Jump to content
takispapas

Προβλημα Με Καπό

Recommended Posts

Καλησπερα! Έχω ενα polo 6R. Σημερα και ενω ημουν σταματημενος σε "stop" περασε ενας και με το εμπροσθιο δεξιο μερος του προφυλακτηρατου, μου εξυσε τον προφυλακτηρα μου στην μπροστα μερια. Το αμαξι μου τιποτα απο ζημια, με λιγη αλοιφή δεν εμεινε σημαδι. Το θεμα ειναι οτι μετα που το παρατηρησα ειδα οτι το καπο απο την αριστερη πλευρα εχει μετακινηθει μερικα χιλιοστα! Πηρα ενα μπουκαλι και αρχισα να ριχνω νερό στην εσοχη αναμεσα στο καπο και στο φτερο. Το περισσοτερο το εβγαζε απο το τελος της εσοχης, μπροστα στο φαναρι. Το θέμα ειναι όμως οτι αρχισε να παιρνει λιγο νερο μεσα και μ εσταζε απο κατω, πιθανόν απο την αρχη της ποδιάς. Και ρωτώ εγώ:

1) αυτο έτσι ηταν (διοτι δεν καθησα να το προσεξω καλυτερα) ή εγινε με το ατυχημα?

2)χρειαζεται ή οχι αλλαγή καπό?

3) υπαρχει περιπτωση να το πειραξει στα ηλεκτρικά?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν άν ήρθε ασφάλεια και αστυνομία,και δεν τον άφησες να φύγει να πάς σε έναν ειδικό να το δεί,και να σου πεί.

Μπορεί να είναι κάτι που να μην φαίνεται με γυμνό μάτι και όταν θα το καταλάβεις να το χρεωθείς εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εγω παραβιασα stop και αυτος διπλη διαχωριστικη λωριδα! Προσπερασε ενα λεωφορειο μπαινοντας ο μισος στο αντιθετο ρευμα και γω δν τον ειδα και με εγλυψε με τον προφυλακτηρα του!

Link to comment
Share on other sites

Παντα απο την μια μερια δεν εχει το ιδιο κενο οσο η αλλη.Δε νομιζω να εγινε ζημια και να μετακινηθηκε το καπω.Αν γινοταν ζημια θα τσαλακωνε το καπω.Εχω δει αμαξι ατρακαριστο και απο τη μια μερια να εχει κενο καπω-φτερο 1 ποντο και απο την αλλη μισο ποντο και με το ματι κανει μπαμ,αλλα ειναι εργοστασιακο ,δηλαδη δεν εχει τρακαρει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα. οσο για το νερο που εριχνα στη ραγα αναμεσα στο καπο και στο φτερο?!? ειναι λογικο να παιρνει λιγο απο μεσα και να σταζει μερικες σταγονεσ απο το κατω μερος?

Edited by takispapas
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα. οσο για το νερο που εριχνα στη ραγα αναμεσα στο καπο και στο φτερο?!? ειναι λογικο να παιρνει λιγο απο μεσα και να σταζει μερικες σταγονεσ απο το κατω μερος?

Ετσι οπως το λες και το καταλαβαινω ειναι φυσιολογικο γιατι δεν υπαρχει νεροχυτης εκει για να οδηγησει τα νερα καπου.Μην αγχωνεσαι,σε καταλαβαινω λογικο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.