Jump to content
thodorisgti

Cruise Control

Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βαλω cruise control  σε golf iv 1.8 . Εχω κοιταξει στο ebay στην τιμη των 40-50ευρω. Ειναι εφικτο και τι κοστος εχει μετα τα περαστικα??

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ηλεκτρόγκαζος ναι, αν είσαι ντιζάτος όχι.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως χρειαζεται κ καντραν με την διπλη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζετε καντράν αλλά χρειάζετε καλωδίωση προς τον εγγέφαλο μηχανής, γιατί δεν υπάρχουν αναμονές.

Για το κόστος, το '09 100€ αγόρασα γνησια διακόπτη και πλεξούδα. Τώρα στο ebay υπάρχουν πολύ ποιο φτηνά απο κίνα, πχ με 40€. http://www.ebay.co.uk/itm/OEM-Cruise-Control-Stalk-Cable-Set-For-VW-Bora-Golf-MKIV-Beetle-Passat-Sharan-/221618988640?pt=LH_DefaultDomain_3&fits=Car+Make%3AVW|Model%3AGolf|Plat_Gen%3AMK+IV&hash=item3399856660

Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζετε καντράν αλλά χρειάζετε καλωδίωση προς τον εγγέφαλο μηχανής, γιατί δεν υπάρχουν αναμονές.

Για το κόστος, το '09 100€ αγόρασα γνησια διακόπτη και πλεξούδα. Τώρα στο ebay υπάρχουν πολύ ποιο φτηνά απο κίνα, πχ με 40€. http://www.ebay.co.uk/itm/OEM-Cruise-Control-Stalk-Cable-Set-For-VW-Bora-Golf-MKIV-Beetle-Passat-Sharan-/221618988640?pt=LH_DefaultDomain_3&fits=Car+Make%3AVW|Model%3AGolf|Plat_Gen%3AMK+IV&hash=item3399856660

Το ειδα,σαν ανταλλακτικο καλωδια κλπ χρειαζεται μονο αυτο δηλαδη της φωτογραφιας;γνωριζει ενα περιπου κοστος εργασιας;

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν χρειαζεται η οθονη στο καντραν?που θα βλεπει καποιος τις ενδειξεις?το απλο καντραν δεν εχει οθονη

Στο 4άρι δεν παρέχονται τέτοιες πληροφορίες, τουλάχιστων στην μισή οθόνη που έχω εγώ δεν δίχνει τι έχεις επιλέξει.

Στο 5αρι δεν γνωριζώ, στο 6αρι που έβαλα, μου δίχνει τι έχω επιλέξει ανά 1 χιλιόμετρο ρύθμιση, ενώ στο 4άρι πάει ανά 3χιλιόμετρα.

Το ειδα,σαν ανταλλακτικο καλωδια κλπ χρειαζεται μονο αυτο δηλαδη της φωτογραφιας;γνωριζει ενα περιπου κοστος εργασιας;

Απο όσο μπωρώ να διακρίνω ναι, η πλεξούδα είναι 2 κομάτια, ένα για μέσα στο αμάξι και ένα για έξω από το αμάξι, κόστος τοποθέτησης δεν ξέρω γιατι το είχα περάσει μόνος μου. Edited by dasauto
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το ηλεκτρογκαζο δεν ειναι ντιζατο οποτε ειμαι οκ? κανα 100 αρικο να υπολογιζω?χρειαζομαι και αλλαγη καντραν?


Βασικα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος το εχει κανει στανταρ να μας κατατοπισει μην το παραγγειλω τζαμπα :p ευχαριστω

Edited by thodorisgti
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν χρειαζεται η οθονη στο καντραν?που θα βλεπει καποιος τις ενδειξεις?το απλο καντραν δεν εχει οθονη

Χρονη μηπως μπερδευτηκες με τον υπολογιστη ταξιδιου? δε χριαζεται οθονη ο αυτοματος πιλοτος. μια ένδιξη ανάβει απλα στο καντραν.

και κατι που έμαθα τωρα τελευταια, μπαινει και σε ντιζατα αυτοματος πιλότος, εχω δει. η λειτουργία του ειναι τελίως διαφορετικη απο του ηλεκτρογκαζου.

Edited by xrigolfakias
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ανέφερες υπολογιστή ταξιδιού μπορούν να βάλουν όσοι δεν έχουν σε golf 4????

Edited by thodorisgti
Link to comment
Share on other sites

ειναι off topic.υπαρχει θεμα για αυτο. πάντως μπαίνει. ή με οθονη στο κεντρο ή μεσα στο ρολο'ι'. ανάλογα το μοντέλο.

Edited by xrigolfakias
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν το βρεις τοcruise control μεταχειρισμενο απο αλλο golf θα κανει? Πιστεύω έτσι θα βγαίνει πιο οικονομικό θα είναι και γνήσιο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.