Jump to content
bardull

Golf Tsi 170 Hp Gt

Recommended Posts

Καινουργιο μελος στο club,σε 5-6 μερες θαχω το ανωτερω αυτοκινητο.Με οσα εχω διαβασει για τα 140 με πιανει ενα σφιξιμο στο στομαχι....Το αμαξι θα εχει 92000 χιλιομετρα.Θα ηθελα απο κατοχους να μας πουνε τι εχουν αντιμετωπισει μεχρι τωρα,ποσα χιλιομετρα εχουν,και οτι αλλο νομιζουν.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι να μας πεις του πότε είναι το αμάξι

 

Εμένα είναι του 2007 και στα 105.000 km χρειάστηκε να αλλάξω όλο το σετ χρονισμού. (γρανάζι μεταβλητού κλπ)

 

Γενικά τα 140αρια και 170άρια είχα ένα "ελαττωματικό" γρανάζι μεταβλητού. Μπορεί να μην πάθει ποτέ κάτι ... μπορεί όμως και να πηδήξει δόντι

 

Εμένα πήδηξε δόντι και αλλάχτηκε όλο το σετ... ένα κόστος κοντά στα 1000-1200ευρώ

 

Είναι το μόνο σημαντικό και μεγάλου κόστους πρόβλημα που μου εμφάνισε. 

Link to comment
Share on other sites

βγαζανε αντλια νερου σκαστρα και σετ χρονισμου αλλα μην φοβασαι τπτ σε αυτα τα χλμ οτι ηταν να βγαλει το εχει βγαλει.ενα σερβις το τουρμπο του κανε σε 5000 χλμ και ειναι μια χαρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

βγαζανε αντλια νερου σκαστρα και σετ χρονισμου αλλα μην φοβασαι τπτ σε αυτα τα χλμ οτι ηταν να βγαλει το εχει βγαλει.ενα σερβις το τουρμπο του κανε σε 5000 χλμ και ειναι μια χαρα.

 

off topic να σε ρωτήσω τι κάνεις στο service του turbo? δεν έχω ξανακούσει ότι παίρνει service μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

off topic να σε ρωτήσω τι κάνεις στο service του turbo? δεν έχω ξανακούσει ότι παίρνει service μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες?

ελεγχο για ραγισματα στο μαντεμι ελεγχο των φτερωτων ελεγχο του τζογου του αξονα και επιδιορθωση καθαρισμος της περιοχης του λαδιου και ελεγχος για τυχων διαρροες στις 2 πλευρες καθαρισμα της μακας απο λαδοκαυσαερια καθαρισμος της wastegate να ανοιγει χωρις ζορι νομιζω αυτα..

Link to comment
Share on other sites

ελεγχο για ραγισματα στο μαντεμι ελεγχο των φτερωτων ελεγχο του τζογου του αξονα και επιδιορθωση καθαρισμος της περιοχης του λαδιου και ελεγχος για τυχων διαρροες στις 2 πλευρες καθαρισμα της μακας απο λαδοκαυσαερια καθαρισμος της wastegate να ανοιγει χωρις ζορι νομιζω αυτα..

 

και αυτά σε συνεργείο που ασχολείται με τουρμπίνες σωστά?

Link to comment
Share on other sites

και αυτά σε συνεργείο που ασχολείται με τουρμπίνες σωστά?

 

Σε συνεργείο την βγάζεις και την πάς σε τουρμπινά.

Καινουργιο μελος στο club,σε 5-6 μερες θαχω το ανωτερω αυτοκινητο.Με οσα εχω διαβασει για τα 140 με πιανει ενα σφιξιμο στο στομαχι....Το αμαξι θα εχει 92000 χιλιομετρα.Θα ηθελα απο κατοχους να μας πουνε τι εχουν αντιμετωπισει μεχρι τωρα,ποσα χιλιομετρα εχουν,και οτι αλλο νομιζουν.

Όχι κι έτσι bardull.

Προτείνω να κάνεις ένα υβριδικό τουρμπάκι για να νιώσεις ένα σφίξιμο παρά από τη στεναχώρια. :drinks:

Εφόσον η τακτική του συντήρηση ήταν σωστή και δεν έχει δείγματα άλλων προβλημάτων,

Κάνε μόνο μια αλλαγή καδένας-τεντωτήρα και καθάρισε εσωτερικά το γρανάζι του μεταβλητού. Επίσης αλλαγή ιμάντα δυναμό και ιμάντα κομπρέσσορα.

 

Τα υπόλοιπα αν είναι να βγάλει κάτι, ΑΝ βγάλει το επισκευάζεις μην ανησυχείς και κοίτα να το χαρείς.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Το GT με τα 170 είναι ποιο χαμηλό σε σχέση με τα άλλα?

ναι ειναι στο υψος του gti 1,5 ποντο πιο χαμηλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου...πήρες αμάξι χωρίς να το έχεις δεί καν;..... :hmm:

ουτε και εγω ηξερα οταν το πηρα και με κοροιδεψαν στην αντιπροσωπεια.βαλαν μπροστα αναρτησεις απο r32 και πισω απο touareg!!χαχαχαχαχαχααχα!P06-01-14_1307_zps8d6a0e8f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ολοτελα δικο μου πλεον,ευτυχης κατοχος του GT 170.

καλοταξιδο ανεβασε καμια φωτο να το δουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.