Jump to content
sodimitris

Εχει Βαλει Κανεις Μπουκακια Απο Gti Πισω;

Recommended Posts

παιδια αν εχει καπιος το 5αρι και πισωεχει βαλει το πλαστικο του gti και εχει βγαλει τα μπουκακια χωρις να αλαξει καζανακι ας μου το βγαλει μια φωτο απο κατω να δω πως τα εχει κολεισεθ.κ αν καπιος πουλαει το πισω πλαστικο απο gti ας με ενημερωσει γτ ψαχνω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να θελουν πατεντα και κοληση γιατι η μαμα εξατμηση κοιτανε τα στομια προσ τα κατω ενω αυτα προσ τα πισω.ενημερωσεμε αν θελεις φιλε.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ρε παιδια , αυτες οι μπουκες απο skoda yeti μπαινουν και σε golf 6 ?

Edited by lab74
Link to comment
Share on other sites

και επεισης αν καπιος γνωριζει να μου πει αν τεριαζε στο δικο μου (tsi 140 5αρι) το τελικο απο gti χωρις κοψηματα κλπ δλδ ξεβιδωνω το δικο μ καζανακι κ βιδωνω το αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Όταν μπω από το pc θα βάλω φωτός , τις έχω βάλει (skoda yeti) σε scirocco 1.4 160 , σε γκολφ 6 σίγουρα μπαίνουν , αν το 140αρι φίλε έχει ίδιες μπουκες με τα καινούργια 122αρια κ 160αρια ναι κάνουν από το yeti

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν καταλαβαινω γιατι κανεις δεν απανταει.....στο TSI 140 οι αποληξεις σου ειναι κρυφες μεσα. Οποτε θες εξατμισα να στις κοψει και απλα να σου βγαλει 2 σωληνες ισιους προς τα εξω. Απο εκει και μετα βαζεις 2 μπουκες με κολαρο και τελειωσε η ιστορια. Στα skoda, golf 6 , scirocco οι αποληξεις ειναι ΗΔΗ εξω.

Link to comment
Share on other sites

για αυτους πως ρωτάνε . Απο το Skoda Yeti σε 1.4 tsi κάνου 100% Κάνουν 38 ευρω καινουργιες απο αντιπροσωπεια της skoda Και μπαίνουν κουμπωτές σπροχωντες τες (αρκετη δυναμη)

imgp2777.jpgimgp2856o.jpgimgp2861m.jpg

Link to comment
Share on other sites

για αυτους πως ρωτάνε . Απο το Skoda Yeti σε 1.4 tsi κάνου 100% Κάνουν 38 ευρω καινουργιες απο αντιπροσωπεια της skoda Και μπαίνουν κουμπωτές σπροχωντες τες (αρκετη δυναμη)

imgp2777.jpgimgp2856o.jpgimgp2861m.jpg

Πολύ ωραία φίλε!Στη vw κάνουν 112!Τα παρήγγειλα και γω απλά μου παν οτι κλείνουν για δεκαπενταύγουστο και θα τα φέρουν δευτέρα, εμένα μου παν 28,κατι + φπα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ο φιλος ρωταει γιατι σε εμας η εξατμισει κοιταει προς τα κατω οποτε θελει κοψιμο και κολημα ασε που πρεπει να κοψει και προφυλακτηρα αν δεν τον αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

θα αλλαξω ετσι και αλιως παυλο @black1180 αλλλα τελικα ολα οκ,πειρα το κοματι απο gti προφυλακτηρα,βαφεται πειρα και ολοκληρο τελικο απο gti με μεγαλυτερς λιγο μπουκες απο αυτες που φοραει το gti ασυμετρες....

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

θα αλλαξω ετσι και αλιως παυλο @black1180 αλλλα τελικα ολα οκ,πειρα το κοματι απο gti προφυλακτηρα,βαφεται πειρα και ολοκληρο τελικο απο gti με μεγαλυτερς λιγο μπουκες απο αυτες που φοραει το gti ασυμετρες....

Φίλε πες μου όταν βάλεις το τελικό αν ακούς διάφορα γιατι με ενδιαφέρει!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πες μου όταν βάλεις το τελικό αν ακούς διάφορα γιατι με ενδιαφέρει!

τελικα βρικα σε πολυ καλητιμη κατι μπουκακια και δεν θα αλλαξω τελικο αλλα επειδη εχω ακουσειε χει λιγο ενα μπασο πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει απο παλιά ετοιμο θεμα για τις μπούκες του GTI σε κρυφή εξάτμιση

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=38594

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη με το θεμα τελικο αλλαξαν τα πραγματα θα αφησω το δικο μου και θα βαλω μια διακοσητικη διπλη και οχι 2 μονα,με το θεμα βαφης ελεγα να το αφησω αβαφο για να εχω και την επιλογη να δω πως διχνει στο αμαξι μου και αν δε μου αρεσει (που δεν θα μου αρεσει) στη συνεχεια το βαφω.ελεγα αν δεν βαριεμαι να το κανω ενα HOW TO.

@nikoskallithea αν ειναι το αμαξι σου αυτο που εχεις φοτο παραπανω...ζαντολαστιχα φαρδια και φιμε τζαμια......ΑΜΕΣΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δες και τις δικές μου εδώ και πως τις έχει κολλήσει απο κάτω. Είναι τρυπητές και έχει και λίγο μπάσο ειδικά στα ξερόγκαζα και στις μεσαίες στροφές

post-19877-0-86679900-1345065857_thumb.j post-19877-0-29712500-1345065850_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις την φωτό ανοίγει. Η μπούκα μπήκε στην μια τρύπα γιατί έτσι όπως είναι δεν μπορούσε να κάνει μου είπε τέτοια κούρμπα ώστε να βγάλει δυο μονές. Οπότε πήρε απο την αριστερή και την δεξιά την τάπωσε απλά άφησε μια τρυπούλα γύρω στο 30% για να αναπνέει και απο κεί... Το μπάσο είναι λόγω του δεύτερου τρυπητού σωλήνα... Δεν είναι πολύ και δεν έχει καμία σχέση με aftermarket καζάνια αλλά εμένα μ' αρέσει γιατί δεν μου παίρνει τ αυτιά στις ψηλές και είναι αρκετό για να σε προσέξουν αν θες. Ουτως η άλλως προσωπικά την έχω βάλει για ομορφιά κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδι μου για ομορφια μονο,ετσι κ αλλιως κανω και ταξιδια και ο θορυβος δεν ειναι..ασε που ειμαι της αποψης οτι ο καγγουρο-θορυβος δεν ειναι για τα golf...τα Golfakia ειναι σοωαρα αυτοκινητα...!(αποψη μου)...εχω κανει μια σκεψη γτ πειρα ιδια μπουκα το πως θα την βαλω να συνδεετε και με τις 2 εξοδους απο το καζανακι,αν πετυχει θα ανεβασω φωτο...μιας και θα τα φτιαψω μονος και τισ κολησεις!

αυτο που εχεις κανει δεν ξερω αν κανει δλδ αν φευγουν σωστα τα καυσαερια..

Link to comment
Share on other sites

και εγω παιδι μου για ομορφια μονο,ετσι κ αλλιως κανω και ταξιδια και ο θορυβος δεν ειναι..ασε που ειμαι της αποψης οτι ο καγγουρο-θορυβος δεν ειναι για τα golf...τα Golfakia ειναι σοωαρα αυτοκινητα...!(αποψη μου)...εχω κανει μια σκεψη γτ πειρα ιδια μπουκα το πως θα την βαλω να συνδεετε και με τις 2 εξοδους απο το καζανακι,αν πετυχει θα ανεβασω φωτο...μιας και θα τα φτιαψω μονος και τισ κολησεις!

αυτο που εχεις κανει δεν ξερω αν κανει δλδ αν φευγουν σωστα τα καυσαερια..

Το δικό μου δεν έχει θέμα γιατί είναι ο fsi και απο μαμά τον ένα θάλαμο του τελικού τον είχε τελείως ταπωμένο. Απλά το έκοψε εκεί που ήταν σφραγισμένο γιατί ακουμπούσε στην διπλανή που βγάλαμε έξω. Λογικά το δικό σου έχει διπλή απόληξη προς τα κάτω αφου ειναι tsi...

Καλή επιτυχία με τις κολλήσεις και προσοχή! Μακάρι να σου βγει όπως το έχεις σκεφτεί!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.