Jump to content
kouliss

Weekly Day Out - Αττική - Κυριακή 29/4, 11:00, Κορωπί, Kart Day

Recommended Posts

kartday-apr-2012.jpg

Αγαπητοί φίλοι,

Το Hellenic VWClub αυτή την Κυριακή 29 Απριλίου θα πραγματοποιήσει για τα μέλη της Αττικής ένα KART DAY γεμάτο ένταση, ανταγωνισμό, δράση και διασκέδαση!

Η πρώτη ταχύτερη τριάδα κερδίζει τον αγώνα!!!

Το KART DAY θα πραγματοποιηθεί στην πίστα Speed Force Racing Kart που βρίσκεται στην περιοχή Σκοπευτηρίου θέση Βουρβάτσι στο Κορωπί. Χάρτη θα βρείτε κάνοντας κλικ εδώ

ανάλογα με την περιοχή που μένετε: Βόρεια Προάστια ή Νότια Προάστια.

Σημαντικές Πληροφορίες

Τόπος συνάντησης: Απευθείας στην πίστα

Ώρα συνάντησης: 11:00

Ώρα εκκίνησης γκρουπ: 11:30

Διάρκεια συμμετοχής : Δύο 10 λεπτά

Κόστος συμμετοχής: 20 ευρώ

Γενικοί κανόνες:

1)Όλοι όσοι συμμετάσχουν στον αγώνα θα τρέξουν 2 φορές για 10 λεπτά.

2)Όταν σημειωθούν οι συμμετοχές και αναλόγως πόσα άτομα θα είμαστε θα χωριστούμε σε group μέχρι 8 ατόμα το πολύ το καθένα.

3)Αρχικά τρέχει κάθε γκρουπ για 10 λεπτά και σημειώνεται ο ταχύτερος γύρος κάθε ατόμου απο όπου θα προκύψουν οι νικητές του εκάστοτε γκρουπ.

4)Ακολουθεί ο μικρός τελικός μεταξύ των μελών με τους πιο αργούς χρόνους για 10 λεπτά.

5)Κατόπιν στον μεγάλο τελικό τρέχουν οι πιο γρήγοροι από κάθε group για την κατάκτηση μιας απο τις τρεις πρώτες θέσεις!!!

Φροντίστε να δηλώσετε την συμμετοχή σας με τον γνωστό τρόπο ώστε να προετοιμαστούμε κι εμείς καλύτερα. Παράδειγμα kouliss, +1.

Φυσικά και σε αυτή την συνάντηση μπορείτε να έρθετε μόνοι ή με την δική σας παρέα και ασχέτως τι Volkswagen όχημα έχετε!!!

Σας περιμένουμε για να δούμε τις δικές σας... ΣΒΟΥΡΕΣ!

Εκ του Δ.Σ. του Hellenic VWClub.

-----------------------

Συμμετοχές ( ~ 18 ):

  • kouliss
  • doumasj
  • MRD Tuning +1
  • georgedj +1
  • doggy
  • kostasmk5
  • passatoukos
  • skaraviaios_potasas
  • lancia16hf +1
  • svouras
  • Tonyantony
  • Chrimht + Koumparos-Alekos
  • alex_fsi
  • propuplssgti

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι εκεί!

Τώρα το αν θα τρέξω στη πίστα θα εξαρτηθεί από την κατάσταση του γονάτου μου :)

Link to comment
Share on other sites

Μέσα!!!

Edited by skaraviaios_potasas
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω ανεβασμένο το θέμα.

Έχουμε και λέμε.

Στο πρώτο group ήμουν δευτερος,στον τελικό πάτωσα.

Στον τελικό πρώτος ήταν ο alex_fsi,δεύτερος ο tony_antony και τρίτος ο doumasj...

Κόσμα μπορεί να ήσουν τελευταίος,αλλά όλο το vw club μόνο εσένα έβλεπε στην πίστα :D

ακουλουθούν μερικές φώτος.

post-12097-0-95954600-1335710680_thumb.j

post-12097-0-39717800-1335710724_thumb.j

post-12097-0-75710200-1335710735_thumb.j

post-12097-0-11807600-1335710757_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήγα 1η φορά σε συνάντηση, οι εντυπώσεις μου είναι οι καλύτερες.Και όσον αφορά τον αγώνα στον τελικό υπήρχε καλός ανταγωνισμός :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα απολαυστικό πρωινό γεμάτο ένταση και ανατροπές..Η αδρεναλίνη χτύπησε κόκκινο και όλοι οι αγωνιζόμενοι ήτα στην θέση τους για τις πολυπόθητες πρώτες θέσεις...

Ο συναγωνισμός μεγάλος αφού ο κυριότερος μας αντίπαλος (το χρονόμετρο) δεν άφηνε περιθώρια λάθους..

Βέβαια θα καταγγείλω τον kostasmk5 που στον ΜΕΓΑΛΟ ΤΕΛΙΚΟ με έκλεισε 3 φορές αντικανονικά στο εσωτερικό της στροφής με σκοπό να μην τον περάσω...Κωστάκη πάρτο χαμπάρι υπάρχουν πιο γρήγοροι από σένα...!!!! χαχαχαχα

Η 3η θέση ανήκει σε μένα όπως προείπε ο passatoukos αλλά μπορώ να πω ότι ο ΜΕΓΑΛΟΣ αλλά και ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ είχε πολύ αγωνία και τετακιέ...

'Οταν αναρτήσει ο κοσμάς τα στατιστικά θα χουμε μια εικόνα και με τους χρόνους...

Συγχαρητήρια στους 2 πρώτους νικητές καθώς και σε όσους αγωνίστηκαν...

Μεγαλός θλιμμένος της ημέρας ο MRD TUNING που έχασε από....τα αποδυτήρια παταγωδώς αλλά ο μεγάλος μεγάλος νικητής για μένα είναι ο Λευ kouliss που στην παρθενική του εμφάνιση στις πίστες απέσπασε το χειροκρότημα όλων....

Ευχαριστούμε όλους οσους ήρθαν είτε για να τρέξουν είτε για την παρέα η οποία ήταν μεγάλη αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Εν πρώτοις να σας ευχαριστήσω όλους για την συμμετοχή σας!

Κατά δεύτερον σας αναρτώ εδώ τα αποτελέσματα και τους χρόνους για να βγάλετε τα συμπεράσματα σας!

kart day 29_04_2012.pdf

Ως τρίτο σημείο να αναφέρω ότι σας εκτιμώ ιδιαίτερα που με αντέξατε καθότι... είμαι πιο αργός και απο τις χελώνες!!!

Φυσικά όσοι ήσασταν παρόντες πρέπει να το διασκεδάσατε δεόντως... εγώ πάντως σε όλη την διαδρομή γελούσα με τον εαυτό μου ... χαχαχαχαχαχα!!!

Απο εκεί και πέρα τα σχόλια δικά σας!!!

Φωτογραφίες θα βρείτε στο άλμπουμ κάνοντας κλικ εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Kοσμά στο άλμπουμ δεν έχει φωτογραφίες :p

εχω ορισμενες θα τις ανεβασω αυριο!! :thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

Θα εμφανιστούν και οι φωτογραφίες... επεξεργαζόμουν το βίντεο από το 1st Secret Location Meeting. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες από την συνάντηση και τις ... σβούρες μας... αναρτήθηκαν!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω πως είναι εμφανές ότι στο επόμενο Kart Day ο Λευ kouliss θα σας ξεπατώσει όλους!

Αν δείτε βελτίωσε το χρόνο του κατά 15 ολόκληρα δευτερόλεπτα οπότε... έρχεται η ώρα σας!

Το νου σας την επόμενη φορά! χαχαχαχαχα

Πέρασα πολύ όμορφα, ψήθηκα και λίγο από τον ήλιο αλλά δυστυχώς δεν έτρεξα. Το ρημάδι το γόνατό μου δεν μου επέτρεψε να το ρισκάρω.

Άντε και στα επόμενα Κοσμάααααααααα!!!

Χάρηκα που είδα πολύ κόσμο και ειδικά νέα μέλη και φυσικά που το διασκεδάσαμε όλοι μας!

Σ.σ. θα παραγγείλω ένα στεφανάκι για την κηδεία του kart του MRD που δεν μπορούσε να δεχτεί πως τελικά δεν μπήκε στην τριάδα!

χαχαχα :p

Link to comment
Share on other sites

Ακολουθεί το βίντεο από τον αγώνα και... θα γελάσει κάθε πικραμένος... αν παρακολουθεί το πιο αργό καρτ!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.