Jump to content
ntip

Σφάλματα σε golf 5. Να ανησυχω;

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Golf 5 gt sport 140

Μου έβγαλε διάφορα σφάλματα στο μοτερ τα οποία εσβησα και ολλα οκ. Ενα ενω το σβηνω κάθε φορά που βαζω μπρος μου το ξαναβγαζει.

012296- camshaft position sensor g40 signal out of range. Τι λέτε; 

Link to comment
Share on other sites

ισθητήρας θέσης εκκεντροφόρου"

Το σφάλμα αυτο ειναι για ακινητοποίηση του αυτοκίνητου και μεταφορά του σε συνεργείο με οδική βοήθεια

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2016 at 10:42 ΜΜ, nikoskallithea said:

ισθητήρας θέσης εκκεντροφόρου"

Το σφάλμα αυτο ειναι για ακινητοποίηση του αυτοκίνητου και μεταφορά του σε συνεργείο με οδική βοήθεια

 

 

Τόσο σοβαρό;;;;;;; δεν κανει κανέναν θόρυβο το αμάξι ρε γ**ω..... Και πριν 4 μέρες αλλαξα λάδια. Να έγινε απο εκεί τίποτα;

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Αλυσίδα δεν έχει; Αν δεν είναι ο ίδιος ο αισθητήρας παίζει να έχει αρχίσει να χαλαρώνει κ να χάνει χρονισμό. Πήγαινέ το για έλεγχο σύντομα.

Στα αυτοκίνητα με αλυσίδα καλό είναι στο σέρβις να λέμε να μην αφήσουν να φύγει όλο τα λάδι, ίσα ίσα να αρχίσει να στάζει κ να γεμίζουμε το φίλτρο λαδιού με φρέσκο λάδι πριν την τοποθέτηση.

Edited by queen
Link to comment
Share on other sites

ομοιοπαθής... και μαλιστα πριν λιγες μερες. 

αρχικά κοιτάξαμε τον αντίστοιχο αισθητήρα αλλά δεν ήμασταν τυχεροί και το σφάλμα παρέμεινε. 

οπότε έγινε αλλαγή στο γρανάζι μεταβλητού χρονισμού + γλύστρες + καδένα...

στα 139,000 km

όπως και να εχει πρεπει να το δεις γρήγορα και να μην κινείς το αυτοκίνητο μεχρι τοτε....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά ανοιξαμε το αμάξι και αλλάχτηκαν ολλα, καδένα κλπ.... Με κοστος ολλα μαζι και εργασία 320€€.. Έχω κρατήσει και τον κωδικό απο το κιτ αν το θέλετε να το δω και να το γραψω εδώ..

Edited by ntip
Link to comment
Share on other sites

Μου αλλάξανε τα παντα ακόμα και το γρανάζι κάτω στο κάρτερ. Στην Φλώρινα το εκανα στην αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

το πιο φτηνο που εχω ακουσει σε αντιπροσωπεια ειναι 540...που λιγο μου φαινονται...

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά και ήμουν εκεί σε όλη την εργασία. Ακόμα και αντιψυκτικό καινουριο μου εβαλαν. Τα λάδια εμειναν τα ίδια γιατι τα είχα αλλάξει 2 μέρες πριν. Και μου δώσανε και 2 χρόνια εγγύηση για αυτά τα Ανταλακτικα και αν πάθει κάτι το μοτέρ απο αυτή την εργασια

Edited by ntip
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να σου βγάλω φωτο το τιμολογιο;; δεν μπήκα εδώ για να πω ψέματα ουτε για να κοροιδεψω κανέναν. Τώρα εαν κάτω γδερνουν τι να πω...  Golf 5 gt sport 2008 bmy μοτερ λες να έχει ιμάντα;;;;; φορτηγατζης είμαι και το κατέχω το μηχανικό θέμα... Αυτά. Οποίος θέλει πιστεύει οποίος δεν θέλει μπορεί να μαθει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.