Jump to content
roxy

Ηλεκτρικά Παράθυρα Βάσανο Golf V

Recommended Posts

Επιτέλους τι θα γίνει με το πρόβλημα των παραθύρων. Κάποιο καλό συνεργείο να μπορω να πάω και να λυθεί πιά αυτό το βάσανο (πάτιμα για κλείσιμο -- πηγαίνει μέχρι πάνω και ξαναγυρνάει ή δεν πάει καθόλου πάνω αλλά κάτω!)

τόσα χρόνια και δεν λύνεται, παρά μόνο σταματάει για λίγο (μόνο του!!!) και ξανά τα ίδια.

Περιοχή : Αθήνα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όταν ο μηχανισμός ανιχνεύσει αντίσταση (πιάνεται στο παράθυρο το χέρι/κεφάλι/σκύλος κλπ) κατεβάζει το παράθυρο σε προκαθορισμένη θέση. Αυτό μάλλον συμβαίνει (όπως και στο οικογενειακό μας Golf του 2005) γιατί ο μηχανισμός... γέρασε. Μάλλον θέλει αλλαγή, δεν ξέρω αν κάποιος ξέρει καλύτερα ή μπορεί να με διαψεύσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχουν και πολλοί που ασχολήθηκαν με το θέμα???!!!! Κάτι που σημαίνει ότι πλέον δεν έχουμε πρόβλημα στα Golf παράθυρα?

Επιμένω να πιστεύω ότι είναι λάθος από την κατασκευή του και θα ήθελα κάποιον που εχει λύσει το πρόβλημα να ρίξει λίγο φως και σε μένα. :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχουν και πολλοί που ασχολήθηκαν με το θέμα???!!!! Κάτι που σημαίνει ότι πλέον δεν έχουμε πρόβλημα στα Golf παράθυρα?

Επιμένω να πιστεύω ότι είναι λάθος από την κατασκευή του και θα ήθελα κάποιον που εχει λύσει το πρόβλημα να ρίξει λίγο φως και σε μένα. :)

Αν στο κανει σε ενα παραθυρο κατι γινεται με το θερμικο του.αν στο κανει οταν πας να κλεισεις ολα τα.παραθυρα μαζι τοτε ειναι bug του κομφορτ κοντρολερ.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρισε με αερα τις τσιμουχες γυρω απο το παραθυρο γιατι το επαθε και ενας φιλος μου σε σιροκκο 2 μερες μετα απο οταν το πηρε και ειχε πιασει μια σφηκα μεσα και με την αντισταση κατεβαινε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να υπάρχουν και πολλοί που ασχολήθηκαν με το θέμα???!!!! Κάτι που σημαίνει ότι πλέον δεν έχουμε πρόβλημα στα Golf παράθυρα?

Επιμένω να πιστεύω ότι είναι λάθος από την κατασκευή του και θα ήθελα κάποιον που εχει λύσει το πρόβλημα να ρίξει λίγο φως και σε μένα. :hug:

Μάλλον περισσότεροι το βαριούνται όπως και γω. Στην περίπτωσή μου Golf6 χρειάστηκε ταλαιπωρηθώ κυνηγώντας τους 2 χρόνια και μου λύσανε μόνο ένα πρόβλημα (από μερικά ... ρίξε μια ματιά εδώ)!!!! ενώ με τα υπόλοιπα δεν ασχολούμαι πια. Και δεν τα παραδεχόντουσαν τα προβλήματα δείχνοντας κάνα αμάξι βιτρίνας ή test-drive με ίδιο πρόβλημα!!!! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

αυτο με τα παραθυρα το εχω και εγω. φιλοσ μου μηχανικοσ στη αντιπροσωπια αλλαξε μηχανισμους και στο δικο του, αλλα το προβλημα συνεχιζεται. κατι παιζει μετα λαστιχα και την αντισταση που δημιουργειται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.