Jump to content
Guest Rouleman

Turbo Vs O-Ring....0-1

Recommended Posts

τι επαθες ρε φιλε!!!ωραια εποχη βρηκε το μπουρ....λο που δεν ηπαρχει φραγκο.παντος εαν το αφησεις ετσι με στραβες φτερωτες να ξερεις οτι δεν θα παει για πολυ γιατι εχει χασει τα ζυγια η φτερωτη με το στραβωμα και θα γηρναει μονοπατα και θα σου φαει τα κουζινετα.το πιο σωστο ειναι να γινει αλαγη φτερωτης.το ορινκ μην το ξαχνεις εχει καει στον καταλιτη.

Edited by bill1
Link to comment
Share on other sites

μπα τα πτερυγια και να ερθουν στην θεση τους δεν ρισκαρης,καλητερα να βαλεις την αλλη.το ορινκ οπως σε ειπα εχει καει στον καταλιτη μην το ψαχνεις στο ιντερκουλερ.

Edited by bill1
Link to comment
Share on other sites

To O-ring έχει γίνει φυτίλια, δεν πρόκειται να το βρείτε ποτέ.

Η φτερωτή του συμπιεστή είναι κανονικός πολτοποιητής για οτιδήποτε περάσει από μέσα του!

Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω και εγω.............περασε απο την τουρμπινα...........εγινε χιλια δυο καματακια............περασαν απο την πεταλουδα..........μετα στον θαλαμο καυσης............και οτι απεμεινε στον καταλιτη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόση δουλειά χρειάζεται για την ζυγοστάθμιση αλλά 150 € μου ακούγεται κάπως.

Δηλαδή εάν έπρεπε να την βγάλει πάνω από το αυτοκίνητο πόσο δα ζήταγε, 300 € ???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν εχεις τν ιδιο αξονα και φτερωτη απο το ιδιο τουρπο και μπορει να στο επισκευασει τι να πω εχει καλως.εγω οταν ρωτησα για αναβαθμιση τουρμπινας απο τουρμπινα στη σινδο μου ειπε οτι οι τουρμπινες δν επισκευαζονται μου ειπε επισης αυτο.τι να μπουν τιποτα κινεζικα μεσα καλυτερα παρε ενα καινουργιο και θα εχεις το κεφαλακι σου υσυχο τωρα εσυ ξερεις.εγω θα πηγαινα οσο πιο νορμαλ μπορουσα χωρις να πιεζω το τουρμπο και θα μαζευα λεφτα για καινουρια κ04 και προγραμμα.αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Αφου στν εκανε και δν εχεις προβλημα τι να πω.αυτος που στν εκανε και στν ρυθμισε κατι θα ξερει παραπανω απο μας.να ξερεις σε εκανα add σν φιλο αμα ειδες.και επισης μιλησα με τν βασιλη,τν ειπα οταν θα περασει απο αλεξανδρεια να παμε για κανα καφεδακι να γνωριστουμε να παρει και εσενα μαζι θελω να ακουσω και να μαθω τις αποψεις σου σε πολλα θεματα.γι αυτο κανονιστε το ο βασιλης εχει το κιν.μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.