Jump to content
pipitopapi

Τουρμπινα Golf 5 Gt Γιοκ!

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους. εν μεσω καλοκαιρινων διακοπων η τουρμπινα μας αποχαιρετησε.πυκνοι ασπροι καπνοι βγαινουν απο την εξατμιση. η αντιπροσωπια θελει 1000 για αλλαγη με επισκευασμενη και να δωσω τη δικια μου.

 

μπορειτε να μου προτεινετε καποιο συνεργειο για να δω τι παιζει εκτος αντιπροσωπιας?

 

το αυτοκινητο ειναι golf gt 2007 me 70000.(στα 63000 καθαρισα βαλβιδες και αλλαξα καδενα)

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με 250-300 ευρω φτιαχνεις την δικια σου σε κάποιον turb-ινά ή ΑΝ εχει ραγίσει μαντέμι παίρνεις μια μεταχειρισμένη απο αγγελιες με 300 ευρώ δίνεις αλλα 250-300 ευρώ για ανακατασκευή και είσαι άρχοντας !

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στο ebay υπαρχουν ετοιμα κιτ με ολα τα ανταλλακτικα, ακομα και ολοκληρο το εσωτερικο, ετοιμο να το βαλεις εσυ, θα σου βγει πολυ οικονομικα, αν η ζημια ειναι στο εσωτερικο της τουρμπινας.

Link to comment
Share on other sites

tourbo exelixis  ανδρεας κλαδης εκει εχω φτιαξει κ την δικια μου και αλλα παιδια.κορυφη.

 

 

TURBO EXELIXIS
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΟΥΡΜΠΙΝΩΝ

ΡΕΓΚΟΥΚΟΥ 9 Κ. ΠΑΤΗΣΙΑ (ΤΡΕΙΣ ΓΕΦΥΡΕΣ)  111 45 ΑΘΗΝΑ
ΤΗΛ. & FAX: 210 85.44.385 (2 ΓΡΑΜΜΕΣ)

Link to comment
Share on other sites

tourbo exelixis  ανδρεας κλαδης εκει εχω φτιαξει κ την δικια μου και αλλα παιδια.κορυφη.

 

 

TURBO EXELIXIS

ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΟΥΡΜΠΙΝΩΝ

ΡΕΓΚΟΥΚΟΥ 9 Κ. ΠΑΤΗΣΙΑ (ΤΡΕΙΣ ΓΕΦΥΡΕΣ)  111 45 ΑΘΗΝΑ

ΤΗΛ. & FAX: 210 85.44.385 (2 ΓΡΑΜΜΕΣ)

Εχεις ενδεικτικο κοστος? και επισης η τουρμπινα στο gt ειναι η Κ03? εχει καποιος τον κωδικο της?

Link to comment
Share on other sites

παρτον τηλ για ερωτηση,εχει πολυ καλες τιμες και αριστος στη δουλεια του,νη το σκεφτεσαι για μεταχειρισμενη η πληρη ανακατασκευη που κανει ειναι σαν καινουρια να εχεις βαλει πανω στο αμαξι σου.στην παραδιδει σαν να ειναι ζελατινας ακομα και εμφανισιακα,

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τους προηγούμενους φίλους.

μακριά απο αντιπροσωπεία ιδίως για θέμα τουρμπίνας. Και αυτή που δίνει η αντιπροσωπεία, ανακατασκευασμένη είναι απο κάποιον προηγούμενο που τους την έδωσε δωρεάν + τα 1.000 €

εχουν πολλά έξοδα βλέπεις και πρέπει απο κάπου να τα βγάλουν. :crazy:  :crazy:

έχουν τρέλα με κορδέλα !!

ακου 1.000€ και την δική σου τουρμπίνα... :crazy:  :crazy:

Link to comment
Share on other sites

και αλλου που ρωτησα, η ανακατασκευασμενη κοστιζει γυρω στα € 700 + εργατικα. Η επισκευη (αν επισκευαζεται) παει γυρω στα € 400....

Edited by pipitopapi
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια πόσο παει νομίζω ειναι τ καλύτερο γιατί όσο να ναι το μαντεμι δεν εχει φάει ψωμιά κ ειναι πιο επικίνδυνο να ραγίσει ; Αν πάρω της loba υβριστική και την ρίξω χωρις να αλλάξω προγράμμα θα χει πιο μεγάλη ανοχή αφού θ ναι απιεστη;

Link to comment
Share on other sites

η loba εχει φαγωμένο μαντέμι όπως και κάθε υβριδική μπορεί να ραγίσει πολυ πιο ευκολα απο τις θερμοκρασιες γιατι το υλικο πλεον ειναι λιγοτερο .

 

400 για επισκευη της χαλασμενης τουρμπινας ειναι πολλα με 450-500 την κανεις υβριδιο(πολυ περισσοτερη δουλεια)

Καινουργια τουρμπινα απο VW εχει 1500++
Το μαντεμι αν δεν εχει προβλημα στο κράμα ή δεν εχει γινει λαθος στην χυτευση αντεχει αιώνες οπότε οταν χρειαστει κατι η τουρμπινα της κανεις ανακατασκευη και εισαι ετοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Αρα συμφέρει ανακατασκευή ...αυτό με τ μαντεμι πως ισχύει ; Γιατί αυτό τ υλικό αντέχει γ παντα κ γιατί απαει

Απλα ανακατασκευή στον Τάκη η στην vw μαζί με εγγύηση π σ δίνει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.