Jump to content
stig

Χάνει Νερά Το Ψυγείο

Recommended Posts

Παιδια καλησπέρα,

 

Προχθές μου άναψε το λαμπάκι για χαμηλή στάθμη νερών στο ψυγείο. Πρόσθεσα παραφλού αλλά δε μου άρεσε γιατί πρίν λίγες μέρες τα είχα δει στο service και ήταν μια χαρά. Χθες ξαναείδα τη στάθμη και είναι πάλι πεσμένα. Στο σημείο που πάρκαρα το βράδυ υπάρχουν υγρά στο δρόμο και είμαι βέβαιος ότι είναι δικά μου. Φαίνεται να στάζει στο κέντρο μεταξύ των 2 μπροστινών τροχών.

Το θέμα είναι ότι είμαι επαρχία αυτές τις μέρες. Υπάρχει ένας νέος μηχανικός στην περιοχή και θα κοιτάξω να δω τί θα κάνω μαζί του.

Έχετε κάποια παρατήρηση, οτιδήποτε στα παραπάνω; Πιθανό πρόβλημα (π.χ. τρύπιο ψυγείο), κόστη, κλπ;

 

Ευχαριστώ!

Edited by stig
Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορεί να είναι!Μπορεί να χάνει από κάποιο κολάρο μπορεί να τρύπησε το ψυγείο,μπορεί το πλαστικό του θερμοστάτη...

Καλύτερα πήγαινε να το δεις κ μην το αφήνεις,ειδικά τώρα το καλοκαίρι με τις μεγάλες θερμοκρασίες

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και αντλία νερού...

 

Είχε μήπως κανένα μεταλλικό θόρυβο που και πού???

 

Καλησπέρα.

 

Γιατί ρωτάς για το μεταλλικό θόρυβο;;

Εγώ χάνω και νερά και έχω μεταλλικό θόρυβο.

Παίζει κάτι;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Απο πρόσφατη εμπειρία το λέω.

 

Κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστείς αντλία νερού. Την άλλαξα πρόσφατα έχοντας διανύσει αισίως περίπου 98.000χλμ όταν μου άναψε χαμηλή στάθμη. Τον μεταλλικό θόρυβο τον είχα τουλάχιστον 2 χρόνια αλλά την άφησα να ψοφίσει ελέγχοντας πολύ συχνά την στάθμη του ψυκτικού.

 

Να αναφέρω ότι πέρυσι, ο μεταλλικός θόρυβος παρέπεμψε εμένα και τον μηχανικό μου σε υποψίες για καδένα, την οποία και αντικατέστησα και όταν βάλαμε το αμάξι μπρός κ ο θόρυβος παρέμενε, βλαστημάγαμε και οι δύο...βέβαια καποια στιγμή θα την άλλαζα την καδένα...Δύσκολοι καιροί όμως για περιττά έξοδα

 

Τέσπα, έλεγξε το καλά πριν κάνεις οτιδήποτε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα,

Προχθές μου άναψε το λαμπάκι για χαμηλή στάθμη νερών στο ψυγείο. Πρόσθεσα παραφλού αλλά δε μου άρεσε γιατί πρίν λίγες μέρες τα είχα δει στο service και ήταν μια χαρά. Χθες ξαναείδα τη στάθμη και είναι πάλι πεσμένα. Στο σημείο που πάρκαρα το βράδυ υπάρχουν υγρά στο δρόμο και είμαι βέβαιος ότι είναι δικά μου. Φαίνεται να στάζει στο κέντρο μεταξύ των 2 μπροστινών τροχών.

Το θέμα είναι ότι είμαι επαρχία αυτές τις μέρες. Υπάρχει ένας νέος μηχανικός στην περιοχή και θα κοιτάξω να δω τί θα κάνω μαζί του.

Έχετε κάποια παρατήρηση, οτιδήποτε στα παραπάνω; Πιθανό πρόβλημα (π.χ. τρύπιο ψυγείο), κόστη, κλπ;

Ευχαριστώ!

Αντλια νερου (μαγνητικη κομπρεσσορα) θα θελει αλλαγη.

Αν βγαλεις την ποδια απο κατω και βαλεις ενα φακο θα δεις να γλειφει το παραφλου απο εκει για να σιγουρευτεις

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.