Jump to content
mhtsotakis

Σπασμένος Καταλύτης

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω ένα Polo 1,2 TSi τετραετίας και την παρασκευή μου μπουκωνε στην επιτάχυνση... Το πάω στην αντιπροσωπεία και μου λένε

( το είδα κιολας) οτι έχει κόψει ο σωλήνας που πάει απο τον καταλύτη στην τουρμπίνα? Δέν φτάνουν μέχρι εκέι οι γνώσεις μου

άλλα ειναι εκέι που δέιχνει το βελάκι στη φωτογραφία. Μέσα στο λαμαρινένιο κουτί.

polo_1_2_TSi_motor_1024x711.jpg

 

Όταν ρώτησα τιμή για επισκευή μου είπαν 1070€ για ανακατασκευασμένο καταλύτη 1800€ για καινούργιο.

 

Επι της ουσίας, επειδή δεν εχω τα χρήματα, θέλω να βάλω έναν after market αν το λέω σωστα, ο οποίος να αντέχει το πρόγραμμα και τα ζόρια γενικοτερα. (Το αμάξι είναι 130φεύγα άλογα)

 

Έχει κάποιος πρόταση?

Edited by Mhtsotakis
Link to comment
Share on other sites

Παρε εναν αφτερ μαρκετ,hjs καλυτερα.

Πες της αντιπροσωπειας οτι με 1800€ συμπεριλαμβανεται και 4ημερο στο hilton?

Αν δεν εχεις τα χρηματα,βγαλε το. Καταλυτη,μεινε λιγο decat,μαζεψε λιγο και βαλε.

Link to comment
Share on other sites

πάντως η τιμή που σου ειπανε αποκλειεται να είναι για καταλυτη-

 

αυτη η τιμη εμενα προσωπικα μου κανει για καινουρια τουρμπινα..

 

 

αν οχι και εχει κοπει το downpipe ,ευκολα στον εξατμισα που θα βαλεις το καταλυτη που σου ειπαν τα παιδια παραπανω με κανα 80αρι ακομα φτιαχεις και το dp ,δηλαδη το σωλήνα απο το καταλυτη στο τουρμπο

Link to comment
Share on other sites

πάντως η τιμή που σου ειπανε αποκλειεται να είναι για καταλυτη-

 

αυτη η τιμη εμενα προσωπικα μου κανει για καινουρια τουρμπινα..

 

 

αν οχι και εχει κοπει το downpipe ,ευκολα στον εξατμισα που θα βαλεις το καταλυτη που σου ειπαν τα παιδια παραπανω με κανα 80αρι ακομα φτιαχεις και το dp ,δηλαδη το σωλήνα απο το καταλυτη στο τουρμπο

Για καταλύτη ειναι φίλε.. η τουρμπίνα ειναι πιο φτηνη απο οτι μου ειπαν.

Ακομα και στο χαρτι που μου εδωσαν με τον κωδικο του ανταλλακτικου καταλύτης γραφει.

Link to comment
Share on other sites

Για καταλύτη ειναι φίλε.. η τουρμπίνα ειναι πιο φτηνη απο οτι μου ειπαν.

Ακομα και στο χαρτι που μου εδωσαν με τον κωδικο του ανταλλακτικου καταλύτης γραφει.

 

.......τότε νομίζω πως η επίσκεψη σε ένα εξατμισάδικο είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.