Jump to content
golf-online

Golf 5 - 1.6 Fsi Λαμπάκι Αεροσακου

Recommended Posts

Αναψε το λαμπακι του αεροσακου και πηρα το αυτοκινητο στον μηχανικο για διαγνωση.

 

Golf 5, 1.6 FSI του 2005.

 

Το εβαλε στο διαγνωστικο και μου ειπε πως ειναι ο πλαινος αεροσακος της θεσης του συνοδηγου και πως μπορει να το φτιαξει με €80.

 

Αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν μετα την επισκευη μπορω να εχω το κεφαλι μου ησυχο πως ο αεροσακος θα δουλεψει σε περιπτωση που χρειαστει, η αν απλως ο μηχανικος μπορει απλα να τον απενεργοποιησει για να μην αναβει το λαμπακι.

Link to comment
Share on other sites

Πριν δωσεις το 80αρι κοιταξε την φυσα κατω απο το καθισμα.

Συνηθως εκει εντοπιζεται η βλαβη.

Καθαρισε τη φυσα με λιγο καθαριστικο για επαφες σβησε το σφαλμα κ δεν αν θα ξανα αναψει.

Το 80αρι που σε κοστολογησε τι περιλαμβανει;

Link to comment
Share on other sites

ωποσ ειπανε και τα παιδια το προβλημα ειναι στην φισα του καθησματοσ την οποια πρεπει να την αφερεσησ και να ενοσησ τα καλοδια απευθηασ για να μην σου το ξαναβγαλη. και τα 80 ευρο που σου λεει ειναι παρα πολλα χρηματα για να κανει την συγγεκρημενη εργασηα.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την φισα που λετε αλλα για να μπορεσω να την ξεκουμπωσω πρεπει να βγει ολο το καθισμα, διαφορετικα δεν φτανει το χερι μου εκει μεσα.

 

Μηπως αυτο ειναι που θα χρεωσει ο μηχανικος €80; Το να βγαλει και να ξαναβαλει το καθισμα;

 

Αν ειναι αυτο τοτε ειναι λογικο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου 80 ευρω για πολλους πλεον ειναι βδομαδιατικο.....

το καθισμα εχει 4 βιδες!!!

οποτε οχι δεν ειναι λογικο!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου 80 ευρω για πολλους πλεον ειναι βδομαδιατικο.....

το καθισμα εχει 4 βιδες!!!

οποτε οχι δεν ειναι λογικο!

Για κάποιον που δεν πιάνουν τα χέρια του, μοιάζει λογικό. Είναι καλύτερα να δώσει 80€, παρά να κάνει κάνα χοντρό λάθος και να πληρώσει περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπε κανεις να το κανει μονος του αν δεν ξερει.

απλα λεμε πως αυτα που ζηταει ο μηχανικος ειναι παρα πολλα για τον κοπο της εργασιας!

Link to comment
Share on other sites

80 ευρω για να βγαλεις το καθισμα;

Σε 8 λεπτα βγαζω καθισματα μπρος,πισω,ρεζερβα????????????????

Πηγαινε σε εναν αλλον μηχανικο.

Ο συγκεκριμενος μαζευει λεφτα για να παει μυκονο.

Link to comment
Share on other sites

μην τους ακους... :crazy:

 

το μονο που θα κανεις ειναι να αλλαξεις μηχανικο και να πας σε αλλον...με 30 ευρω λογικα θα στο φτιαξει...εκτος αν ειναι κατι αλλο...

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.