Jump to content
msdx

Πρόβλημα Με Βενζίνη Η Με Το Turbo ;

Recommended Posts

Κάποιες φορές όχι συχνά μπορεί και να κάνει μήνες να το αφανίσει το αμάξι δουλεύει σαν ατμόσφαιρα ξαφνικά. Δηλαδή ας πούμε πας χαλαρά και έχεις D και πατάς απότομα γκάζια κάνει κατέβαζα και δεν έχει ροπή η έχεις βάλει 4η μανουαλ 1500-2000 στροφές πατάς γκάζι και αυτό δεν ανεβάζει λες και έχεις ατμόσφαιρα. Το έχω πάει 2 φορές για έλεγχο και δεν έχουν βρει κάτι τώρα από εβδομάδα θα πάω για αλλαγή κινητήρα και θα τους πω να το δουν αλλά άμα δεν βγάζει σφάλμα θα μου πουν το ίδιο ρωτάω μήπως έχει συμβεί σε κάποιον και γνωρίζει να τους πω τι να κοιτάξουν .Το αμάξι είναι fabia vrs .

Edited by msdx
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές όχι συχνά μπορεί και να κάνει μήνες να το αφανίσει το αμάξι δουλεύει σαν ατμόσφαιρα ξαφνικά. Δηλαδή ας πούμε πας χαλαρά και έχεις D και πατάς απότομα γκάζια κάνει κατέβαζα και δεν έχει ροπή η έχεις βάλει 4η μανουαλ 1500-2000 στροφές πατάς γκάζι και αυτό δεν ανεβάζει λες και έχεις ατμόσφαιρα. Το έχω πάει 2 φορές για έλεγχο και δεν έχουν βρει κάτι τώρα από εβδομάδα θα πάω για αλλαγή κινητήρα και θα τους πω να το δουν αλλά άμα δεν βγάζει σφάλμα θα μου πουν το ίδιο ρωτάω μήπως έχει συμβεί σε κάποιον και γνωρίζει να τους πω τι να κοιτάξουν .Το αμάξι είναι fabia vrs .

καλα για αθτο το προβλημα πας για αλλαγη κινητηρα????

Link to comment
Share on other sites

msdx,

το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περιμένεις την αλλαγή του κινητήρα και μετά να το παρακολουθήσεις. Έτσι όπως είναι η κατάστασή σου δεν έχει και πολύ νόημα να το ψάξεις, γιατί αν είναι ο κινητήρας θα αλλαχθεί, αν η συμπεριφορά αυτή συνεχιστεί και μετά την αλλαγή τότε θα ξέρεις ότι δεν είναι το μοτέρ, οπότε θα κοιτάξεις προς κιβώτιο ταχυτήτων και εγκέφαλους είτε κεντρικό είτε σαζμάν.

Ξεκίνα από τα εύκολα και μετά πάμε πιο πέρα. Κι όσο αφορά την Ν75 ναι θα σου άναβε λαμπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη έκανα λάθος, ΔΕΝ ανάβει λαμπάκι, αλλά στο διαγνωστικό βγαίνει. Αλλά και πάλι δεν παίρνω και όρκο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.