Jump to content
pm140

Ποιοτικος Ηχος ? Pioneer Deh-80Prs

Recommended Posts

Επειδη εχω δοκιμασει πολλά και κινεζικο, αν σας ενδιαφερει η ποιοτητα ηχου, τότε πηγη Pioneer DEH-80PRS.

Ηχεια 3 δρομων Hertz, ενισχυτης Hertz.

Λογικες τιμες....

Link to comment
Share on other sites

+1

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Αν και προτιμω helixακια

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η VW απο τις πρωτες εταιρεία που παρουσιασε αυτοκίνητα με 2din οθόνες και λειτουργείες πλοήγησης, τωρα τι μας προτεινεις να γυρίσουμε 20χρονια πίσω?

Edited by nikoskallithea
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η VW απο τις πρωτες εταιρεία που παρουσιασε αυτοκίνητα με 2din οθόνες και λειτουργείες πλοήγησης, τωρα τι μας προτεινεις να γυρίσουμε 20χρονια πίσω?

Καταλαβαινω πως το βλεπεις.

Ειχα και εγω 2 DIN και Kenwood και κινεζικο.

Η ποιότητα ήχου δεν συγκρίνεται με αυτό που εχω τώρα. Και δεν ηθελα να δώσω κοντα στα 1000 ευρω.

Προσωπικά δεν μου έλειψε τίποτα απο τις 2 DIN. Αντε η ευκολία του GPS στο κινεζικο...

 

Δεν προτεινω κάτι. Με ότι ευχαριστιέται ο καθένας περισσότερο.

Προτιμώ τον ήχο απο τα άλλα εφε.

Edited by pm140
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η VW απο τις πρωτες εταιρεία που παρουσιασε αυτοκίνητα με 2din οθόνες και λειτουργείες πλοήγησης, τωρα τι μας προτεινεις να γυρίσουμε 20χρονια πίσω?

Για ποιοτικο ηχο λεει ο ανθρωπος και οχι για γκατζετακια που χαλανε σε 2-3 χρονια.Το οτι εβαλε 2 din η vw δεν μου λεει κατι εμενα οσον αφορα την χροια και την ποιοτητα του ηχου.Ειναι πηγες του κιλου και τελος.Ολοι οι κατασκευαστες αυτο το κολπακι κανουνε σε αυτοκινητα μαζικης πααγωγης η' του κιλου η' της οκας.Οπως θες το λες.

 

Δεν αναφερομαι σε λιμουζινες των 200.000 ευρω γιατι το πραγμα παει μακρια με υλικα και ποιοτητα που ειναι για λιγοστους.

Επειδη εχω δοκιμασει πολλά και κινεζικο, αν σας ενδιαφερει η ποιοτητα ηχου, τότε πηγη Pioneer DEH-80PRS.

Ηχεια 3 δρομων Hertz, ενισχυτης Hertz.

Λογικες τιμες....

Η πηγη αυτη ειναι οτι καλητερο στα λεφτα της, μαζι με κανα δυο ακομα πηγες.Το επομενο σταδιο πηγης,ειναι στο χιλιαρικο και το ξεπερναει.(βλεπε pioneer P99RS και DEX-D7,Alpine F1 κτλ).

 

Στα ηχεια μου τα χαλας λιγακι αφου στην αγορα υπαρχουνε μαρκες με παρα πολα χρονια στο κουρμπετι και με προιοντα ανωτερης κλασης.Τεσπα αν εσενα σου αρεσουνε παω πασο εγω.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται, οτι μιλαμε για κατι περισσοτερο απο οθονη, εμφανιση και κανα usb.

Τωρα τελευταια ξεμυτισαν μερικα αξιολογα 2din, αλλα οχι mainstream κατηγορια τιμης

Γενικα γουστα του καθενος να διαλεξει και να βαλει οτι νομιζει στο αυτοκινητο του.

Η πηγη που αναφερεις αρχικα ομως δεν παυει να ειναι απο τις κορυφαιες μαζι με αυτες που ανεφερε ο τακης.

Ιδιαιτερη αγαπη στις alpine.. Και ευτυχης κατοχος.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε, το εβαλα αυτο το ποστ γιατι οταν εψαχνα και εγω, δεν εβρισκα σαφης απαντησεις εμπειριες.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε, το εβαλα αυτο το ποστ γιατι οταν εψαχνα και εγω, δεν εβρισκα σαφης απαντησεις εμπειριες.

Εχουνε περασει απο τα χερια μου πολλες pioneer oπως τα deh-9800bt,P-88RS II, DEX-P99RS,  DEX-P90RS(το τελευταιο το εχω και προς πωληση)  και μπορω να σου πω οτι ειναι πολυ καλη η πηγη που αναφερεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.