Jump to content
nikostoxic

Golf Iv 1.8 T Διακοπές

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το golfaki μου που είναι το 1.8 turbo.

Όταν ξεκινάω πατώντας λίγο το γκάζι μου κάνει διακοπές κάποιες φορές έντονες και κάποιες όχι και τόσο αλλά όταν το ανοίξω πολύ τότε είναι μια χαρά. Έχω την εντύπωση ότι αυτό παρουσιάζεται όταν πάει να ανοίξει η τουρμπίνα. Για παράδειγμα έχοντας γύρο στα 80-90 χλμ/ω με τετάρτη κάνει διακοπές στις 2.500 και στροφές όταν φτάσει στις 2.700 και πάνω τότε δουλεύει κανονικά.

Ελπίζω να βρεθεί γρήγορα το πρόβλημα γιατί με αναγκάζει να τρέχω λίγο παραπάνω...! :D

Link to comment
Share on other sites

Ρεύματα. Τσέκαρε μπουζι πολλαπλασιαστη/στες και μπουζοκαλωδια. Προσοχή μη σε βάλουν σε έξοδα χωρίς να χρειάζεται.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ρεύματα. Τσέκαρε μπουζι πολλαπλασιαστη/στες και μπουζοκαλωδια. Προσοχή μη σε βάλουν σε έξοδα χωρίς να χρειάζεται.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Θα μου φανεί περίεργο αν είναι από ρεύματα γιατί αν το πηγαίνω με υψηλές στροφές για λίγη ώρα μετά στρώνει και δεν παρουσιάζει καθόλου το πρόβλημα..

καθαρισε πεταλουδα και θα εισαι τζαμι.

Θα το επιχειρήσω αύριο. Εύκολο μου φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα εκανε κατι τετοια το δικο μου ειχα καθαρισει πεταλουδα αλλαξα μπουζι τσεκαρα πολλαπλασιαστες και τελικα μετα απο ολα αυτα ηταν αντλια βενζινης μωλις την αλλαξα ολα μια χαρα.........

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα εκανε κατι τετοια το δικο μου ειχα καθαρισει πεταλουδα αλλαξα μπουζι τσεκαρα πολλαπλασιαστες και τελικα μετα απο ολα αυτα ηταν αντλια βενζινης μωλις την αλλαξα ολα μια χαρα.........

Αντλία βενζίνης άλλαξα πριν από 9.000 χλμ περίπου στο γενικό σέρβις που έκανα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο στην Θεσσαλονίκη. Όπως και να 'χει πάλι εκεί θα καταλήξω μου φαίνεται.. :/
Link to comment
Share on other sites

Αν αλαξεις αντλια παλι βαλε απο το s3 εγω αυτη εβαλα ειναι μεγαλητερης αντοχης και ειναι και 4μπαρη σε σχεση με τη μαμα που ειναι 3μπαρη δουλευει αψογα απλως βουλωνεις με κατι την επιστροφη γιατι εχει 2 σοληνακια σε σχεση με τη μαμα που εχει ενα.........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.