Jump to content
Leou21

Οργανάκι Θερμοκρασίας Λαδιού

Recommended Posts

Υπαρχει κάποιος που εχει τοποθετησει οργανακι θερμοκρασιας λαδιου σε golf v ή vi?Θελω να μαθω πως ακριβως τοποθετησε τον αισθητηρα. Η λυση τρυπηματος του καρτερ απορριπτεται κατηγορηματικως!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε 6αρι δεν έχεις; εμενα που το έχω απο αρχες του 10 υπάρχει η ενδειξη της θερμοκρασίας του λαδιου στο μενου-

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι μοντέλο 05/2009 και δεν το έχει στο μενού. Το είχαμε συζητήσει ξανά στο παρελθόν, μάλιστα αναφέρθηκε πως δεν μπορεί να μπεί εκ των υστέρων.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν δεν έχεις ένδειξη στην mfd αισθητήτας θα πρέπει να υπάρχει οπότε λογικά με ενα οργανάκι που να διαβάζει απο obd τύπου pivot xv θα έχεις την ένδειξη ;) (με το συγκεκριμένο έχεις και παραπάνω βέβαια, δεν εχω ψάξει αν κυκλοφορούν αντίστοιχα που να δείχνουν μόνο μια ένδειξη)

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι μοντέλο 05/2009 και δεν το έχει στο μενού. Το είχαμε συζητήσει ξανά στο παρελθόν, μάλιστα αναφέρθηκε πως δεν μπορεί να μπεί εκ των υστέρων.

sorry δεν το θυμόμουν, νομιζω κάποια μέλη που δεν είχαν την ένδειξη στο μενου σε 6αρι ,με το που περασαν ένα update στην αντιπροσωπέια τους το εμφάνισε -

Link to comment
Share on other sites

sorry δεν το θυμόμουν, νομιζω κάποια μέλη που δεν είχαν την ένδειξη στο μενου σε 6αρι ,με το που περασαν ένα update στην αντιπροσωπέια τους το εμφάνισε -

Δεν νομιζω να γινεται με update καθως και εμενα δεν εχει ενδειξη και στα service που εκανα σε επισημη αντιπροσωπεια δεν μου ειπαν κατι τετοιο.Παντως επειδη το εχουμε ξανασυζητησει αν θυμαμαι καλα δεν γινεται να μπει εκ των υστερων.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει εγω το Pivot xv επειδη δεν ηθελα να βαλω 100 διαφορετικα οργανακια!ουτε να κανω τρυπα στο καρτερ η να τρεχει καμαι φορα λαδι με ανταπτορα οπως σε πολλους φιλους μετα απο πολυ ομως καιρο

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

καταργεις την ταπα και βαζεις εκει τον αισθητηρα.

Υπάρχει σαν λύση πράγματι αυτή, αλλά είναι αξιόπιστη όχι ως προς τις ενδείξεις, αλλά όπως ανέφερε ένας φίλος πιο πάνω μετά απο καιρό έχει απώλειες λαδιού? Μία άλλη λύση είναι ένα χειροποίητο ρακόρ - ταφ στην φούσκα λαδιού, αλλα θέλει δουλειά και κάποιον που να πιάνουν τα χέρια του. Όσους ρώτησα Θεσσαλονίκη, μάλλον φοβούνται να πιαστούν...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.