Jump to content
liverpoolman

Εγκατασταση προβολακια polo 9n3

Recommended Posts

Παιδια αγορασα ιμιτασιον προβολακια και θηκες-διχτυ για την τοποθετηση....Το θεμα μου ειναι οτι θελω να τα κανω εγκατασταση και δεν μπορω να βρω καποιον ηλεκτρολογο που να το αναλαμβανει...Και εναν που βρηκα ζηταει 100 ευρω για την εγκατασταση ενω για τα υπολοιπα εχω δωσει ολα μαζι γυρω στο πενηνταρικο.Οποτε αντιφαση...Θελω επισης να ρωτησω αν υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει προβλημα στο αμαξι κτλ επειδη δεν ειναι τα γνησια...ασφαλειες κτλ...Στο μυαλο μ εχω να συνδεθει με το ρευμα που δινει για τις ψυρες γιατι δεν εχω διακοπτη....Μενω Θεσσαλονικη.. Καμμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχει ρε φιλε το κοστος αγορας ενος προιοντος με την εγκατασταση?τι σκεπτικο ειναι αυτο?

δηλαδη αν αγοραζες τα γνησια κανα 300αρι τα 100 θα ηταν λιγα?

αλλα καλωδια ρελε και διακοπτη θα εβαζε ο ηλεκτρολογος?λιγοτερο χρονο θα ξοδευε?η θα στα εβαζε πιο καλα γιατι ειναι τα γνησια?

επισης σκεφτεσαι να συνδεσεις 55 watt λαμπες σε καλωδιο για 5 watt...ωραιοοοος!ευχομαι να μη βαλεις ποτε χερι στο αμαξι σου γιατι σε βλεπω σαν αρνακι ψητο... :p

θα σου ελεγα να πας σε καταστημα ενος φιλου που κανει αυτες τις δουλειες στο μαγαζι του

αλλα με το σκεπτικο που εχεις τον βλεπω να σε πληρωνει να πας αλλου να στα βαλουν

 

 

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειναι κατι το διαφορετικο,το ποσο τα αγορασες και το ποσο θα σου παρει ο ηλεκτρολογος για να στα περασει...100 ευρω βεβαια μου φαινονται πολλα...

οταν λες οτι δεν στα περναν,τι εννοεις?τι σου λενε δηλαδη?

 

χρονη ,χαλαρα λιγο μην τον πιανεις απο τα μουτρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω πως δεν καταλαβατε τι εγραψα και βγηκατε εκτος τοπικ... Αυτο που ρωτησα ειναι αν αξιζει να εμπιστευτω ηλεκτρολογο που θελει 100 ευρω για εγκατασταση ιμιτασιον προβολακια φτηνων..αυτη ηταν η αντιφαση...Αξιζει να το κανω ολο? ή υπαρχει κινδυνος? Και τελος αν η τιμη που ειπε ειναι λογικη συμφωνα με την αγορα? Εχει βαλει κανεις προβολακια σε olo 9n3?

Link to comment
Share on other sites

ας υποθεσουμε οτι ειμαι ο ηλεκτρολογος και ερχεσαι να στα περασω.

θα πρεπει να ξηλωσω το μισο ταμπλο για να σου περασω διακοπτη.

θα πρεπει να περασω καινουρια ηλεκτρολογικη γραμμη (με μονωση) για να δωσω ρευμα στα προβολακια.

θα πρεπει να σου βαλω και ενα ρελε για να δουλευει σωστα ολο το συστημα.

αρα εχουμε

διακοπτης 10 ευρω

ρελε 15-20 ευρω

καλωδιο καμια 4 μετρα με μονωση ακομα 20 ευρω

50 ευρω εργασια για 4-5 ωρες δουλεια νομιζω ειναι μια χαρα λεφτα και για τον πελατη και για τον ιδιο αν θελει να κρατησει το μαγαζι του ανοιχτο.

να συνεχισω η καταλαβες οτι τα 100 δεν ειναι πολλα και δεν εχει να κανει με το ποσο αγορασες τα προβολακια?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , DubbeR_ChRoniS said:

ας υποθεσουμε οτι ειμαι ο ηλεκτρολογος και ερχεσαι να στα περασω.

θα πρεπει να ξηλωσω το μισο ταμπλο για να σου περασω διακοπτη.

θα πρεπει να περασω καινουρια ηλεκτρολογικη γραμμη (με μονωση) για να δωσω ρευμα στα προβολακια.

θα πρεπει να σου βαλω και ενα ρελε για να δουλευει σωστα ολο το συστημα.

αρα εχουμε

διακοπτης 10 ευρω

ρελε 15-20 ευρω

καλωδιο καμια 4 μετρα με μονωση ακομα 20 ευρω

50 ευρω εργασια για 4-5 ωρες δουλεια νομιζω ειναι μια χαρα λεφτα και για τον πελατη και για τον ιδιο αν θελει να κρατησει το μαγαζι του ανοιχτο.

να συνεχισω η καταλαβες οτι τα 100 δεν ειναι πολλα και δεν εχει να κανει με το ποσο αγορασες τα προβολακια?

Ρε Χρονη φαρμακειο εισαι!!!...τι καλωδιο ειναι αυτο 5€ το μετρο, επιχρυσο?? Ρελε 15-20€??? Θερμοσυσωρευτη θα αναψεις???

 

Οπως και να εχει η εργασια ειναι εργασια, και εγω το 2002 που εβαλα ηλεκτρικα παραθυρα στο golf 3, ειχα παρει τα παραθυρα γνησια μεταχειρησμενα 100€ και αλλα 100€ μου πηρε ο ηλεκτρολογος μονο να συνδεσει τα ρευματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.