Jump to content
apoelara89

Αλλαγη Σκαστρας Σε Golf Gt 170Ps 2007

Recommended Posts

Να σου πω όμως οτι θέλουν κ συντήρηση κ οτι δεν έχουν ουσιαστική διάφορα με τη μαμα που εχει κ καλύτερη απόκριση και επισης πας σε μηχανική ενώ το αμάξι σου εχει ηλεκτρική τσάμπα λευτα φίλε κακο θ κανείς καλο όχι

 

φιλαρακι αμα ειναι οντος ετσι οπως τα λες και εχεις δικεο πιστευω θα μεινω στην εργοστασιακη!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω όμως οτι θέλουν κ συντήρηση κ οτι δεν έχουν ουσιαστική διάφορα με τη μαμα που εχει κ καλύτερη απόκριση και επισης πας σε μηχανική ενώ το αμάξι σου εχει ηλεκτρική τσάμπα λευτα φίλε κακο θ κανείς καλο όχι

Αν την έχεις βάλει και έχεις κάνει μετρήσεις οκ! Γιατί εγώ ως υβρίδιο έχω δει ΤΡΑΓΙΚΗ διαφορά! Η μαμά χάνει ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ακόμη και με σκληρότερο ελατήριο...

Επίσης σε πρώτο στάδιο με κίτρινο ή ακόμη και μπλε ελατήριο, το αμάξι στις αλλαγές είναι πολύ πιο φουσκωμένο! Ειδικά σε dsg κάνει παπάδες!!!

Η λογική της ανεξαρτήτως ηλεκτρικής μηχανικής κλπ (που και μηχανική δεν τη λες) είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια με τη μαμά... Στο άφημα το γκαζιού εκτονώνει τον αέρα επιστρέφοντας τον στο τούρμπο!

Δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάς! Είναι ένα ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΟ προϊόν και κάνει ότι και το εργοστασιακό αλλά καλύτερα!!!

Σε λίγο θα λέμε μη βάλεις Milltek η μαμά είναι καλύτερη.... -.-

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Αν την έχεις βάλει και έχεις κάνει μετρήσεις οκ! Γιατί εγώ ως υβρίδιο έχω δει ΤΡΑΓΙΚΗ διαφορά! Η μαμά χάνει ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ακόμη και με σκληρότερο ελατήριο...

Επίσης σε πρώτο στάδιο με κίτρινο ή ακόμη και μπλε ελατήριο, το αμάξι στις αλλαγές είναι πολύ πιο φουσκωμένο! Ειδικά σε dsg κάνει παπάδες!!!

Η λογική της ανεξαρτήτως ηλεκτρικής μηχανικής κλπ (που και μηχανική δεν τη λες) είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια με τη μαμά... Στο άφημα το γκαζιού εκτονώνει τον αέρα επιστρέφοντας τον στο τούρμπο!

Δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάς! Είναι ένα ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΟ προϊόν και κάνει ότι και το εργοστασιακό αλλά καλύτερα!!!

Σε λίγο θα λέμε μη βάλεις Milltek η μαμά είναι καλύτερη.... -.-

@Midkin

Μπλε ελατηριο φορας; Δοκιμασες και κιτρινο καθολου;

@apoelara

Τελικα αποφασισες να παρεις τιποτα ;

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

@Midkin

Μπλε ελατηριο φορας; Δοκιμασες και κιτρινο καθολου;

@apoelara

Τελικα αποφασισες να παρεις τιποτα ;

βασικα φιλε αποφασισα να παρω μια forge Κλειστου τυπου για τον λογο οτι δεν ξερω ποσο δυνατα 8α ακουγετε η ανοικτου τυπου και δεν θελω να ακουγετε και πολυ δυνατα λες και κραταω subaru sti, ειναι λιγο καγκουρικο για gol!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Ναι midkin υπάρχουν μετρήσεις που δείχνουν οτι υστερει στην απόκριση !υα στις στείλω !οσο για σένα είσαι stage 3 γενικα δουλευεισ εκτοσ οριων το αμαξι σου οποτε η σκαστρα ειναι απο τ πρωτα π σενα αμαξι τα παιζει .οποτε σωστα για μενα υη φορασ .σχεδον για εκει ναι θα δεις κάτι καλύτερο και αντιχη αλλα παλι χειρότερη απόκριση !στα βελτιοτικα πολλές φορές κάτι παίρνεις και κάτι χάνεις δν πρεπει να ναι το πρώτο αυτοκίνητο που βελτιωνεις ε,αλλιώς το ξέρεις οπότε τ μ λες;φοράς σκληρά αμορτισέρ χάνεις άνεση .φορας αλλη εξατμίση χάνεις ενα τσάκ στις μεσαίες. Φοραω miltek και γενικά φορέων οτι θεωρώ καλύτερο με σεβασμό για τους γύρω μου παντα η σκαστρα τη δοκίμασα η μαμα ειναι καλύτερη μεχρι κάποια πίεση π αντέχει stage 2 όσοι νομίζεται οτι βλέπετε διαγορα θέλετε απλα μα δικαιολογησετε τα λευτα σας !σε λίγο θ ανέβασω σύγκριση μέ νούμερα σε 2.0tsi forge μαμα

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Η σκάστρα 2.0 tsi με 1. Tsi δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΈΣΗ!

Η μαμά σκάστρα του 2.0 είναι καλή! Η δική μας σε full stg1 (ειδικά με πιέσεις του στυλ 1.8 over - 1.2 κόφτη) τα κλένει! Κάνεις αλλαγή, μένει λίγο ανοιχτή και δεν σηκώνεις πίεση! Μακριά από μαμά σκάστρα σε 1.4 tsi!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα δοκιμασει παντως ενος παιδιου.καθε χρονο της κανεισ συντηρηση μη κολισει?

πολλα παιδια εχουν προβλημα δεν εχουν βρει ακομα πιο ελατηριο τους τεριαζει!

κολαρα εχεισ τα μαμα turbo?ισως αυτη η αλλαγη να ναι πιο ουσιαστικη

ιδια φαινεται παντως μς 2.0tsi σε photo

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Η σκάστρα 2.0 tsi με 1. Tsi δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΈΣΗ!

Η μαμά σκάστρα του 2.0 είναι καλή! Η δική μας σε full stg1 (ειδικά με πιέσεις του στυλ 1.8 over - 1.2 κόφτη) τα κλένει! Κάνεις αλλαγή, μένει λίγο ανοιχτή και δεν σηκώνεις πίεση! Μακριά από μαμά σκάστρα σε 1.4 tsi!!!!

 

:) Αν πείσεις τον Playmaker σφύρα μου..

βασικα φιλε αποφασισα να παρω μια forge Κλειστου τυπου για τον λογο οτι δεν ξερω ποσο δυνατα 8α ακουγετε η ανοικτου τυπου και δεν θελω να ακουγετε και πολυ δυνατα λες και κραταω subaru sti, ειναι λιγο καγκουρικο για gol!!!!! 

Καλή επιλογή.

:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα δοκιμασει παντως ενος παιδιου.καθε χρονο της κανεισ συντηρηση μη κολισει?

πολλα παιδια εχουν προβλημα δεν εχουν βρει ακομα πιο ελατηριο τους τεριαζει!

κολαρα εχεισ τα μαμα turbo?ισως αυτη η αλλαγη να ναι πιο ουσιαστικη

ιδια φαινεται παντως μς 2.0tsi σε photo

Αν συντήρηση θεωρείται η αφαίρεση του ελατηρίου, το γράσωμα του και η επανατοποθέτηση του ναι! Ανέξοδο συγκριτικά με τα 50€ το χρόνο για μία καινούργια μαμά που θα τα έχει κλάσει!

Μαμά πράσινο ελατήριο, προγραμματάτα κίτρινο! Τόσο απλό!

Ποιος ψάχνεται ακόμη;

Link to comment
Share on other sites

Αν συντήρηση θεωρείται η αφαίρεση του ελατηρίου, το γράσωμα του και η επανατοποθέτηση του ναι! Ανέξοδο συγκριτικά με τα 50€ το χρόνο για μία καινούργια μαμά που θα τα έχει κλάσει!

Μαμά πράσινο ελατήριο, προγραμματάτα κίτρινο! Τόσο απλό!

Ποιος ψάχνεται ακόμη;

Ελατηριο απο αγοραζεις και ποσο κοστιζει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.