Jump to content
tsolias26

Footrest Σε Polo Gti 6R...

Recommended Posts

Τελικά μπήκε το footrest και έδειξε πολύ ωραία! Πλέον ανοίγοντας την πόρτα το μάτι σου πάει απευθείας στα pedal!

Πρόκειται για το εργοστασιακό footrest της VW που μπαίνει σε ΜΚ5 Golf GTI με κωδικό 1K1-864-551-SU αλλά με λίγες διακριτικές "αλλαγές" μπαίνει άνετα και στην Polara!

Αρχικά μια πρώτη φώτο από τα υλικά:

img20120420112300.jpg

Το footrest δείχνει από κάτω έτσι:

img20120420112324.jpg

οπότε με λίγο κόψιμο στα πλαστικά κλαπατζίγκαλα έχουμε αυτό το αποτέλεσμα:

img20120420113613.jpg

Στην συνέχεια με κόλλα διπλής όψης της 3Μ η οποία υπόσχεται δυνατή κόλληση έχουμε το τελικό αποτέλεσμα:

img20120420120442.jpg

Θα βγάλω και καλύτερη διότι είχε πολύ ήλιο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κανονικα το polo gti δεν εχει footrest? Στο scirocco εχει ενα πλαστικό απλό footrest το εβγαλα και εβαλα αυτο ...

Μήπως μπαίνει βιδωτό οπως σε εμένα ? ή ειναι οπως το cupra το polo Που δεν εχει καν footrest και αναγκαστικά το βάζεις κολλητό?

Link to comment
Share on other sites

το κοστος?

γυρω στα 15 ευρω κανει

κανονικα το polo gti δεν εχει footrest? Στο scirocco εχει ενα πλαστικό απλό footrest το εβγαλα και εβαλα αυτο ... Μήπως μπαίνει βιδωτό οπως σε εμένα ? ή ειναι οπως το cupra το polo Που δεν εχει καν footrest και αναγκαστικά το βάζεις κολλητό?

ενα πλαστικο εχουμε το οποιο ειναι σα ραμμενο στη μοκετα δεν εχει βιδες.οποτε μονο κολλητο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μια μικρη διορθωση για να διευκολύνω ο κωδικος του ανταλλακτικου εχει και ενα Β στο τελος 1K1-864-551-SUΒ

καλη μας συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παρα πολυ ωραιο ανεδειξε πραγματικα το εσωτερικο... τα κλαπατζιγκαλα με τι τα εκοψες? εχει καλη εφαρμογη πανω στο κομματι του δαπεδου?? στην αντιπροσωπεια μονο με τον κωδικο αυτο το ζητησες? γιατι ειναι περιεργοι τοτε που πηρα τα πενταλ επρεπε να δει αν ειναι διαθεσιμα για το αμαξι μου και κατι τετοια χαζα για να μου τα δωσει....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.