Jump to content
Antonio

Ενδειξη Σερβις

Recommended Posts

Μπορείτε να με βοηθήσετε στο τι ακριβώς επισημαίνουν οι δυο αυτές ενδείξεις ?attachicon.gifimage.jpeg

Η πρώτη ένδειξη είναι για την αλλαγή λαδιού και η δευτερη για το περιοδικό έλεγχο

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη ένδειξη είναι για την αλλαγή λαδιού και η δευτερη για το περιοδικό έλεγχο

Δηλαδή η αλλαγή λαδιού γίνεται στα 15000 ή χρόνο?

Link to comment
Share on other sites

Δηλ θα επιλέξω εγω ποτε θ αλλάξω λάδια ανάλογα με το πως οδηγώ τ αυτοκινητο?

Οδηγώ συντηριτηκα αλλα τα περισσότερα μες την πόλη χωρις πολλά σταματά-ξεκινά μπορώ να κανω το long life κάθε 2 χρόνια?

Και κατι άλλο, θα αγνοήσω την ενδειξη για αλλαγή λαδιών κ θα πάω οταν συμπληρώσω τα χιλ. Ή δυο χρόνια?

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Καλημέρα ilektronio.

Γενικά θα έπρεπε να ισχύει το longlife service για αυτοκίνητα που κάνουν τα χιλιόμετρα σε ανοιχτούς δρόμους.

Ειδικά τώρα, ακόμα και σε αυτήν την περίπτωση, όλες οι αντιπροσωπείες συνιστούν έλεγχο στο χρόνο με σέρβις αλλαγής λαδιών.

Οπότε, σε βλέπω για το fixed. Σε κάθε περίπτωση, ρώτα το συνεργείο που το πας για περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

η απαντηση της πατρινης αντιπροσωπειας για το θεμα λαδιων ηταν η εξεις "αλλαγη καθε 30000χλμ ή 2 χρονια αλλα κανεις δεν τα κραταει τοσο πολυ και θεμα με την εγγυηση δεν θα εχετε". εγω προσωπικα τα αλλαξα σε αλλο συνεργειο vw με την μιση τιμη οχι 160 που μου ζηταγαν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ θα επιλέξω εγω ποτε θ αλλάξω λάδια ανάλογα με το πως οδηγώ τ αυτοκινητο?

Οδηγώ συντηριτηκα αλλα τα περισσότερα μες την πόλη χωρις πολλά σταματά-ξεκινά μπορώ να κανω το long life κάθε 2 χρόνια?

Και κατι άλλο, θα αγνοήσω την ενδειξη για αλλαγή λαδιών κ θα πάω οταν συμπληρώσω τα χιλ. Ή δυο χρόνια?

 

Ανεξαρτήτως Longlife, είναι ότι έρθει πρώτο. Δηλαδή αν συμπληρώσεις πρώτα τα προβλεπόμενα χιλιόμετρα το πας για service, δεν περιμένεις να περάσει κ ο χρόνος. Αν παρέλθει ο χρόνος το πας πάλι για service κ δεν περιμένεις τα χιλιόμετρα αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.