Jump to content
Kadde

Αναβάθμιση Φώτων Και Εμφάνισης!

Recommended Posts

 Καλησπέρα, μαζεύοντας μετά από καιρό άλλαξα τα μπροστά φώτα σε R32 και τοποθέτησα και φώτα ημέρας (πίσω από τα σιτάκια, δίπλα από τα προβολάκια. Τρομερή διαφορά σε απόδοση και από εμφάνιση πολύ όμορφο....νομίζω.                        http://imageshack.com/a/img850/9431/7nzv.png      http://imageshack.com/a/img34/4106/5r3r.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα να τα χαρεις!!Εβαλες και κιτ xenon ?

Είναι ήδη Bi-xenon

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη Bi-xenon

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τα έβαλες τώρα τα bixenon ή τα είχες από τότε που το αγόρασες?

Link to comment
Share on other sites

600€. Μάζευα καιρό. Είναι όμως γνήσια σε άψογη κατάσταση.

Plus τους αντάπτορες για την φύσα σύνδεσης (από internet) επίσης γνήσιοι.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπήκαν τώρα. Αν εννοείς το θέμα που έχουν με την αυτόματη ρύθμιση ήξερα ότι δεν θα λειτουργεί. Έχουν ρυθμιστεί στην θέση που πρέπει manually. Η αλήθεια είναι ότι στα 6 χρόνια μία φορά χρειάστικε να αλλάξω την στάθμη όντας τίγκα φορτωμένο και ταξιδέυοντας βράδυ γι αυτό και προχώρισα στην αλλαγή.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

600€. Μάζευα καιρό. Είναι όμως γνήσια σε άψογη κατάσταση.

Plus τους αντάπτορες για την φύσα σύνδεσης (από internet) επίσης γνήσιοι.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπήκαν τώρα. Αν εννοείς το θέμα που έχουν με την αυτόματη ρύθμιση ήξερα ότι δεν θα λειτουργεί. Έχουν ρυθμιστεί στην θέση που πρέπει manually. Η αλήθεια είναι ότι στα 6 χρόνια μία φορά χρειάστικε να αλλάξω την στάθμη όντας τίγκα φορτωμένο και ταξιδέυοντας βράδυ γι αυτό και προχώρισα στην αλλαγή.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έβαλες και την αυτόματη ρύθμιση ?

Link to comment
Share on other sites

έβαλες και την αυτόματη ρύθμιση ?

Όχι, για να μπει πρέπει να μπουν αισθητήρες στα ψαλίδια και πολλά άλλα.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε μενα η αγορα τοποθετηση στοιχισε 1000 τα εβαλα πριν 2.5 χρονια τα αγορασα καινουργια τα μαμα φαναρια.η διαφορα ειναι τεραστια απο πριν.απλα επειδη ειναι πολλα τα λεφτα οποιος μπορει να αγορασει Hella κ να βαλει δικα του xenon πιστευω οτι θα εχει το ιδιο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκοο είναι όντως τεράστια η διαφορά. Ειδικά σε επαρχιακό δρόμο με καθόλου φωτισμό !!!! Πιστεύω είναι ένα αξεσουάρ που αξίζει και πρέπει να μπαίνει με την αγορά.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το αποτελεσμα στην πραγματικοτητα κρινεται απτους προτζεκτορες..στα χελα που ειχα με η7 τυπου χενον λαμπες ως χενον κτλ με κανονικο ξεχον προτζεκτορα και λαμπες ειναι μουφα...καμια σχεση..μην αυταπαταστε..ειναι μουφα τα κιτακια χενον μπροστα στο γνησιο προτζεκτορα με ds2 λαμπες και τα συναφη...τα ειδα τα πληρωσα και τα μαθα...ποιο δυνατα φωτα,απλωνει διαφορετικα ,δεν κανει σκιες και η προτζεκτορες ειναι που κανου ν τα φαναρι ακριβο.ξεκινανε απο 60 ευρο και φτανουν 450 ευρο+++τι λεμε τωρα οποιος θελει ξενον η τα πληρωνει απτην αρχη η τα πληρωνει ανοιγωντας τα φαναρια για να βαλει προτζεκτορες και τασυναφη μετα.τα χελλα ειναι απλα για να ξεγελαμε τους ευατους μας...και ειναι λοοκ ξενον.το λεω γιατι τα δοκιμασα ολα,ακομη και τα γνησια φαναρια εφερα απο γερμανια και τ αδωσα ποιο παλια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

είχα πάρει τηλέφωνο στη hella και είχα ρωτήσει για bixenon και η τιμή που μου έδωσαν ήταν απαγορευτική κοντά στα 2000€. εάν δείτε λένε ότι είναι look xenon

Link to comment
Share on other sites

το αποτελεσμα στην πραγματικοτητα κρινεται απτους προτζεκτορες..στα χελα που ειχα με η7 τυπου χενον λαμπες ως χενον κτλ με κανονικο ξεχον προτζεκτορα και λαμπες ειναι μουφα...καμια σχεση..μην αυταπαταστε..ειναι μουφα τα κιτακια χενον μπροστα στο γνησιο προτζεκτορα με ds2 λαμπες και τα συναφη...τα ειδα τα πληρωσα και τα μαθα...ποιο δυνατα φωτα,απλωνει διαφορετικα ,δεν κανει σκιες και η προτζεκτορες ειναι που κανου ν τα φαναρι ακριβο.ξεκινανε απο 60 ευρο και φτανουν 450 ευρο+++τι λεμε τωρα οποιος θελει ξενον η τα πληρωνει απτην αρχη η τα πληρωνει ανοιγωντας τα φαναρια για να βαλει προτζεκτορες και τασυναφη μετα.τα χελλα ειναι απλα για να ξεγελαμε τους ευατους μας...και ειναι λοοκ ξενον.το λεω γιατι τα δοκιμασα ολα,ακομη και τα γνησια φαναρια εφερα απο γερμανια και τ αδωσα ποιο παλια

 Ειχες  προτζεκτορα Hella φαναρια   και  xenon κιτακι πανω τους? Η μηπως  ειχες  βαλει  απλες λαμπες  π.χ  H7 Phlilips Blue vision effect?

Σιγουρα δεν ειναι σαν oem φαναρια  xenon με  τους   d2s και d2R ως διαχυση φωτος αλλα ειναι μια πολυ καλη λυση  με  100% καλυτερο φωτισμο απο το απλο φαναρι και το κυριοτερο δεν στραβωνει τους  απεναντι.

Edited by jim75
Link to comment
Share on other sites

το αποτελεσμα στην πραγματικοτητα κρινεται απτους προτζεκτορες..στα χελα που ειχα με η7 τυπου χενον λαμπες ως χενον κτλ με κανονικο ξεχον προτζεκτορα και λαμπες ειναι μουφα...καμια σχεση..μην αυταπαταστε..ειναι μουφα τα κιτακια χενον μπροστα στο γνησιο προτζεκτορα με ds2 λαμπες και τα συναφη...τα ειδα τα πληρωσα και τα μαθα...ποιο δυνατα φωτα,απλωνει διαφορετικα ,δεν κανει σκιες και η προτζεκτορες ειναι που κανου ν τα φαναρι ακριβο.ξεκινανε απο 60 ευρο και φτανουν 450 ευρο+++τι λεμε τωρα οποιος θελει ξενον η τα πληρωνει απτην αρχη η τα πληρωνει ανοιγωντας τα φαναρια για να βαλει προτζεκτορες και τασυναφη μετα.τα χελλα ειναι απλα για να ξεγελαμε τους ευατους μας...και ειναι λοοκ ξενον.το λεω γιατι τα δοκιμασα ολα,ακομη και τα γνησια φαναρια εφερα απο γερμανια και τ αδωσα ποιο παλια

Σίφουνας ο Καπταιν!! Χαχαχαχα Λεφ βάζε καμιά τελεία γιατί μας μπερδεύεις χωρίς αυτές :unknw::crazy::p Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

τα χελλα τα ειχα δοκιμασει και με η7 λαμπες και με χενον κιτ.

ναι εχουν προτζεκτορα τα χελλα.

ναι ειναι καλητερη η αποδωση με χενον κιτ πανω και οχι καμια nightbreaker πχ αφου φεγγει καλυτερα με χενον κιτακι ας ειναι κινεζικο δεν μας πειραζει αυτο.

απλα δεν.... οπως ειπα και ποιο πανω ολα αυτα ειναι λοοκ ξενον και οταν πατε διπλα σε καμια Bmw η μερσεντες θα δειτε οτι το λοοκ χενον φως που εχετε φτιαξει δεν ειναι μονο λοοκ στην εμφανιση αλλα και στην πραγματικοτητα στο ποσο φεγγει αφου η χελλα για να το χει φτηνο το φαναρι στα 320 με κατι ευροπουλα εχει βαλει μουφα προτζεκτορα μεσα σε σχεση μετις προαναφερθεισες μαρκες..για αυτο τα ειχα παρει κρανιο και βελτιωσα τα μαμα φαναρια....οποτε ημουν διπλα δεν πιστευα το ποσο χαλια ηταν αλλα αρνιομουν να παρω και bmw παλι...ειχε ο πατερας μου μεχρι που εγινε ανθρωπος και πηρε γκολφ...

Link to comment
Share on other sites

Λογικο Quicksilver, γιατι ο  projector της  Hella ο συγκεκριμενος  ειναι  look xenon σχεδιασμενος και μαλιστα ερχεται με φορεμενες  Η7 λαμπες... .Yπαρχουν στο εμποριο κατοπτρα  και προτζεκτορες για  καθαρη χρηση  xenon φωτισμου οπως  εβαλε  το παληκαρι πιο πανω βεβαια με το αναλογο τιμημα.  Aλλη μια λυση ειναι ανοιγμα  φαναριου   και βαζεις  xenon projector apo s2000 ,lexus  κτλπ  1 ζευγαρι  Osram xenarc cool blue intense  66240 ds2 (5000 k- 3.200 lm) για projector xenon και d2r για κατοπτρα xenon.Βεβαια   και εδω  το κοστος  δεν ειναι μικρο μονο οι λαμπες εχουν 200ε το ζευγαρι..

   Για οποιον εχει προτζεκτορα LOOK ΧΕΝΟΝ με κιτακι HD h7  ,υπαρχει και η λυση  μιας   πολυ καλης  αναβαθμισης βαζοντας  adapter  h7 to ds2 σε συνδιασμο με ενα  καλο ballast 35w  και φυσικα  μια καλη d2s/d2r  λαμπα!!

Εδω θα σας λυθουν ολες οι αποριες απο ενα  τυπο πραγματικα  ψαγμενο!!http://www.seatnet.gr/forum/viewtopic.php?t=5085 και http://www.seatnet.gr/forum/viewtopic.php?f=7&t=8177

Edited by jim75
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.