Jump to content
mkaragiannis

Κοψιματα Και Revo

Recommended Posts

Προσωπικα μου εκανε απο 4500 και ανω με γκαζι στο πατωμα.. 8)

Εγω δεν ειχα misfires

αλλα μηχανικο σφαλμα τις αντλιας καυσιμου

Τα misfires ανήκουν αποκλειστικά σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα πριν πάω

για οριστική διαγραφή

Του προγράμματος της

revo δοκίμασα τον

αφρό της AMSOIL

αυτο που να αναφέρω

είναι πως γίνεται όταν

ανεβαζω στροφές σιγα σιγα

να μην κάνει κανένα

κόψιμο και όταν παταω τέρμα

γκάζι να κάνει τα κοψιματα

τελικά πιστεύω ότι η αιτία

τουλάχιστον στο δικό μου το

αμάξι είναι το προγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Με τον αφρο εβγαλε καθολου καπνιλα???

Πανε αλλαξε προγραμμα βρε αδερφε αφου τα εχουμε πει απειρες φορες

Εγω λεω να μην αλλαξει το προγραμμα!!! δεν ειναι καιροι να δινεις λεφτα απο δω και απο κει χωρις λόγο,να πας στα κεντρικα να βρουν τη λύση όπως εκαναν στο jim!!! Να ασχοληθουν μεχρι να βρουνε λύση!!!

(*εκτος βεβαια αν εχεις ξερεις οτι θα παρεις πίσω τα λεφτα σου,οποτε το πραγμα αλλαζει!)

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να μην αλλαξει το προγραμμα!!! δεν ειναι καιροι να δινεις λεφτα απο δω και απο κει χωρις λόγο,να πας στα κεντρικα να βρουν τη λύση όπως εκαναν στο jim!!! Να ασχοληθουν μεχρι να βρουνε λύση!!!

(*εκτος βεβαια αν εχεις ξερεις οτι θα παρεις πίσω τα λεφτα σου,οποτε το πραγμα αλλαζει!)

Συμφωνω να πας να σου βρουνε λυση η παρε τα λεφτα και αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Με τον αφρο εβγαλε καθολου καπνιλα???

Πανε αλλαξε προγραμμα βρε αδερφε αφου τα εχουμε πει απειρες φορες

Γιάννη καπνιλα δεν έβγαλε σχεδόν καθόλου

τώρα αναφορικά για το προγραμμα θα δω τι θα κάνω !

@ fanis & patroclos η ίδια η

Cargate μου είπε ότι το

Προγραμμα της λειτουργεί

Τέλεια και ότι

Πρόβλημα έχει το αμάξι

εγω απλα περιμένω να βγει το προγραμμα

Αν όντως έχει θέμα το αμάξι

Τότε σίγουρα θα το ξανακάνει

Αν όμως δεν κάνει τα κοψιματα

Τότε.......

Edited by mkaragiannis
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καπνιλα δεν έβγαλε σχεδόν καθόλου

τώρα αναφορικά για το προγραμμα θα δω τι θα κάνω !

@ fanis & patroclos η ίδια η

Cargate μου είπε ότι το

Προγραμμα της λειτουργεί

Τέλεια και ότι

Πρόβλημα έχει το αμάξι

εγω απλα περιμένω να βγει το προγραμμα

Αν όντως έχει θέμα το αμάξι

Τότε σίγουρα θα το ξανακάνει

Αν όμως δεν κάνει τα κοψιματα

Τότε.......

Εγω εχω Revo αλλα με την περιουσια μου δεν παιζει κανενας.

Να πας να στο λογκαρουν να το δουνε και να σου δωσουν νουμερα υπογεγραμμενα οτι το προγραμμα κατα την δικη τους αποψη ειναι οκ.

Μετα θα την βρουμε την λυση.

Η λυση παντως δεν ειναι να πας να πληρωσεις αλλο προγραμμα διοτι οπως λενε το προγραμμα εχει εγγυηση 2 χρονια το λιγοτερο.

Ειναι υποχρεωμενοι να το διορθωσουν για οποιαδηποτε αναβαθμιση γινεται απο την μαμα εταιρια.

Πηγες εκει αυτες τις μερες 'η θα πας??

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη σου ειπα και τηλεφωνικα καποια πραγματα.Εγω πριν βρω την λυση κοιταξα τα παντα απο μηχανικα συν οτι ειμουν 99% σιγουρος γιατι τα check engine ξεκινησαν με το μου περασαν την 9974!!Την ιδια μερα μου εβγαλε τα misfires.Πριν δεν ειχα κανενα προβλημα με το revo,ειχα κανει και 15000 χλμ.Εσενα σου εβγαλε προβλημα με το που εβαλες το προγραμμα.Που σημαινει 50% ασυμβατοτητα προγραμματος με το αμαξι σου και 50% μηχανικη βλαβη που βγηκε στην επιφανεια με το προγραμμα.Η ευκολη λυση ειναι να βγαλεις το προγραμμα .Στην θεση σου θα εψαχνα τα παντα απο μηχανικα και αν ειμουν 100% σιγουρος θα αλλαζα προγραμμα.

Μιας και μηλησαμε πιο πανω για αντλια βενζινης ,εμενα στην αντιπροσωπεια την αλλαξαν δοκιμαστικα να δουν αν φταει αυτο και χωρις κοστος!!Αρκει να βρεις μια vw που να βαζει revo.

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

@jim

Δημητρη τα έχω τσεκάρει όλα εκτός απο άνοιγμα κινητηρα!! Τα

πάντα είναι σωστά. Το μόνο

που δεν τσεκαρα είναι

Μπεκ

Άνοιγμα μοτέρ

Τι άλλο πρέπει να

κάνει ένας χρήστης που έβαλε

Ένα γαμόρογραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία να βρεθούμε να τα δούμε

Eγω τα βλεπω λίγο πιο απλα! Ενας μεσος κατοχος vw που βαζει ενα προγραμμα σε μια επωνυμη εταιρια,δεν ειναι υποχρεωμενος να εχει γνωσεις μηχανολογιας,ουτε χρησης και κατοχης vag com!Σε οποιοδηποτε προβλημα-δυσλειτουργία επικοινωνει με την εταιρια ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ!

Αυτοι σωστα (* το σωστα ειναι λίγο σχετικο) του λενε οτι το προβλημα δεν είναι στο δικο τους προιον αλλα μηχανολογικο! Με αυτο το τροπο αποκλειουν το μηχανικο προβλημα! και είναι μεχρι ενος σημειου λογικο...πχ. οι πολλαπλασιαστες ως γνωστον εχουν θεμα....το φανταζεσαι να τρεχεις καθε τοσο με το παραμικρο στο προγραμματιστη...δε γινεται!!!

Αφου λοιπον το αμαξι ελεγχθει μηχανολογικα,πας στο προγραμματιστη,και μετα είναι δικο του θεμα!!! Αυτος ειναι υποχρεωμενος και βασικες γνωσεις μηχανολογιας να εχει,και χρησης του vag com!!! οποτε ή σου λυνει το προβλημα ή σου λεει τι μηχανολογικο προβλημα εχει (που δεν το βρηκε ο μηχανικος σου) ή σου δινει τα λεφτα σου πίσω!

Νομιζω αυτη η σειρα είναι η πιο σωστη και λογικη!!! Δωστε ομως την ευκαιρια στο προγραμματιστη να λύσει το προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Τα μπεκ μετριουνται και με διαγνωστικο

Αν το προβλημα ειναι σε συγκεκριμενο/ους κυλινδρους με ενα "σταυρωμα" στα μπεκ νομιζω ειναι η πιο σιγουρη λυση .

Link to comment
Share on other sites

Ότι καθαρίζονται

Καθαρίζονται το θέμα είναι

Ότι δεν

Καλιμπραρονται!!!

και αυτο που σας Λεω είναι

Σίγουρο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.