Jump to content
sodimitris

Ηλιοροφη Σε Golf Mk5

Recommended Posts

καλησπερα φιλοι!!σημερα στην αθηνα μου εδωσε προσφορα καπιος για ουρανο ταπετσαρια οροφη κλπ 300ευρω και μιας και η οροφη ειναι για μενα κ@..λα μεγαλη,υστερα μιλισα κ με τον φανοπιο μου και μου ειπε οτι δεν κοβεις κατι,ξεμονταρεις κ μονταρεις το φιλο του ουρανου,ολο το πακετο μου παει 500 ευροπουλα,αν μου το επιτρψουν τα οικονομικα μου λεω να προχωρισω.τι λετε????(ο φανοπιος ειναι πολυ φιλος και φοβερος στη δουλεια του.βαφη μονος μου λογο οτι ξερω καλα)

Link to comment
Share on other sites

νικολα εχω δει δουλεια τετιου ειδους και σε πληροφορω πως δεν ειναι τιποτα,δεν κοβεις τιποτα τιν ποντες ξεμονταρεις απο το φιλο μονο

Πάντα κατα την γνώμη μου, αν το αυτοκίνητο δεν εχει ηλιοροφη απο το εργοστάσιο καλύτερα να το αποφύγεις.

Ο κάθε ενας βεβαια πραττει οπως νομίζει.

Αν το κάνεις καλη επιτυχία, μονο να ξέρεις οτι χρειάζεται και χαρτί για το κτεο

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να πετύχει κάτι τέτοιο. Μπορεί βέβαια κάποιος να το αναλάβει να το κάνει, αλλά είναι πολύ ύπουλη υπόθεση.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ ότι δεν είναι καλή ιδέα τέτοια παρέμβαση.

Το μόνο που ξέρω είναι ότι η Webasto είναι η πιο σοβαρή εταιρεία σε after market ηλιοροφές.

Link to comment
Share on other sites

Βρε φιλε οτι δουλευει μπορει να δουλευει του φιλου σου αλλα απο στεγανοτητα τι γινεται μακροπροθεσμα???... :db: Εδω εργοστασιακες και παλι φοβασαι που λεει ο λογος,οχι aftermarket,,,,Εγω τετοια εγχειρηση δεν θα την εκανα στο αμαξι μου :sorry: .

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετοί τύποι ηλιοροφών. Βάλε εδώ το μοντέλο σου και δες ποιες Webasto ταιριάζουν στο δικό σου: http://sunroof.webas...nfigurator.html

Κι ένας ενδεικτικός τιμοκατάλογος: http://www.google.co...1_B-kjw&cad=rja

Απ' όσο βλέπω, αν θες να πας στις χωνευτές που έχουν τα περισσότερα "μαμά", ξεχνάς τα 300-400. Εκτός κι αν θες την εντελώς απλή που παίρνει μόνο κλίση. Αλλά δεν αξίζει και νομίζω δεν κάνει σε Golf V. Και οι τιμές που βλέπεις παραπάνω πιθανότατα είναι χωρίς την εγκατάσταση που προφανώς κοστίζει πολύ.

Όπως και νά 'χει στα λέω προς ενημέρωση και μόνο μιας και δε σου προτείνω να κάνεις την κίνηση. Άσε που η τιμή μεταπώλησής του αυτοκινήτου σου θα πέσει πολύ. :getlost:

Link to comment
Share on other sites

για τη στεγανωτητα ο συγκεκριμενος εχει φτιαξει ενα 4αρι γολφ απο το 99΄ και μεχρι σημερα σαν μαμα σε 5αρι εχει φτιαξει 3 το ενα του 05'.ολα μια χαρα.ναι και βεβεα συμφωνω πως ειναι μεγαλη επεμβαση κ το σκευτομαι

Link to comment
Share on other sites

για τη στεγανωτητα ο συγκεκριμενος εχει φτιαξει ενα 4αρι γολφ απο το 99΄ και μεχρι σημερα σαν μαμα σε 5αρι εχει φτιαξει 3 το ενα του 05'.ολα μια χαρα.ναι και βεβεα συμφωνω πως ειναι μεγαλη επεμβαση κ το σκευτομαι

Σε βλεπω αποφασισμένο και σίγουρο για τον φίλο σου και για αυτο που θελεις να κανεις, οποτε για ποιον λογο άνοιξες το θεμα για να πείσεις εμας ή για να πάρεις γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα για να παρω γνωμες και μηπως το εχει κανει καπιος αλος να μου πειτε και εσεις!σιγουρος δεν ειμαι,ειμαι και εγω κατα του κοψε-ραψε αλα την εχω καψουρα τιν ατιμη!

Link to comment
Share on other sites

γνωριζεις πως εαν κατσει λιγο στραβα ο οδηγος,δεν θα εφαρμοζει καλα στη πατουρα και μετα θα μπαζει αερα,νερα και παει λεγοντας?σε εργοστασιακη ηλιοροφη και παλι δεν μπορουν να τη ρεγουλαρουν.το οτι πρεπει να αλλαξεις και παρ πριζ στο ειπανε?μετα πας να αλλαξεις φυλο ουρανου σε αμαξι με εμφανες ραφες και δεν θελει κοψιμο σου ειπε ο φιλος σου?δηλαδη πως θα το κανει αυτο?????να του πεις συγχαρητηρια,να τον κλωνοποιησουμε να μη χαθει η ρατσα απο τετοια μαστορια.

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε μην κανεις καμια βλακεια αλλη στραβωνουν τον ουρανο και πετανε το αυτοκινητο και εσυ μια χαρα αμαξι θα το χαλασεις...

με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Για την καψούρα με την οροφή σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας και είμαι κάτοχος από το 1990 μόνο Golf με οροφή, μάλιστα το πρώτο μου Golf το περίμενα τρεις μίνες για να έρθει όπως το ήθελα.

Πάντως είναι μια σοβαρή επέμβαση στο αμάξωμα για να το κάνεις εκ των ύστερων αλλά η τελική απόφαση είναι δίκη σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.