.παρε τηλ στα κεντρικα λοιπον.

Αυτό λέω και εγώ ρε γαμότο δεν το πέρνουμε τζάμπα. Αν μπω στο γερμανικό σάιτ εκεί έχει έναν αριθμό να πάρω εκεί λες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω και εγώ ρε γαμότο δεν το πέρνουμε τζάμπα. Αν μπω στο γερμανικό σάιτ εκεί έχει έναν αριθμό να πάρω εκεί λες;

Pano έχω πάρει εγώ στο νούμερο που δίνει το γερμανικό αλλά δεν μου δωσαν πληροφορίες παρά μόνο το τηλ της κοσμοκαρ!! Ελπίζω να βγάλεις άκρη εσυ!!! Πάντως αγριεψε λίγο στον dealer εμένα μου είχαν κανει μαλακια στην παραγγελία την είχαν δώσει ένα μήνα μετά!!!! Ζητά να σου δειξουν την πορεία της παραγγελίας σου στο pc και δες τις ημερομηνίες!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από νέα επικοινωνία με τον ντίλερ τελική ημερομηνία για παραλαβή Πρώτη εβδομάδα του Νοέμβρη.......... Δηλαδή 4 μήνες συνολικά από την ημέρα που δώθηκε η παραγγελεία σύμφωνα με την αντιπροσωπεία..... :thumbsu: :thumbsu: :whistling::thumbsup::growl: :growl: :growl: :growl: :growl: :growl: :growl: :growl: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2: :angry2:

*** Πάει και το ταξίδι Γερμανία.....*****

Edited by PanosR
Link to comment
Share on other sites

τι εξτρα εχεις βαλει αδερφε μου??φανταζομαι ξενον οροφη θα ειναι στανταρ γιατι για να το παρεις tdi kai 4motion φενεσαι πολυ μερακλης...πες μου οτι εχεις βαλει και δερμα??και r line??αν ναι αυτο δεν ειναι αμαξι..ειναι ονειρο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τι εξτρα εχεις βαλει αδερφε μου??φανταζομαι ξενον οροφη θα ειναι στανταρ γιατι για να το παρεις tdi kai 4motion φενεσαι πολυ μερακλης...πες μου οτι εχεις βαλει και δερμα??και r line??αν ναι αυτο δεν ειναι αμαξι..ειναι ονειρο!!!!!!!!

Φίλε μου δεν έχω πολλά extra και οροφή όχι δεν μου άρεσε :whistling: έχω Xenon , R-line και κάνα δυο ακόμα λειτουργείες. Το σημαντικό για μένα και το ποσό που είχα να διαθέσω ήταν ο diesel κινητήρας και το 4motion. Το R-line σε συνδιασμό με το ασπρο χρώμα ήταν που άφησε άφωνο και αφού μπορούσα να τα συνδιάσω το έβαλα μέσα και μετα μόλις το είδα και με τα XENON και τα LED day lights έβαλα και αυτό! :thumbsu:

Αλλά αποφάσισε να μάλλον να με παιδέψει μέχρι να έρθει.... τι να κάνεις ... :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

σημασια εχει οτι θα ερθει οπως σου αρεσει!αν και την οροφη επρεπε να την βαλεις...τα ξενον τα σπανε.r line φοβερο...ασπρο ειναι υποκειμενικο!αντε με το καλο να παραλαβεις..!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μάγκες!!! Δεν είμαι καλά λέμε! Αυτός ο κινητήρας του είναι άλλο πράγμα!!!!!! Απίστευτο στην οδήγηση και πολύ πιο όμορφο και τούμπανο από κοντά από ότι στις φωτογραφίες!!!! χχαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μάγκες!!! Δεν είμαι καλά λέμε! Αυτός ο κινητήρας του είναι άλλο πράγμα!!!!!! Απίστευτο στην οδήγηση και πολύ πιο όμορφο και τούμπανο από κοντά από ότι στις φωτογραφίες!!!! χχαχαχαχα!

πες κιαλλα πες κιαλλα και ειμαι ψημενος και εγω ....

Το 2,0 140 ειναι ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.