Jump to content
activious

Ζαντες Για Golf 5 Gt

Recommended Posts

καλησπερα παιδια...μια γνωμη θελω...\

 

φοραω 225/45/17...

εφτασε η ωρα για αλλαγη και μου κοστιζει 500 ευρω...

 

ετσι οπως κοιταξα σε ενα μαγαζι,εχει τις 18αρες του gti τετραδα με λαστιχα με λιγοτερα λεφτα απο οτι τα 17 ρια τα λαστιχα μονο....ετσι σκεφτηκα..να παρω αυτα και να πουλησω τις ζαντες του gt που φοραω...

 

μου ειπε οτι οι 2 ζαντες ειναι οι αυθεντικες και οι αλλες 2 ειναι replica(ετσι δεν λεγονται?ή κανω λαθος?)

και τα λαστιχα ειναι τα 2 continental sport contact 3 και τα αλλα 2 dunlop...

 

τι λετε???βεβαια μιλαμε μονο αν ειναι σε καλη κατασταση τα λαστιχα και οχι αν δεν ειναι καλα...

 

η καταναλωση καυσιμου θα αυξηθη???αν ναι,για τι διαφορα μιλαμε?

 

απο κραδασμους τι θα εχω???

 

ειναι λεει

18/7,5 με καρε 5/112

 

5/112 ολα καλα....το 18/7,5 τι ειναι ακριβως στην ζαντα?κανει για golf 5? εγω τωρα με τα 17αρια ποσο να εχω?

 

υ.γ το γιατι παω στου gti τις ζαντες?γιατι δεν βρισκω κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα στα μερη μου...δεν με τρελενουν αυτες αλλα τι να κανω....

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι να κρατησω τις δικες μου ζαντες...να μην τις πουλησω...οποτε αν δω τα δυσκολα..

να τις ξαναβαλω...

 

ενα site που πουλουσε replica αλλα και φτηνες ζαντες, υπαρχει???

 

ή να μην ασχοληθω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έχετε πάθει όλοι με τις ζάντες του GTI?Έχουν φορεθεί τόσο που τις έχει σιχαθεί το μάτι μου.Σκοπός της αλλαγής ζάντας είναι να διαφοροποιήσει λίγο την εμφάνιση του αυτοκινήτου και αν είναι και ελαφρύτερες από τις εργοστασιακές ακόμα καλύτερα!Υπάρχουν τόσες ωραίες ζάντες και φτηνές και ακριβές.Απλά λίγο ψάξιμο θέλει 

Link to comment
Share on other sites

λοιπον....μπηκαν ζαντες πανω 225/40/18...

 

http://www.e-elastika.gr/assets/images/0225/0302/AUDI_RS4_332.jpg

 

οποτε μπορει να κλεισει το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ Στεφανε...

δεν ηθελα να κανω καμια μεγαλη αλλαγη στις ζαντες,γιαυτο προτειμησα αυτες που "καπως" μοιαζουν στις μαμα....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον....μπηκαν ζαντες πανω 225/40/18...

 

http://www.e-elastika.gr/assets/images/0225/0302/AUDI_RS4_332.jpg

 

οποτε μπορει να κλεισει το θεμα...

Απο τις πιο  cult επιλογες !! Απλα   τελειες  να τις  χαρεις οσο μπορεις!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι έχετε πάθει όλοι με τις ζάντες του GTI?Έχουν φορεθεί τόσο που τις έχει σιχαθεί το μάτι μου.Σκοπός της αλλαγής ζάντας είναι να διαφοροποιήσει λίγο την εμφάνιση του αυτοκινήτου και αν είναι και ελαφρύτερες από τις εργοστασιακές ακόμα καλύτερα!Υπάρχουν τόσες ωραίες ζάντες και φτηνές και ακριβές.Απλά λίγο ψάξιμο θέλει 

 

γιατί απλά σκίζουν !!  γι αυτό  !  περι ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια..

και αν ειναι και διαμανταρισμένες 18άρες ?  απλά δεν παίζονται !!   κλασικές και φορεμένες μεν, αλλά και απίστευτα ωραίες !!

 

τα σέβη μου !  :)

Link to comment
Share on other sites

γιατί απλά σκίζουν !! γι αυτό ! περι ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια..

και αν ειναι και διαμανταρισμένες 18άρες ? απλά δεν παίζονται !! κλασικές και φορεμένες μεν, αλλά και απίστευτα ωραίες !!

τα σέβη μου ! :)

+1 για την επιλογή σου???? !! Συμφωνώ πως αυτές οι χρωμίου ειναι απίστευτες! Επίσης για λευκό όπως το δικό μου του πανε και οι μαύρες gti!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.