Jump to content
tsampikos gt

Νικελ Διακοπτησ Φωτων Σε Golf Gt Sport

Recommended Posts

θα το παρω το συστηματακι!

μηπως ξερεις εχει mode 1 και mode 2 τι μπορει να ειναι επιλογες?

και 1 ρυθμιστη

Φιλε μου απο οτι το κοβω το κιτ, εχει ως εξης, το mode 1,2, προφανος ειναι για να επιλεγεις ποια σκαλα 8ες να αναβει αυτοματα, θεσεος, πορειας, βλεπω επισης πως εχει μια μικρή μπαταρια, αυτην προφανος την εχει για να λειτουργει ο αισθητηρας, να σημειωσω πως με την εγκατασταση του θα πεζουνε και σωστα οι λειτουργιες coming liaving home και τι ενοω. τωρα σε μενα το coming home λειτοθργει αφου αφυσω αναμενα τα φωτα πορεια, και φυσικα το εχο προγραματισει μετα απο 18''να σβυνουνε. με αυτο το κιτ, την ημερα οταν θα βαζεις το κλειδι στην μιζα δεν θα αναβουνε τα φωτα τα οποια τα ειχες αφήσει αναμενα απο βραδεις. Το ιδιο και με το ξεκλειδωμα του αυτοκινητου liaving home, την ημερα δεν θα αναβουνε παρα μνο το βραδυ. Ελπιζω το Κινεζικο κιτ να ανταποκριθει στις προσδοκιες μας ολων !!!! διοτι με το να αναβει και να σβήνει μονα του τα φωτα στα τθνελ και την νυχτα δεν λει και κατι.

βρήκα ενα βιντεο:

που παρατηρω πως ο νεος διακοπτης δεν εχει θεση για προβολακια ομιχλης, εγω στο golf δεν εχω προβολακια, θα λειτουργεο ο διακοπτης με την θεση για προβολακια? μπορει να το διευκρινισει καποιος με τον παραγγελιοδοχο? ο κινεζος εχει διακοπτες χωρις την θεση για προβολακια ομιχλης?

ευχαριστω

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα σημερα αντιπροσωπια μου ειπανε πως το κιτ δεν ειναι της VW αλλα κινεζικη πατεδα, αυτο βεβαια δεν λει και τιποτα, λειτουργει κανονικα, περιμενουμε λυπον ολοι μας τον φιλο μας που θα το τοπθετησηει, εντυπωσεις και τα σχετικα και στη συνεχεια παραγκελνουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Στελνω e-mail στον κινεζο και τον ροταω εαν το κιτ ειναι σιμβατο με Golf 5 2005 μοντελο και δεν με απαντα, περιμενουμε ολοι με ανιπομονισια να το τοποθετησει καποιος και να μας πει εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Αν ψηθητε για γκρουπ μπαι εγω ειμαι μεσα παντως...πολυ καλη φαση!Γιατι εχει ψιλοξεφτηση το διακοπτακη το δικο μου και ηθελα καινουργιο!Ευκαιρια να το βαλω και αυτοματο! :)

Link to comment
Share on other sites

Και γω μεσα. Εχω και το coming - living

θα ειναι καλη φαση και με το αυτοματο

Αν ομως δεν εχει θεση ο διακοπτης για τα

φωτα ομιχλης... ειναι προβλημα

Edited by Panther
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω προσπαθησα αλλα τιποτα αλλα τελος παντων οποιος ενδιαφερεται πραγματικα ας στειλει π.μ με τηλ για να συνενοηθουμε,

η σκεψη μου ειναι να κανουμε μαζικη παραγγελια 4 η 5 με μεταφορικα μονο 20 δολαρια θα ερθουνε σε εμενα και εγω θα τα αποστειλω ταχυδρομικως συστημενα στο καθενα σας.

νομιζω πως ειναι η πιο φθηνη λυση

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν ημερες μου ηρθε στα χερια μου το

http://www.aliexpress.com/store/product/VW-GOLF-PASSAT-TIGUAN-AUTO-HEADLIGHTS/315636_551623677.html

το κιτακι δουλευει πολυ καλα με ενα προβλημα που με νευριαζει απιστευτα δεν μου λειτοργει το leaving home στην θεση auto ενω στην μεσαια σκαλα του διακοπτη λειτουργει κανονικα και το CH LH ενω ο αισθητηρας δουλευει κανονικοτατα.

και λεω τωρα εγω μηπως γινεται κατι με την κωδικοποιηση (vag com)???

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μέρα φυσικό είναι να μην λειτουργεί το leaving home.Λειτουργεί πλέον λόγω αισθητήρα μόνο τη νύχτα στο auto.

Link to comment
Share on other sites

φιλε professor αυτο λεω οτι ουτε το βραδυ λειτουργει και δεν ξερω τι να κανω.

Πρώτα είδα το p.m σου και μετά το ποστ σου.Όπως σου εξήγησα το κινέζικο μαραφέτι δεν έχει καμιά σχέση με τον εργοστασιακό αισθητήρα ο οποίος συνδέεται με τον central electronics.Είναι απλά και μόνο για τα φώτα.Αν δουλεύει σωστά τότε νομίζω ότι αποτελεί μία τίμια αγορά.Το θέμα του coming home και του living home νομίζω έρχεται δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν ημερες μου ηρθε στα χερια μου το

http://www.aliexpres..._551623677.html

το κιτακι δουλευει πολυ καλα με ενα προβλημα που με νευριαζει απιστευτα δεν μου λειτοργει το leaving home στην θεση auto ενω στην μεσαια σκαλα του διακοπτη λειτουργει κανονικα και το CH LH ενω ο αισθητηρας δουλευει κανονικοτατα.

και λεω τωρα εγω μηπως γινεται κατι με την κωδικοποιηση (vag com)???

Φιλε μου, οταν ο διακοπτης ειναι στην μαισεα σκλαλα δηλαδη στα φωτα πορειας λες πως σου λειτουργει και και το coming και το leaving, την ημέρα οταν πατας να ξεκλειδώσεις και ο διακοπτης ειναι στή μεσαια σκαλα σου αναβουνε τα μεσαια φωτα του αυτοκινήτου ?, (leaving home λειτουργεια) ή ο αισθητήρας δεν επιτρέπει να ανάψουνε.

Link to comment
Share on other sites

βασική προυπόθεση, με καλωδιο vagcom ενεργοποιηείς και το coming και το leaving home, στη συνέχεια βάζεισ τον διακόπτι στο Auto και δοκιμαζεις να ξεκλειδώσεις το αυτοκίνητο, εαν ειναι μερα σκεπάζεισ τον αισθητηρα για να καταλαβενει πως ειναι νυχτα, εαν δεν σου αναψουνε, επανο ο διακοπτης που τοποθετησεσ εχει ενα διακοπτακι παιξε λιγακι με αυτο δοκιμασε τισ 2 θεσεισ που εχι και επανελαβε την παραπανο διαδικασια κλειδωμα ξεκλειδομα, εαν και παλι δεν παιξει βαλε τον διακοπτι στην μεσαια σχαλα και δες παλι τι κανει, εαν και εκει παλι δεν αναψουνε τα φωτα κατα το ξεκλειδωμα και σκεπασμενο τον αισθητηρα μαλον δεν θα υποστηρίζει το κυκλωμα. Πιστευω πωσ εαν παιξεισ με το διακοπτακι τισ πλακετασ που εχει διπλα απο το trimer που ριθμιζεισ την ευσθησια τησ φωτηνοτητας θα λειτουργησει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Οταν τον διακοπτη τον εχω στα φωτα πορειας λειτουργει και το Coming home και το Leaving home αλλα οταν το βαλω ατην θεση auto λειτουργει μονο το Coming home το διακοπτακι το πειραξα αλλα δεν κανει τιποτα το προβλημα απο'τι φενεται ειναι στον κυκλωμα οπου στην θεση auto δεν αφηνει να το λειτουργησει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε, τεληκα αυτος ο διακοπτης εχει και τα προβολακια; σε τουραν που εχω μπαινει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.