Jump to content
baspax1

Αγορά Polo Tdi 1.4 Με 17" Mirabeau Η 15 " Tosa

Recommended Posts

Παιδιά θέλω τις απόψεις σας είμαι ένα σκαλί πριν την αγορά, μου αρέσουν πολύ οι 17ρες αλλά ακούω πολλά αρνητικά πολλα περισσότερο από τα θετικά για την κατανάλωση την μείωση εκκίνησης το ότι αν βρω λακουβα μεγάλη έχω πάει για αλλαγή ζάντας και τέτοια.. Τελικά αξίζει να πάω σε 17αρες ή να βάλω τις 15αρες που δίνει η highline και αργότερα πάω σε aftermarket το πολύ 16"?

Ακόμη και στις 15αρες που βλέπω αν βάλω χαμηλό profile και χαμηλώσει λίγο το αυτοκίνητο πάλι δεν θα δείχνουν ωραίες?

Link to comment
Share on other sites

Μην ακους κανεναν.

Το αυτοκινητο θα το εχεις μια ζωη οπως πανε τα πραγματα.

Φτιαξτο οπως σου αρεσει χωρις συμβιβασμους.

Η αυξηση στην καταναλωση με 17αρες δεν ειναι τρομερη ( 0.5 λιτρα;;;;) περιπου.

Οσο για την ανεση ναι θα χασει λιγο αλλα οχι σε ενοχλητικο επιπεδο.

Βαλε τις 17αρες ......

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λες ε? το πολυ πολυ οταν μετανιωσω στην αλλαγη τον λάστιχων θα βαλω 15αρες...  το προφιλ του θα ειναι 40 αργοτερα μπορω να βαλω 45 ε?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν θα σκεφτομουν καν το 0.5 lt/100km.

Ισως να σκεφτομουν οτι θα χασει σε ανεση,οτι θα πρεπει να προσεχεις σε πεζοδρομια/Λακουβες.

Και το σημαντικοτερο,οτι τα λαστιχα πονανε €€€€.

+1000 στην 17αρα,οταν θα το βλεπεις,θα ξεχνας τα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Τα 0.5 ουτε και εμενα με ενδιαφέρουν τοσο αυτο που ενεφιαφέρει ειναι μην χασει αισθητά στην αποδοση ειδικα στην εκινηση που λενε...

Link to comment
Share on other sites

Προκειται για diesel οποτε με την ροπη που εχει απο πολυ χαμηλα νομιζω δεν θα εχει τρελη πτωση αποδοσης με τις 17.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με τις mirabeau 17" επειδη τα λαστιχα εχουν 40 προφιλ αργοτερα θα μπορω να παω και σε 45αρι ε?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με τις mirabeau 17" επειδη τα λαστιχα εχουν 40 προφιλ αργοτερα θα μπορω να παω και σε 45αρι ε?

Βαλε οτι διαςταςη φοραει το αντιστοιχο μοντελο με 17αρες (tsi/gti)

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τις απόψεις σας είμαι ένα σκαλί πριν την αγορά, μου αρέσουν πολύ οι 17ρες αλλά ακούω πολλά αρνητικά πολλα περισσότερο από τα θετικά για την κατανάλωση την μείωση εκκίνησης το ότι αν βρω λακουβα μεγάλη έχω πάει για αλλαγή ζάντας και τέτοια.. Τελικά αξίζει να πάω σε 17αρες ή να βάλω τις 15αρες που δίνει η highline και αργότερα πάω σε aftermarket το πολύ 16"?

Ακόμη και στις 15αρες που βλέπω αν βάλω χαμηλό profile και χαμηλώσει λίγο το αυτοκίνητο πάλι δεν θα δείχνουν ωραίες?

Καλησπερα φιλε.

βαλε 17 κ θα με θυμηθεις. κ εγω αυτο το διλλημα ειχα κ τελικα εβαλα 17 mirabeau  .

χωρις να προσβαλο κανεναν ειναι πολυ ομορφες.

οταν το δεις μολις πας να το παρεις διπλα στις μαμα θα καταλαβεις!!!

Edited by mordor
Link to comment
Share on other sites

Αυτές παρήγγειλα και εγώ τελικά γιατί μετά θα τις έβλεπα σε άλλα και θα μετάνιωνα.. Τώρα το πολύ πολύ αν είναι χάλια θα πάω σε 15αρες με την πρώτη αλλαγή για λάστιχα

Link to comment
Share on other sites

Αυτές παρήγγειλα και εγώ τελικά γιατί μετά θα τις έβλεπα σε άλλα και θα μετάνιωνα.. Τώρα το πολύ πολύ αν είναι χάλια θα πάω σε 15αρες με την πρώτη αλλαγή για λάστιχα

Εβαλες το πακετο ομορφιας με τα φιμε κρυσταλα μαζι ?

Link to comment
Share on other sites

ναιιιιι!!!!!! απο το να βαλεις μονο ζαντες...

Καλο πακετο...kκ καλο λαστιχο επανω... bridgestone potenza

Link to comment
Share on other sites

Πακέτο ομορφιάς στο polo tdi = ζάντες 17 " mirabeau 40/215/17" και φημε τζάμι από πίσω δεξιά αριστερά μέχρι πίσω τζάμι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτές οι ζάντες που είπα αργότερα δεν μπορώ να βάλω 45ρι προφίλ? Δε ξέρω τι ζάντες έχει το tsi και το gti πάντως πολύ μικρό profile έχει θα μπορούσα πιστεύω να βάλω 45

Edited by baspax1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.