Jump to content
apoelara89

Μηδενισμος Στο Κοντερ

Recommended Posts

παιδια καλησπερα.. εντοπισα αυτο το βιντεακι στο Youtube που ειναι ενας και γυριζει τα χιλιομετρα πισω με ενα ηλεκτρονικο διαγνωστικο...ξερει καποιος απο που μπορω να το προμηθευτω η πως λεγετε για να το αγωρασω? 

να το βιντακι http://www.youtube.com/watch?v=11MtfMqg4ko

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό είναι επαγγελματικό μηχάνημα.Είναι ακριβό δεν σε συμφέρει. Πήγαινε σ' εναν κοντερά να στα αλλάξει τα χλμ σε 5 ΄. Κόστος 40 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

τα Golf 5 GT 2007 ξερεις αμα μπορει ο κοντερας να τα αλλάξει?? γιατι καπου διαβασα τωρα οτι δεν γινετε

 

Παρτο σαν αρχη, δεν υπαρχει τιποτα που να μην γίνετε.

Link to comment
Share on other sites

πρόσεξε μόνο μην το γυρίσεις πριν τα χλμ του τελευταιου σου service και εκτεθείς.. :crazy:

Α ρε τον καημένο τον αγοραστή. :afro:  θα σκέφτεται αγοράζω gt με λίγα χλμ... που να ξερε... οτι θ΄ αγοράσει chiqita banana.

 

Είμαι κατά τέτοιων κινήσεων. :no:

Πιο πολύ θα κερδίσεις και σαν ανθρωπος αν το δώσεις όπως είναι. Πάνε οι καιροί που ο υποψήφιος αγοραστής ήταν χάνος.

Edited by chrispant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και γω με το χρηστο. εγω πουλησα το προηγουμενο μου αυτοκινητο 7ετιας με 192.000 χλμ. αν ηθελα το κατεβαζα καμια 50 χιλιαδες. θα ηταν λογικα τα χλμ για τα χρονια του. ξερω μια περιπτωση που ενας γνωστος μου αγορασε αυτοκινητο ευκαιρια με λιγα χλμ που στην πορεια εμαθε οτι ηταν κατεβασμενα. το αποτελεσμα ηταν να του επιστρεψει 2.000 ευρω ο πωλητης για να μην τον τρεχει στα δικαστηρια.

Link to comment
Share on other sites

Οπως υπαρχει και τροπος  να βρεθει οτι ειναι γυρισμενο, σε ηλεκτρονικα κοντερ!! 8)

 

 

πρόσεξε μόνο μην το γυρίσεις πριν τα χλμ του τελευταιου σου service και εκτεθείς.. :crazy:

Α ρε τον καημένο τον αγοραστή. :afro:  θα σκέφτεται αγοράζω gt με λίγα χλμ... που να ξερε... οτι θ΄ αγοράσει chiqita banana.

 

Είμαι κατά τέτοιων κινήσεων. :no:

Πιο πολύ θα κερδίσεις και σαν ανθρωπος αν το δώσεις όπως είναι. Πάνε οι καιροί που ο υποψήφιος αγοραστής ήταν χάνος.

 

 

θα συμφωνησω και στα δυο παραπανω post...

 

βεβαια ειναι δικο σου το αμαξι και το κανεις οτι θελεις...

Link to comment
Share on other sites

Οπως υπαρχει και τροπος  να βρεθει οτι ειναι γυρισμενο, σε ηλεκτρονικα κοντερ!! 8)

Πολυ ενδιαφερων αυτο που εγραψεςφιλε μου.Πες μου πως μπορω να το καταλαβω αυτο,γιατι ειμαι υποψυφιος αγοραστης golf και θελω να ξερω αν θα μου πασαρουνε καμια φολα με 400.000χλμ,εναντι των υποτιθεμενων 50.000 χλμπου θα γραφει το κοντερ.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφερων αυτο που εγραψεςφιλε μου.Πες μου πως μπορω να το καταλαβω αυτο,γιατι ειμαι υποψυφιος αγοραστης golf και θελω να ξερω αν θα μου πασαρουνε καμια φολα με 400.000χλμ,εναντι των υποτιθεμενων 50.000 χλμπου θα γραφει το κοντερ.

Αν googlaρεις  θα δεις οτι πολλοι διαφημιζουν  την υπηρεσια αυτη.Στην Ελλαδα  οι etuners το γραφουν καπου στο site τους .Λογικα μεσω obd γινεται

Link to comment
Share on other sites

Tα χλμ πισω δεν ανιχνεύονται, αυτο που μπορεις να δεις ειναι αν αλλάχτηκε καντραν ή οχι και αυτο σε ορισμένες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έλεος....Συμβουλές πως να κοροιδέψετε αγοραστές :)

 

Και καντράν να αλλάξεις νομίζω ότι το γράφει και αλλού τα χιλιόμετρα και φαίνεται η διαφορά.

 

Ντροπή σε όποιον θέλει να το κάνει με σκοπό.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://carbloggergr.blogspot.gr/2012/03/blog-post_15.html

 Eδω γραφει μερικα χρησιμα πραγματακια.Βεβαια πιστευω οτι  ιχνη παντα θα  υπαρχουν σε  οτι αφορα  νεους εγκεφαλους Ενας  καλος tuneras θα  το βρει πιστευω,εκτος και αν εχει αλλαχθει και εγκεφαλος πραγμα σπανιο γιατι ανεβαζει πολυ το κοστος ...

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.