Jump to content
passatfsi

Πολυτελες Αμαξι

Recommended Posts

εγω θα τα ελεγα της σειρας...πολυτελειας θα ελεγα απο 50000 ευρο και πανω αμαξι....

Link to comment
Share on other sites

θεωρειτε το passat b6 και μετα και το passat cc αμαξια πολυτελειας?

εγω λεω ναι

Αν είναι με φουλ εξοπλισμό άνεσης highline...........ίσως.......

Επιβλητικό αυτοκίνητο θα το έλεγα σίγουρα.Ο όρος πολυτέλεια παραπέμπει σε άλλες μάρκες.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω. Συμαντικό ρόλο παίζει τι εξτρά έχει ένα αμάξι πάνω από το εργοστάσιο.

πχ. Το 2003 το τότε passat που πρωταγωνιστούσε και σαν ταξί στην Ελλάδα δεν το έδινα σημασία. Έλεγα ένα απλό αμάξι με την δυνατή έκδοση 1.8Τ 20VT.

Εκείνη την χρονιά πάω Γερμανία και ένας φίλος μου είχε πάρει το Passat VR6 2.7cc 192ps. Το βλέπω από έξω καμία σχέση με τα passat που έβλεπα στην Ελλάδα.

Ενα χρώμα δίχρωμο πράσινο με γκρι 18αρες ζάντες χαμηλωμένο διπλές εξατμίσεις V6 σήμα πίσω,το εσωτερικό δερμάτινο μπεζ σαλόνι με ηλεκτρικά καθίσματα μπροστά Navigation της VW Quattro 5αρι σαζμάν και δεν ήθελα να βγω από μέσα.

Στο θέμα μας τώρα. 

Τα εξτρά πέζουν ρόλο. Αλλη αίσθηση είναι να μπεις σε ένα αμάξι με εξτρά και αλλιώς είναι να μην τα έχει.

Μπάινω σε CC άδειο και λέω αυτό το αμάξι δεν θα το αγόραζα. Μπαίνω στο δικό μου και δεν θέλω να βγω.

Με εξτρά το Passat αλλά και το CC αλλάζουν αρκετά σαν αμάξια.

τώρα για τα αμάξια που κοστίζουν 50.000 και είναι ποιο πολυτελές και καλά. Γνωστός μου έδωσε 50.000 και πείρε Mercedes benz E200 1.8 με δερμάτινο σαλόνι.

Σε σχέση εσωτερικού ποιο hitech και μοντέρνο είναι το δικό μου στα πολλά χιλιόμετρα ποιο άνετο και ήσυχο είναι το δικό μου οπότε θα το σύγκρινα με CLS το CC.

Εχει λιμουζίνες που κάνουν ποιο πολλά λεφτά αλλά η VW group γενικά έχει βγάλει πολύ αξιόλογα αμάξια που με ποιο λίγα λεφτά απολαμβάνεις την χλίδα που έχουν αμάξια ποιο ακριβά.Καλά μην μου πέιτε κάποιοι αμάξια 200.000-300.000 limo μιλάμε για φισιολογικά επίπεδα.

Οπότε ΝΑΙ το Passat και το CC είναι πολυτελές αμάξια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κουκλε ειναι της σειρας ειναι χωνεψε το....για πολυτελεια θα ελεγα προτεινα απο audi a6 και πανω....αλλα αν σωνει και καλα να βαπτιστει το πασσατ πολυτελες επειδη εχει δερματινο σαλονι και τα ηλεκτρονικα καλουδια τοτε το sonata της χιουνται θα πρεπει να ειναι η χλιδα σκετη..χ.αχαχα γιατι ολα αυτα τα εχει στανταρ.....πολυτελες για μενα τουλαχιστον ισχυει για ενα αμαξι που δεν το εχουν ολοι..πως να το κανουμε δηλαδη.,..οταν ολοι μπορουν ν απαρουν κατι τοτε γινεται της σειρας....δηλαδη του απλου κοινου θνητου...του λαουτζικου που λεμε.χαχαχαχαχα το ξερεις οτι ολα αυτα τα κανω για να παρω ποιο φτηνα χαχαχαχαχαχα περιμενω πωλητηριο λεμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το Α6 αυτην την στιγμή είναι ποιο φθηνό από ένα CC.....;) Για μένα πολυτελές αμάξι είναι BMW 6-7 series, Mercedes S,SL Audi A8.

Κάτσε ακόμα δεν έφυγα...:) Μέχρι το καλοκαίρι θα το εχω. Μετά η θα βγει όλο το κιτ να πουλιθη (εισαγωγή,σκαστρα με σωλινοσεις,Κ04,ιντερκούλερ, εξάτμιση από μπροστά μέχρι πίσω,φρένα με δαγκανες s5 345 δίσκος) και θα πάει το αμάξι ανταλλαγή με κανένα 3.000cc εδώ στην ελλάδα.

Τα σκοτώνουν τώρα φαντάσου τον χειμώνα...;) Η θα πουλιθει το αμάξι οπως είναι Γερμανία μαμά γιατί εδώ στην Ελλάδα όλοι τζαπα τα θέλουν..:)

Link to comment
Share on other sites

to phaeton το θεωρείτε?

Κορυφαίο αμάξι και αυτό απλά έπεσε στην σκιά του αδερφού Α8 και δεν είχε της αναμενόμενες πωλήσεις.

Το καλό είναι ότι πλέον αυτα τα μεγάλα αμαξια που ήταν για λίγους πλέον μπορεί να τα αποκήσει ο καθένας στην Γερμανία.

Παντός από ομορφιά εσωτερικού δεν παίρνει θετικούς βαθμούς από εμενα.

Link to comment
Share on other sites

to phaeton το θεωρείτε?

Τωρα μιλας σωστα !! Ειναι κατι παραπανο απο πολυτελες .. Το phaethon τα εχει ολα , ονειρο ζωης τολμω να πω ...

 

Στην εκδρομη του club στη Γερμανια στην autostadt πετυχαμε ενα passat ονειρο μεσα στην εκθεση . Tωρα οτι και να λεμε για τα δικα μας , δεν πιανουν μια μπροστα σε αυτο που ειδα , οτι και να τους βαλουμε πανω ...

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μιλας σωστα !! Ειναι κατι παραπανο απο πολυτελες .. Το phaethon τα εχει ολα , ονειρο ζωης τολμω να πω ...

 

Στην εκδρομη του club στη Γερμανια στην autostadt πετυχαμε ενα passat ονειρο μεσα στην εκθεση . Tωρα οτι και να λεμε για τα δικα μας , δεν πιανουν μια μπροστα σε αυτο που ειδα , οτι και να τους βαλουμε πανω ...

καλό το phaethon αλλά στην σκιά του καλύτερου Α8.

τι passat είδατε; DTM;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τύχη να έχω στην κατοχή μου ένα passat 3c b6 1.8 tsi highline με μπέζ δερμάτινο αλκαντάρα σαλόνι,ηλιοροφή,ταμπλό απο τριμμένο φύλο αλουμινίου.μπεζ μοκέτες και μπεζ πατάκια,οθόνη,με όλα τα έξτρα full, το 2009 μου βγήκε σχεδόν 31.500 δεν έχει να ζυλέψει τίποτα κατ' εμέ από κανένα αμάξι... όποιος έχει μπει μέσα έχει μείνει με το στόμα ανοιχτό απο την ποιότητα και τα υλικά κατασκευής... ο τότε πωλητής της VW μου είχε πει κατά γράμμα αυτό το αμάξι είναι η λιμουζίνα της VW... εγώ το passat  το θεωρώ πολυτελές αυτοκίνητο !!!

Edited by Toni_power
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω την τύχη να έχω στην κατοχή μου ένα passat 3c b6 1.8 tsi highline με μπέζ δερμάτινο αλκαντάρα σαλόνι,ηλιοροφή,ταμπλό απο τριμμένο φύλο αλουμινίου.μπεζ μοκέτες και μπεζ πατάκια,οθόνη,με όλα τα έξτρα full, το 2009 μου βγήκε σχεδόν 31.500 δεν έχει να ζυλέψει τίποτα κατ' εμέ από κανένα αμάξι... όποιος έχει μπει μέσα έχει μείνει με το στόμα ανοιχτό απο την ποιότητα και τα υλικά κατασκευής... ο τότε πωλητής της VW μου είχε πει κατά γράμμα αυτό το αμάξι είναι η λιμουζίνα της VW... εγώ το passat  το θεωρώ πολυτελές αυτοκίνητο !!!

 

Eχεις δει απο κοντα κανενα πραγματικα πολυτελς αυτοκινητο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πολλά έμενα χρόνια στην Γερμανία και είχα την τύχη να δω πολλά πάρα πολλά απο κοντά πολυτελή αυτοκίνητα έχω πάει σε όλα τα μουσεία AUDI,MERCEDES,BMW,PORSCHE. Είχα την τύχη να αλλάξω και πολλά καλά  αυτοκίνητα και ότι κατέληξα στο passat μόνο τυχαίο δεν ήτανε...  Eσύ έχεις δει ??? και αν έχεις δει τι πρέπει να έχει ένα αμάξι για να μπορείς να το πεις πολυτελές κατά την γνώμη σου ???

Edited by Toni_power
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.