Jump to content
baltziak

Προβλημα Με Τον Εσωτερικό Καθρέπτη

Recommended Posts

Έχω παρατηρήσει ότι τον τελευταίο καιρό έχει χαλαρώσει ο εσωτερικός καθρεπτης με αποτέλεσμα να χάνει την ρύθμιση του (πέφτει προς τα κάτω) και να χρειάζεται κάθε μέρα να τον ρυθμίζω.Έχει συμβεί σε κάνενα; Και τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Είναι auto dimming ή απλός??Προφανώς τον αλλάζεις....δεν νομίζω να σφίγγει με κάποιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Με 40-50 ευρώ τον έχεις σπίτι σου σε 10 μέρες από ebay.

Διαλέγεις και παίρνεις:http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=+3C0857511F&_sacat=0

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είναι πολύ μεγάλο το κόστος.Να 'σε καλά σε ευχαριστώ.

Να σαι καλά ευχαριστώ!!Βέβαια υπάρχει και η επιλογή του καινούριου από αντιπροσωπεία όπου το κόστος κυμαίνεται στα 300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

300 με 50 ειναι τεραστια διαφορά στα χρηματα. κάτι δεν πάει καλα, ετσί?

μου ειπαν οτι οι καθρέφτες που δεν ειναι καλης ποιότητας μετα απο καιρο χαλάνε (επιρεάζονται πολυ απο τη θερμοκρασία, ήλιο κλπ) και δε λειτουργουν. προσεξέ το αυτο, απο που θα ψωνίσεις.

Link to comment
Share on other sites

300 με 50 ειναι τεραστια διαφορά στα χρηματα. κάτι δεν πάει καλα, ετσί?

μου ειπαν οτι οι καθρέφτες που δεν ειναι καλης ποιότητας μετα απο καιρο χαλάνε (επιρεάζονται πολυ απο τη θερμοκρασία, ήλιο κλπ) και δε λειτουργουν. προσεξέ το αυτο, απο που θα ψωνίσεις.

Μια χαρά είναι όλα.Στη μια περίπτωση έχουμε μεταχειρισμένο ανταλλακτικό στην άλλη καινούριο.

Συνήθως δεν χαλαρώνει ο καθρέφτης.Σπάνια συμβαίνει κάτι τέτοιο.Μπορεί να γίνει αν μετακινηθεί πολύ βίαια ή αν κρεμάμε που εδώ στην Ελλάδα συνηθίζεται 1-2 κιλά σταυρούς και άλλα μπιχλιμπίδια. 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι όλα.Στη μια περίπτωση έχουμε μεταχειρισμένο ανταλλακτικό στην άλλη καινούριο.

Συνήθως δεν χαλαρώνει ο καθρέφτης.Σπάνια συμβαίνει κάτι τέτοιο.Μπορεί να γίνει αν μετακινηθεί πολύ βίαια ή αν κρεμάμε που εδώ στην Ελλάδα συνηθίζεται 1-2 κιλά σταυρούς και άλλα μπιχλιμπίδια.

Σωστά, έναν που βρήκα στα 55 ευρω είναι από τρακαρισμενο με 12000 χιλ.(έτσι τουλάχιστον λέει ο Γερμανός που τον πουλάει).
Link to comment
Share on other sites

Αν έτσι κι αλλιώς είναι να τον πετάξεις (συνεπώς αντέχεις το ρίσκο) και αν είσαι ο μόνος που οδηγεί το αμάξι (συνεπώς σου αρκεί μία συγκεκριμένη θέση του καθρέφτη) γιατί δεν δοκιμάζεις πρώτα να βάλεις μια σταγόνα υγρή κόλλα, όχι πολύ δυνατή, στην άρθρωσή του για τον κρατήσεις στη θέση που θέλεις;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν έτσι κι αλλιώς είναι να τον πετάξεις (συνεπώς αντέχεις το ρίσκο) και αν είσαι ο μόνος που οδηγεί το αμάξι (συνεπώς σου αρκεί μία συγκεκριμένη θέση του καθρέφτη) γιατί δεν δοκιμάζεις πρώτα να βάλεις μια σταγόνα υγρή κόλλα, όχι πολύ δυνατή, στην άρθρωσή του για τον κρατήσεις στη θέση που θέλεις;

Μέσα στο μυαλό μου είσαι.Αυτό σχεδιάζω κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο μυαλό μου είσαι.Αυτό σχεδιάζω κάνω.

 

Ή λίγη σιλικόνη (στάλα από σωληνάριο για να μην το κολλήσεις ντε και καλά ;)

 

Πάντως και εμένα εδώ και 2-3 χρόνια ειδικά όταν έχει ήλιο και ζέστη να το βαράει αν μείνει να κάθεται μπορεί να κατεβεί ο καθρέφτης ένα ανεπαίσθητο κλικ προς τα κάτω, αλλά δεν με ενοχλεί γιατί δεν φεύγει αλλού για αλλού οπότε εύκολα έρχεται στη θέση του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.