Jump to content
hatson

Ανταπτορες Για Led Πισω Φωτα

Recommended Posts

Καλησπερα ,

είμαι κάτοχος ενός golf mk6 160ps εβδομάδας κατασκευής 01/11 και ψάχνω να βρω τους αντάπτορες που συνδέονται στα led πίσω φώτα . Ψάχνω εάν υπάρχουν στην Ελλάδα σε κάποιο μαγαζί ή από κάποιον ιδιώτη . Έχω βρει στο citysound αλλά μου είπε απο σεπτέμβρη . Ξέρετε κανένα μαγαζί που να έχει ?????

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα led πισω φώτα του vw golf 6 gti και υπαρχει ενας ανταπτορας που συνδεεται στο φις της πλεξουδας των πισω φωτων και στο φις του φαναριου

NEW Taillights Adapter Cable Harness VW Golf 6 VI MK6 to LED Lights

Link to comment
Share on other sites

εγω που φοραω απο το R20 μου ειπαν πως λυνεται με το διαγνωστικο της αντιπροσωπειας,δεν εχω χρονο ομως να παω να το κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα παραγγειλα απο το ebay απο το tuning fanatic shop . Ξερει καποιος να κανει κωδικοποιηση ? Στην αντιπροσωπεια μοθ ειπαν οτι πρεπει να δουν απο ενα golf 6 gti με led να δουν την κωδικοποιηση και να μου την περασουν :sorry: . Ξερει κανεις να την κανει ? :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να παίζει ρόλο η εκάστοτε έκδοση του BCM για την κωδικοποίηση.

Αν έχεις διάθεση για ρίσκο έλα να δοκιμάσουμε το dongle interface της Kufatec

που έχω και κάθεται και κωδικοποιεί αυτόματα τον BCM για την ύπαρξη led φαναριών

πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Τι ρισκο υπαρχει stakyrTSI ? Απ΄οτι ειδα εχεις κι εσυ led πισω φωτα .Εαν τα εβαλες μετα πως τα κωδικοποιησες ? Αθηνα μενεις ?

Link to comment
Share on other sites

Τα φαναρια τοποθετηθηκαν και ειναι απιστευτα . Το μονο που μου αναβει σφαλμα καμμενης λαμπας στο καντραν . Ξερει κανενας καποιο μαγαζι για κωδικοποιηση ή ξερει καποιος να την κανει :sorry: ? Το τι πρεπει να γινει στην κωδικοποιηση μου το εστειλαν απο το μαγαζι που πηρα τους ανταπτορες tuning fanatic shop .

Link to comment
Share on other sites

Τα φαναρια τοποθετηθηκαν και ειναι απιστευτα . Το μονο που μου αναβει σφαλμα καμμενης λαμπας στο καντραν . Ξερει κανενας καποιο μαγαζι για κωδικοποιηση ή ξερει καποιος να την κανει :sorry: ? Το τι πρεπει να γινει στην κωδικοποιηση μου το εστειλαν απο το μαγαζι που πηρα τους ανταπτορες tuning fanatic shop .

Φίλε μου έχω πάρει τα ίδια φανάρια με σένα από το ίδιο μαγαζί από ιμπει και ψάχνω την κωδικοποίηση. Μπορείς να μου στείλεις αυτό που σου έστειλαν με μι α φωτό ή σκανάρισμα;

Link to comment
Share on other sites

Τι ρισκο υπαρχει stakyrTSI ? Απ΄οτι ειδα εχεις κι εσυ led πισω φωτα .Εαν τα εβαλες μετα πως τα κωδικοποιησες ? Αθηνα μενεις ?

Εγώ τότε τα είχα κωδικοποιήσει με vcds..

Έγραψα για ρίσκο απλά γιατί δεν έχω δοκιμάσει καθόλου

το dongle adapter της Kufatec σε κάποιο αμάξι..

Ναι Αθήνα μένω.

Edited by stakyrTSI
Link to comment
Share on other sites

Οκ . Κατσε να ηρεμησω με την δουλεια και θα τα πουμε κι απο κοντα . Σ΄ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.